Zināmi latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2015” nominanti kategorijā “Radio hits”

Raksta attēls - Zināmi latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2015” nominanti kategorijā “Radio hits” Publicitātes foto

23.02.2016 / Parmuziku.lv

Šogad jau astoto reizi tiks pasniegtas latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2015”. Balvas pasniegšanas ceremonija tiks godināti notikumi, cilvēki, aktivitātes, kas latgaliešu kultūrā bijuši nozīmīgi 2015. gadā. Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) nosaukusi nominantus kategorijā “Radio hits”.

Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA), apkopojot radiostacijās pērn (publicētas sākot ar 2014. gada 1. decembri) visvairāk atskaņotās latgaliešu dziesmas, ir noteikusi četrus pretendentus uz balvu nominācijā “Radio hits”:

  • Austrumkalns – “Rūtoj bite, rūtoj saule”
  • Dabasu Durovys – “Pādys”
  • Folkloras kopa “Upīte” – “Kur tu skrīsi vanadzini” (Artūra Slišāna remix)
  • Ginc&Es – “Puor Gauju”

“Latviešu kultūra ir dažāda un ļoti bagātīga. Viena no lielākajām kultūras vērtībām ir valoda. Priecājos, ka tiek rīkots “Boņuks”, godinot mūziķus, kas uztur dzīvu latgaliešu valodu un iepazīstina ar to plašāku sabiedrību. Izvērtējot dziesmas kategorijā “Radio hits”, redzam, ka lielās radiostacijas labprāt atskaņo latgaliešu valodā radītās dziesmas, padarot tās konkurētspējīgākas Latvijas līmenī. LaIPA vārdā apsveicu visus nominantus un vēlu panākumus arī turpmākajā muzikālajā darbībā,” saka LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.   

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes novada dome, Rēzeknes pilsētas dome, Dagdas, Ludzas, Balvu, Kārsavas, Krāslavas, Preiļu, Riebiņu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas pašvaldības.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!