Lady Gaga: No monstru mammas pārtop kantrī dziedātājā

Raksta attēls - Lady Gaga: No monstru mammas pārtop kantrī dziedātājā Ekrānšāviņš

21.10.2016 / Aiga Leitholde

Šodien, 21. oktobrī, izdots albums "Joanne" – popmūzikas superzvaigznes Lady Gaga piektais albums, kas pārsteidz ar stilistikas maiņu.

Albums veltīts dziedātājas tantei Džoannai, kura 19 gadu vecumā nomirusi no vilkēdes. Izrādās arī viens no Lēdijas īstajiem vārdiem ir Džoanna. Albuma tapšanā piedalījušies "Tame Impala" līderis Kevins Pārkers, Marks Ronsons, "Queens of the Stone Age" līderis Džošs Homme, producents Bloodpop. Viesmākslinieku statusā - Tēvs Džons Mistijs, Florence Velša un Beks. Dziesmu rakstīšanā sadarbība veidota ar komponisti Hilariju Lindsiju. Albuma noskaņu iedvesmojusi arī dziedātājas pieredze seriālā "American Horror Story".

 

Savas karjeras laikā Lady Gaga ir bijusi teju viss – attaisnojusi cukursaldos popa standartus, iemēģinājusi metāla lateksu, dziedājusi sirdi plosošas rokbalādes, džeza klasiku, reivojusi un piedalījusies mākslas performancēs. Tagad ir pienācis laiks kantrīmūzikai.

 

 

Mūsdienās kantrī ir populārāki un alternatīvāki atzari, kurus ietekmē kopējās populārās mūzikas tendences, un piemērs ir Lady Gagas "Joanne".

Atsauces ir acīmredzamas – dziedātāja tērpusies greznā vesterna stila apģērbā, atgādinot bagātu Teksasas mājsaimnieci. Dziesmu tekstos ieturētas kantrimūzikā svarīgas tēmas, piemēram, nelaimīgi mīlasstāsti, kas tiek mantoti no paaudzes paaudzē. Ir arī atsauces uz Amerikas mežonīgumu, Marlboro cigarešu marku un Džonu Veinu – vienu no slavenākajiem vesternu kovbojiem. Dziesmas "John Wayne" un "Dancin In Circles" aicina izmēģināt deju soli, kamēr "Joanne" un "Million Reasons" ir katrī stilistikai atbilstošas balādes.

Lai gan stilistikā atšķirīga, albuma kopējā konteksā ļoti iederas "Hey Girl", Lady Gaga un Florences Velšas duets. Šādu dziesmu varētu būt dziedājis arī souldziedātājs Berijs Vaits. Atšķirīga ir arī "Just Another Day", kas varētu būt titulmelodija kādam TV seriālam. Albuma enerģiskā kulminācija tiek sasniegta ar pulsējošo pirmo singlu "Perfect Illusion".

 

Pirmā iepazīšanās ar "Joanne" ir patīkama - albumu ir interesanti klausīties dažādo atsauču dēļ. Cik ilgi izdosies interesi saglabāt, to rādīs laiks. Šobrīd internetā, mikroblogošanas vietnē Twitter klejo dažādas atsauksmes, saucot "Joanne" gan par labāko, gan par sliktāko Gagas albumu.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!