Riga Jazz Stage 2016

Raksta attēls - Riga Jazz Stage 2016 Foto: Rūdolfs Briežkalns

16.03.2016 / Parmuziku.lv

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2016” notiks no 6. līdz 9. aprīlim un tajā jaunie izpildītāji no visas pasaules sacentīsies divās nominācijās – “Džeza vokāls” un “Džeza trombons”.

Preses konferencē piedalījās – konkursa mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, konkursa direktore Diāna Briežkalne, Maestro Raimonds Pauls, “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, “Riga Jazz Stage” pirmā konkursa laureāte Ieva Kerēvica, šā gada konkursa fināliste Elīza Baķe, trompetists un “Riga Jazz Stage” improvizācijas vakaru vadītājs Oskars Ozoliņš un basists Jānis Rubiks.

Konkursa mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns iepazīstināja ar konkursa dalībniekiem – tie ir jauni džeza talanti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Beļģijas, Polijas, Uzbekistānas, Francijas, Ungārijas, Itālijas, Vācijas, Slovēnijas, Krievijas, Turcijas, Apvienotās Karalistes un ASV, un viņu priekšnesumus vērtēs starptautiska žūrija. Viņš uzsvēra, ka audzis konkursa ģeogrāfiskais un attiecīgi arī muzikālais saturs. Preses konferences viesiem arī tika pastāstīts par amerikāņu džeza dziedātāju Šarenī Veidu (Charenee Wade), kura ar savu kvartetu uzstāsies konkursa noslēgumā.

Maestro Raimonds Pauls, kurš ir žūrijas sastāvā, bilda, ka viņu patīkami izbrīnīja dziedātāja no Uzbekistānas. Pagaidām gan viņš atturējās nosaukt savus favorītus, sakot, ka jāsagaida koncerti. “Lai visiem labs noskaņojums, jo noteikti būs interesanti paklausīties jaunos censoņus!” Maestro piebilda. Viņš pasniegs arī savu simpātijas balvu – 1000 eiro – kādam no konkursantiem, kurš tiks noskaidrots apbalvošanas ceremonijā 9. aprīlī.

20 sadarbības gadu jubileju šogad atzīmē "Tele2" un festivāls "Rīgas Ritmi". Līdz ar festivālu "Tele2" no pirmsākumiem atbalsta arī konkursu "Riga Jazz Stage". Kā atzīst "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, šis ir īpašs gads ne tikai "Tele2" un "Rīgas Ritmi" sadarbībai, bet arī "Riga Jazz Stage": "Pirmo reizi konkursa pastāvēšanas laikā mēs piedāvāsim skatītājiem vērtēt jaunos māksliniekus un īpašā mājas lapā nobalsot par savu simpātiju. Mēs pasniegsim "Tele2" un "Riga Jazz Stage" skatītāju simpātiju balvu un augstākās klases viedtelefonu, bet Latvijas pārstāvja uzvaras gadījumā ar prieku dāvināsim arī iespēju gadu lietot mobilos sakarus bez maksas. Novēlu veiksmi visiem dalībniekiem, īpaši Latvijas pārstāvjiem, kas ceļ džeza kvalitāti ne tikai Latvijā, bet arī nes Latvijas vārdu pasaulē!"

Konkursa direktore Diāna Briežkalne uzsvēra, ka paralēli konkursa koncertiem 6., 8. un 9. aprīlī notiks arī improvizācijas vakari mūzikas namā “Daile”.

Mūziķis Oskars Ozoliņš kā improvizācijas vakaru vadītājs pastāstīja par to norisi, uzsverot iepriekšējo laureātu koncertu, kurā piedalīsies Ieva Kerēvica, Intars Busulis un Kristīne Prauliņa. “Katrs vakars būs sadalīts divās daļās. Pirmajā būs viesi kopā ar tā saucamo house band, bet otrajā aicināsim citus mūziķus uzspēlēt ar mums kopā. Konkursa dalībnieki tad varēs bez stresa uzdziedāt un uzspēlēt, un iespējams arī uzsākt jaunas muzikālās sadarbības.”

2004. gada konkursa laureāte Ieva Kerēvica dalījās ar sajūtām par pirmo konkursu. “Skola bija milzīga jo tā bija pirmā reize manā mūžā, kad uzdrīkstējos kāpt uz skatuves un vērt vaļā muti kā dziedātāja. Tā ir nozīmīga iespēja kā dalībniekam sevi pārbaudīt. Gan savu psiholoģisko noturību, gan vokālās iespējas. Ja viens no aspektiem paslīd, tad uzvarēt neizdodas. Tas bija labs stimuls turpināt kaut ko darīt mūzikā. Tādēļ aicinu jaunos censoņus izmantot šo iespēju un piedalīties konkursā. Un aicinu uz improvizācijas vakaru 6. aprīlī, kur uzstāšos kopā ar citiem iepriekšējo konkursu laureātiem!”

Šā gada konkursa fināliste Elīza Baķe visupirms teica lielu paldies par to, ka tāds konkurss vispār notiek, kā arī uzsvēra, ka ne mazāk gaida ne tikai konkursa koncertus, bet arī jam session jeb improvizācijas vakarus.

Konkursa laureāti saņems gan naudas, gan cita veida balvas. “Grand Prix” ieguvēji gan vokāla, gan trombona kategorijās saņems 1500 eiro, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet 3. vietas ieguvēji – 700 eiro. Vokāla kategorijas uzvarētājs saņems arī “A&T trade” dāvāto “Shure Super 55” klasiskās kolekcijas mikrofonu. Trombona kategorijas uzvarētājs tiks pie jauna instrumenta. Laureāti saņems arī ielūgumus uzstāties starptautiskos džeza festivālos un ārvalstu klubos. Piemēram, festivālā “Rīgas Ritmi”, “Kaunas Jazz”, “JazzTime” Tallinā,

“Nardis Jazz Club” Stambulā un “Ronnie Scott's” Londonā.

Biļetes uz konkursa koncertiem nopērkamas “Biļešu servisa”, bet uz improvizācijas vakariem – “Biļešu paradīzes” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!