Tallinn Music Week notiks “Creativity for Change” forums ar mērķi veicināt demokrātiskumu

Raksta attēls - Tallinn Music Week notiks “Creativity for Change” forums  ar mērķi veicināt demokrātiskumu Publicitātes foto

23.03.2016 / Parmuziku.lv

“Creativity for Change” forums, kas 1. aprīlī norisināsies Tallinā, apvienos mākslas, biznesa, kultūras, civilās sabiedrības, izglītības, zinātnes, tehnoloģijas un politikas viedokļu līderus no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.

Foruma mērķis – veicināt demokrātiskāku vidi, caurspīdīgumu, iecietību, daudzveidību, patiesu vārda brīvību un ilgtspējīgu labklājību mūsdienu sabiedrībā.

Savu septiņu gadu pastāvēšanas laikā Tallinn Music Week ir kļuvis par unikālu mūzikas demokrātijas piemēru. Tas ir arī mūsu ieguldījums labākai sabiedrībai. Mēs ticam, ka 21. gadsimta bagātība slēpjas kulturālajā un etniskajā daudzveidībā, kas balstīta uz vienlīdzību,” apgalvo Helena Sildna, Tallinn Music Week un “Creativity for Change” foruma organizatore. "Tolerance ir kā katalizators, kas uztur sabiedrību laimīgu, veselīgu un veiksmīgu. Talants tieši tāpat kā demokrātija un ilgtspējīga ekonomika plaukst tieši tolerantā augsnē.

Creativity for Change dalībnieki saka:

Hamdi Ulukaya: “Privātajam sektoram vajadzētu iesaistīties un palīdzēt izmantot inovācijas, balsis un resursus, lai risinātu globālās piespiestās migrācijas krīzi.. Radīt labus apstākļus bēgļiem, kuri ir pazaudējuši savu ierasto vidi, ir ļoti svarīgi, lai spētu viņiem radīt cerību un dot pozitīvu impulsu."

Brian Reich: "Mums vajag atzīt tehnoloģiju būtisko lomu pasaules bēgļu krīzes un klimata pārmaiņu risināšanā, kā arī vajag apņemties rīkoties."

Kilian Kleinschmidt, kurš 25 gadus strādāja Apvienoto Nāciju Organizācijā, UNHCR, kā arī vairākās bēgļu nometnēs un operācijās visā pasaulē: “Es domāju, ka mēs esam gandrīz strupceļā, kur humānās palīdzības aģentūras vairs nespēj tikt galā ar krīzi. Mēs sniedzam humāno palīdzību tieši tāpat kā 70. gados pēc Otrā pasaules kara. Nekas nav mainījies.  Tuvajos Austrumos mēs būvējam nometnes - noliktavas cilvēkiem. Bet bēgļi būvēja pilsētas. Tās ir rītdienas pilsētas. Vidējais ilgums, ko viens bēglis pavada nometnē, ir 17 gadi. Tā ir vesela paaudze. Mums ir jāsāk skatīties uz šīm vietām kā pilsētām..

Ramin Sadighi - Hermes Records (Irāna) īpašnieks, “WOMEX lifetime achievement” balvas ieguvējs 2015. gadā: “Es pilnīgi nepiekrītu tam, ka māksliniekiem vajag saņemt atļauju no ministrijām, jo tas ir negodīgi ne tikai pret mākslinieku un viņa darbiem, bet arī pret sabiedrību kopumā...Es iebilstu pret mūzikas un dziesmu vārdu kontroli. Tas liecina par to, ka mēs neesam pietiekami izglītoti, lai saprastu, vai mūzika ir laba, vai slikta.”

Gulya Sultanova – Sanktpēterburgas filmu festivāla “Side by Side LGBT” dibinātāja “Pat šajā sarežģītajā kontekstā mēs turpinam aizstāvēt cilvēktiesības un tiekties pēc tolerantas sabiedrības, kurā seksuālās minoritātes, individuālā brīvība un izvēle tiek gan ievērotas, gan aizstāvētas.”

Tallinn Music W eek delegātiem ir bezmaksas pieeja “Creativity for Change” forumam, kas ir arī oficiālā TMW konferences atklāšana. Vienu dienu ilgais forums norisināsies “Teātrī nr. 99”. Limitēts biļešu skaits uz “Creativity for Change” forumu patlaban ir pieejams par 175 EUR festivāla mājaslapā: http://tmw.ee/store. “Creativity for Change” forumu varēs vērot tiešraidē mājaslapā: creativityforchangeforum.com, kā arī Postimees.ee un Estonianworld.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!