35 jauni albumi (no popmūzikas līdz metālam) Latvijas mūzikā, kas jānoklausās!

Raksta attēls - 35 jauni albumi (no popmūzikas līdz metālam) Latvijas mūzikā, kas jānoklausās! Publicitātes foto kolāža

15.09.2016 / Aiga Leitholde

Puse 2016. gada jau ir aizvadīta, tāpēc apkopojām šogad Latvijas mūzikā jau izdotos albumus stilistiski daudzveidīgā izlasē. Albumu secība izvēlēta nejauši un izlase ir kopsavilkums.

Rīgas Modes - "Fantastiski"

Dziesma "Boifendi" ir grupas "Rīgas Modes" otrā albuma "Fantastiski" lielākais radiohits. 2016. gada pavasarī izdotajā albumā ir 11 dziesmas latviešu valodā, kas stāsta par pusaudžu problēmām un cīņu ar kaitīgajiem ieradumiem.

MESA - "Mesa"

Reperis Gacho jeb Gatis Irbe muzikālā projekta "MESA" ietvaros izdeva labdarības albumu. Nopērkot albumu klausītāji ziedo bērnu ar kustības traucējumiem rehabilitācijai. Albumā "Mesa" līdzās Gatim ir arī latviešu mūzikā pazīstami solisti kā Igo, Agnese Rakovska, kā arī pianists Vestards Šimkus un citi. Albums sastāv no 13 dziesmām.

northern c - "northern c"

Muzikālais projekts "northern c" izpilda elektronisko mūziku, izmantojot dzīvos instrumentus. Radošo kodolu veido Matīss Runtulis, zināms arī kā Mr. Myster, un Miķelis Putniņš.  Albumā ir 7 kompozīcijas.

Arturs Skutelis un Tvērumi - "Audums"

Arturs Skutelis un "Tvērumi" albums "Audums" ir konceptuāls ieraksts, ko veido trīs skaņdarbu cikli, kas savīti vienotā vēstījumā, stāstot par kāda autora nāvi.

ezeri - "Ogle"

Projekts "ezeri" atspoguļo mūziķa Miķeļa Putniņa radošo pasauli, balansējot starp populārās un eksperimentālās mūziku. Albumu veido 6 kompozīcijas.

Singapūras Satīns - "Slazdo vai mirsti"

Hiphopa apvienība "Singapūras Satīns" otrajā albumā - miksteipā atrodamas 20 dziesmas, daļai no tām šajā vasarā ir radītas arī videoversijas.

Kārlis Auziņš - “Images in Regard of The Central Reference System”

Saksofonista Kārļa Auziņa debijas albumā ir 8 kompozīcijas, kuru pamatā ir Amerikas un Eiropas džeza mūzikas, tautu mūzika un mūsdienu klasiskās mūzikas tradīcijas, kopā veidojot skaņu ainavas – abstraktas, meditatīvas.

Carnival Youth - "Propeller"

"Propeller" ir grupas "Carnival Youth" otrais albums, kuru veido 11 dziesmas. No tām klausītājiem viszināmākās ir "Connection Lost" un "Seagulls on Bicycles".

Ainavisti - "Ainavisti -"

"Ainavisti" ideju autors, komponists Edgars Cīrulis, kopā pulcējis citus džeza mūziķus, lai, izmantojot mūzikas valodas daudzveidību, 11 kompozīcijās jeb ainavās izspēlētu Latvijas krāsas un sajūtas.

Wagars - "Melnie smiekli"

Apvienojot pankroka un metāla apkašstilus, tika izveidots arī crust punk, kas raksturo arī "Wagars" muzikālo daiļradi. Tekstuāli grupa uzbur apokaliptiskas ainiņas, kurām par pamatu ir stāsti par Latvijas pirmajiem anarhistiem.

Raxtu Raxti - "Līgo"

Vasaras sākumā "Raxtu Raxti" izdeva savu otro 12 dziesmu albumu "Līgo", ko veido gan tautas dziesmu aranžējumi, gan Kārļa Auzāna, Marta Kristiāna Kalniņa un Emīla Zilberta oriģinālkompozīcijas ar latviešu tautasdziesmu un dzejnieka Vika tekstiem.

The Coco'nuts - "Amid Opposites"

Džeza- fanka grupas "The Coco'nuts" debijas albumu "Amid Opposites" veido 12 dziesmas, kuras visas vieno ideja - katrai lietai ir sava gaišā un tumšā puse. Un šie pretstati arī veido to, ko mēs saucam par dzīvi.

Dead City Holidays - "Dead City Holidays"

"Dead City Holidays" sastāvu veido latviešu alternatīvajā rokmūzikā pieredzējuši un labi pazīstami vīri: Mārtiņš Leja, Jānis Zariņš, Oskars Zariņš, Krists Kazaks, Kristaps Ezeriņš. Arī "Dead City Holidays" mūzika ir alternatīvais roks ar dziesmām latviešu valodā.

Melo M - "No meža mēs nākam"

Čellu trio "Melo M" jauno albumu "No meža mēs nākam" veido iepriekš neizdotas grupas dalībnieka Kārļa Auzāna kompozīcijas, kā arī mūzika teātra izrādei "1984".

Ingus Baušķenieks - "Mēteļi un Garderobists"

Šogad Ingus Baušķenieks publiskojis vairākus albumus: "Mūzika nesteidzīgiem soļiem", "Mūzika bankām" un arī "Mēteļi un Garderobists" - eksperimentāla elektroniskā mūzika, par kuru pats autors saka: "Mans eksperiments Modulārās Sintēzes teritorijā. Negaidīta atkāpe no ierastā. Fantāzija, kas iesižetēja ceļojuma mistērijā pa iedomātiem JRT koridoriem un pagrabiem vakara, nakts, dienas un gaišās iekšējās pasaules krēslas stundās."

Zig Zag - "ēzelītis IĀ"

Albuma "ēzelītis IĀ" iedvesmu devusi rakstnieka Alana Aleksandra Milna grāmatas "Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Albumā ir 11 dziesmas alternatīvā roka stilistikā.

Sanctimony - "UNHOLY FIVE"

2016. gada pavasarī "Sanctimony" izdeva savu piekto studijas albumu "Unholy Five". Albumā iekļautas 10 dziesmas, kas nodārd death'n'roll grūvā.

Juris Simanovičs - "Kā samierināties ar savu nenozīmību"

Savā otrajā solo albumā mūziķis eksperimentē ar skaņām un trokšņiem, tos iepinot 15 kompozīcijās, kas vēsta par cilvēka eksistenciālām pārdomām.

Stūrī Zēvele - "Labdien"

"Labdien" ir grupa "Stūrī Zēvele" otrais albums, kas sastāv no 11 indīpopa kompozīcijām. Dziesmas tekstos izmantota Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Klāva Elsberga dzeja.

Auļi - "Gadalokos"

Jaunais "Auļi" albums "Gadalokos" ir veltīts latviešu gadskārtām. Tajā ietvertas 16 kompozīcijas, kas attēlo laika skaitīšanu senlatviešu kalendārā.

TV Maskava "Refugees Welcome"

"Refugees Welcome" ir sociāli atbildīgs ieraksts, kas veikts klasiskā techno un house tradīcijās, ar mazalbumu iepazīstina pats TV Maskava.

Elizabeta Lāce - "Mōaigā"

Album "Mōaigā" jeb Zemesmala veido 12 arfai rakstītas kompozīcijas, kuru autore un izpildītāja ir Elizabeta Lāce. Albumu papildina teksti trijās valodās un fotogrāfijas. "Mōaigā" ir pirmais līvu laikmetīgās mākslas autordarbs, kā arī pirmais arfas albums Latvijā.

Finķis un Do Studija “Bāra ceļš. Akmens dārzs”

Radošā apvienība audiostāstus "Bāra ceļš. Akmens dārzs" prezentēja mākslas foruma "Baltā nakts" ietvaros ar multivizuālu šovu koncertzālē "Ave sol". Audioversijā “Bāra ceļš. Akmens dārzs” iepriecinās ar poētisku mūzikas stilu sintēzi.

Kontraflovs "Maize"

Hiphopa apvienības "Kontraflovs" mazalbumā "Maize"  metaforas un simbolismi mijas ar ikdienā lietoto slengu, šādi radot sociālreālistisku vēstījumu.

Gain Fast - "Pāri laikam"

Albumā "Pāri laikam" apkopotas laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam radītās "Gain Fast" dziesmas. No tām zināmākās "Zvaigznēs ierakstīts", "Ir jādodas", kā arī versija par grupas "Jumprava" dziesmu "Tālu aizgāja".

Brāļi un māsas - "Divejādi"

"Brāļi un māsas" sastāvu veido mūziķi Artis Orubs, Ilze Grunte, Andris Grunte, Edgars Kārklis un Kristīne Kārkle, kas projekta ietvaros mūsdienīgās interpretācijās izpilda pasaules mūziku, ļaujot klausītājam aizceļot gan uz Dienvidameriku, gan Āziju un visbeidzot arī uz Latgali.

Irving Ark - "Magnēts"

"Irving Ark" mazalbumu veido četras melodiskas un poētiskas indīroka dziesmas latviešu valodā.

ILLA - "ap to stundas laiku pirms rītausmas"

Instrumentālās mūzikas kvarteta "ILLA" debijas albumu veido skaņdarbi ar nosaukumiem Adagio, Lento, Allegro, Largo un Grave - termini, kas raksturo tempu kā mūzikas terminoloģijā, tā arī konkrēti albuma "ap to stundas laiku pirms rītausmas" kopējo attīstību.

Audience Killers - "Floating Islands’"

Grupas "Audience Killers" albumā iekļautas 10 dziesmas, kuras varētu raksturot kā sintīpopu vai elektropopu.

Saucējas - "Trici, munu ustabeni!"

"Saucējas" pārstāv tradicionālo dziedāšanu un jaunajā albuma repertuāra pamatā ir  1958. gadā notikušās Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas folkloristu XII zinātniskās ekspedīcijas  savāktie materiāli.

Rihards Zaļupe - "Z Atmosfēras"

Sitaminstrumentu virtuoza Riharda Zaļupes otrais solo albums "Z Atmosfēras" vēsta komponista redzējumu par pasaulē notiekošo - cilvēku absurdo rīcību, problēmām dabas un cilvēku attiecībās.

Anneli Arro - "Lucas"

Anneli Arro, kuru pazīstam no gupas "Sus Dungo", solo albumu "Lucas" veido astoņas kompozīcijas, kas vēsta par mūziķes pārdomu atziņām. Albuma akustiskā un minimālistiskā skanējuma dēļ to var nodēvēt par guļamistabas ierakstu.

Vientuļš Bet Neglīts - “Vilnis”

Grupa "Vientuļš Bet Neglīts" šogad izdevuši divus albumus - "Kastanis" un "Vilnis". Grupa sevi sauc par muzikālajiem huligāniem, kas mūziku rada improvizējot.

aPēdājs - "sēras"

Metāla grupa "aPēdājs" izsenis klausītājus iepriecinājusi ar grotesku, paradoksiem, melnu humoru un skaudrām realitātes atziņām un arī jaunākais 12 dziesmu albums "sēras" nav izņēmums.

"MyRadiantU" - "The City Of Love"

Grupu "MyRadiantU" plašāka auditorija iepazina konkursā "Supernova", kā arī ar radio singliem. Mūzikas un teksta autors ir Jānis Driksna, kas albumā iekapsulējis savas pārdomas par Nīderlandē nodzīvoto laiku.

Vēl 2016. gadā gaidāmi arī Aminatas, Dona, grupas "DaGamba", Daumanta Kalniņa un citu mākslinieku jaunie albumi. Tāpēc saglabā uzmanību, jo turpinājums sekos!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!