Visi perspektīvākie Latvijas džezisti vienkopus. Rīgas Ritmi Showcase

Raksta attēls - Visi perspektīvākie Latvijas džezisti vienkopus. Rīgas Ritmi Showcase Foto: Publicitātes foto

18.05.2015 / Parmuziku.lv

Atzīmējot festivāla 15 gadu jubileju, Rīgas Ritmu ietvaros notiks Rīgas Ritmi Showcase programma.

Festivāla Rīgas Ritmi ietvaros pirmo reizi notiks programma ar nosaukumu Rīgas Ritmi Showcase, kā ietvaros Latvijas izpildītāji prezentēs sevi ārzemju mūzikas ekspertiem un festivāla viesiem. Šie koncerti notiks 2. un 3. jūlijā plkst. 14.00 Kongresu nama Jaunajā zālē. To mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem.

2. jūlijā uzstāsies nesteidzīgas noskaņas uzburošais jaunās paaudzes ģitārists Jānis Ruņģis un viņa grupa Jāņa Ruņģa Klātbūtne, kurā muzicē arī basists Reinis Ozoliņš un sitamo instrumentu pārzinātājs Rūdolfs Dankfelds. Latviju reprezentēs arī konkursa Riga Jazz Stage 2015 uzvarētājs Daumants Kalniņš ar vēl četriem vīriem: pianistu Kristapu Vanadziņu, ģitāristu Mārci Auziņu, basistu Tomu Poišu un jau minēto bundzinieku Rūdolfu Dankfeldu. Muzicēs arī neparastā un eksperimentus mīlošā koklētāja Laima Jansone un muzikāli ne mazāk plaši domājošais komponists un hanga spēlētājs Raimonds Tiguls, kā arī atraktīvā deviņu vīru džeza un fanka grupa Bunch of Gentlemen: Viesturs Grapmanis (trompete), Kristaps Lubovs un Roberts Martinovskis (abi – tenora saksofons), Krists Kristaps Liepa (trombons), Ēriks Kibermanis (baritona saksofons), Dāvis Bindemanis (taustiņinstrumenti), Rihards Goba (ģitāra), Ivars Dauksts (bass) un Kalvis Sležis (sitaminstrumenti).

Savukārt 3. jūlijā ārzemju ekspertiem un pašmāju skatītājiem uzstāsies dziedātāja Kristīne Prauliņa, kura nesen laida klajā debijas albumu Melns ar baltu. Muzicēs arī gaisīgais septiņu meiteņu ansamblis Sus Dungo, kurā darbojas Diāna Čepurnaja (vokāls, akustiskā ģitāra, bandžo), Marta Trofimova (elektriskā ģitāra, ukulele, vokāls), Anneli Arro (sitaminstrumenti, vokāls), Elizabeta Lāce (arfa, klavieres, vokāls), Elizabete Balčus (flauta, vokāls), Liene Dravniece (akordeons, vokāls) un Marika Arro (basģitāra, vokāls). Latvijas mūziku reprezentēs arī bijušo grupas Melo-M čellistu Valtera Pūces un Antona Trocjuka pasaules mūzikas projekts DaGamba ar Daini Teni (taustiņinstrumenti) un Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, balss) no Irānas. Vēl uzstāsies eksperimentālās mūzikas grupa Catalyst, kurā pamatā darbojas Kārlis Boreiša-Visockis (ģitāra) un Ronalds Briežkalns (bungas).

Kopumā festivāls Rīgas Ritmi šogad norisināsies no 1. līdz 4. jūlijam, līdz ar Rīgas Ritmi Showcase, piedāvājot arī pasaules džeza zvaigžņu koncertus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!