Grupas "Imagine Dragons" koncerta apskats + foto galerija

Raksta attēls - Grupas "Imagine Dragons" koncerta apskats + foto galerija Attēlā:Dens Reinolds, Foto: Gita Berce

31.01.2016 / Aiga Leitholde

30. janvārī Arēnā Rīga ar koncertu uzstājās amerikāņu rokgrupa Imagine Dragons. Pirmo reizi klātienē Latvijas klausītāji šo grupu iepazina 2013. gada Positivus festivālā Salacgrīvā. Smoke + Mirrors Tour ietvaros Imagine Dragons iesildīja grupa Sunset Sons.

Imagine Dragons pirmsākumi meklējami 2008. gadā Lasvegasā, grupai spēlējot savu mūziku, gan citu mūziķu dziesmas pilsētas izklaides vietās. Pēc diviem pašu izdotiem mazalbumiem grupa uzsāka sadarbību ar hiphopa mūzikas producentu Alex da Kid un rokmūzikas producentu Brendonu Darneru (Brandon Darner), radot komerciāli veiksmīgo un arī kritiķu augsti novērtēto albumu "Night Vision". Abu producentu atšķirīgā pieeja radīja mūsdienīgu un tomēr joprojām pietiekami roķīgu skanējumu – dzirdamu kā ierakstos, tā arī koncertos. Piemēram, Grammy apbalvojumu grupa ir saņēmusi tieši par koncertuzstāšanos, izpildot savu lielāko hitu "Radioactive". Aizvadītajā gadā iznāca grupas otrais albums "Smoke + Mirrors", grupai joprojām turpinot sadarbību ar Alex da Kid.

Mēs dzīvojam laikā, kad mūziku ir ļoti grūti iedalīt konkrētā stilistikā. Pieturoties pie konkrētām definīcijām, mūziķi ierobežo savas iespējas tikt pūļa saklausītiem. Un arī rokmūzikas jēdziens mūsdienās tiek uztverts citādāk – elastīgāk. Rokmūzika, nepaklausīgā dumpiniece, tagad saliedē paaudzes – Arēna Rīga koncerta auditorija gados bija ļoti jauna.

Foto: Gita Berce

Koncertu apmeklēja ģimenes, dažāda vecuma bērniem pie rokas vedot mammas, tētus un vecākos brāļus, māsas. Uz tēva pleciem tupošās meitenītes vissirsnīgāk atsaucās grupas solista Dena Reinolda (Dan Reynolds) uzaicinājumam dziedāt līdzi dziesmai “It’s time”. Saviļņojoša bija publikas līdzi dziedāšana Denam, kad viņš izpildīja grupas Alphaville dziesmu “Forever young”. Tāpat Imagine Dragons atdeva godu rokmūzikas klasikai (iepriecināja koncertā esošos tētus), grupas ģitāristam Danielam improvizējot ap grupas Deep Purple slavenās dziesmas “Smoke on the water” tēmu, šādi ievadot Imagine Dragons dziesmu "I'm so sorry”.

Foto: Gita Berce

Savukārt es, kas savu pirmo rokkoncertu dzirdēju vēl deviņdesmitajos, izbaudīju Imagine Dragons koncerta uzbūvi, kurā ik sekunde bija piepildīta un maksimāli daudz klausītāju uzrunāti. Skatuve bija gradioza, un tomēr savā ziņā arī pietiekami askētiska, arī mūziķu izskats - nepretenciozs. Grupas solists lielākoties atradās dziedot un arī dejojot uz skatuves mēles, tātad pūļa vidū, kamēr uz skatuves esošie mūziķi komunicēja ar zāles sānos esošajiem klausītājiem.

Uz šauriem, vertikāliem ekrāniem tika projicēti dekoratīvi zīmējumi un grafiski elementi. Skatuves sānos esošajos ekrānos varēja apskatīt mūziķu tuvplānus. Gaismas staru līnijas ne vien izdaiļoja  kopējo telpu, bet, galvenokārt, pastiprināja dziesmu kulminācijas momentus. Tāpat pacilātības sajūtu radīja arī pārējo grupas dalībnieku piebalsis Dena galvenajam vokālam.

Galu galā tiem, kuriem Imagine Dragons bija pirmais rokkoncerts, par rokmūziku tika radīts ļoti labs priekšstats, (varbūt arī dzima vēlme uzzināt ko vairāk par Deep purple). Taču tie, kas rokmūziku pazīst jau no senākiem laikiem, var atviegloti nopūsties – rokmūzika joprojām ir dzīva, tikai kļuvusi krietni stilīgāka.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!