Kad katrai dziesmai ir savs uzdevums - uzņēmumu pieredze darbā ar mūziku

Raksta attēls - Kad katrai dziesmai ir savs uzdevums - uzņēmumu pieredze darbā ar mūziku

11.07.2016 / Parmuziku.lv

Mūzika, kas mūsos raisa neaprakstāmas emocijas, patiesībā ir pat ļoti matemātiska. Tāpēc tā ir ne vien mākslas darba forma, bet arī mārketinga instruments.

Ar universālās mūzikas valodas palīdzību iespējams vēstīt par uzņēmuma vērtībām un plāniem - mūzika ir vērtīgs instruments atpazīstamības un produktīvas darba atmosfēras veidošanā. Mūsdienu digitālajā laikmetā mūzika ir dati, kas pastāsta par konkrētai mērķauditorijai aktuālo.

Vairākumā gadījumu mūzika ir daļa no satura mārketinga, taču ir arī  speciālisti, kas fokusējas tikai uz audio brendingu jeb skaņas un mūzikas lomu zīmola veidošanā.

Mūziku kā mārketinga instrumentu izsenis veiksmīgi izmantojuši tādi pasaulē slaveni zīmoli kā CocaCola, Apple, Starbucks. Arī Latvijā uzņēmumi pielāgo mūziku kopējai mārketinga statistikai:  diendienā tā skan, piemēram, tirdzniecības centros. Radio SWH uzņēmuma Maxima Latvia vajadzībām izveidojis speciālu interneta radio.

Kā pastāstīja Filips Rubenis, Radio SWH komercdirektors, Maxima Latvia interneta radio muzikālās programma sastādīta pamatojoties uz pētījumiem, kuros analizēti pircēju profili un mūzikas ietekme uz pirkšanas aktivitāti. Programmu veido 70 procenti cittautiešu mūzikas, 30 procenti latviešu mūzikas un katrai dziesmai ir sava jēga un uzdevums. Vienas pareizās formulas muzikālās programmas sastādīšanā nav, jo katram uzņēmumam klienti atšķiras, tāpēc katru reizi tiek meklēts individuāls risinājums. Tuvāko gadu laikā Radio SWH plāno uzsākt sadarbību arī ar citiem lielveikalu ķēžu tīkliem.

"Atbilstoši t/c Spice un t/c Spice Home vadlīnijām un mērķauditorijai, iekļaujot arī reklāmas džinglus, muzikālās programmas sagatavošana tiek uzticēta DJ Robertam Lejasmeijeram un MicRec.

No rītiem mūzika būs mierīgāka, bet laikā, kad apmeklētāju ir vairāk – dinamiskāka. Muzikālā programma tiek sagatavota pietiekami daudzveidīga, lai būtu saistoša visām vecuma grupām un auditorijām.

Arī tematisko pasākumu laikā tiek atskaņota atbilstoša mūzika, palīdzot radīt nepieciešamo noskaņu," tirdzniecības centra mūzikas programmas veidošanas principu atklāj Artis Teibe, t/c Spice projektu vadītājs.

Kopsavilkumā, lai publiskās vietas muzikālā programma būtu veiksmīga un veicinātu pārdošanu, varam izdalīt 3 pamatprincipus:
 
1. pazīsti savu klientu,
2. mūzikai jābūt daudzveidīgai,
3. jānokārto fonogrammu reproducēšanas atļauja.
 
Uzzini vairāk: laipa.org.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!