Jaunajā LaIPA valdē – lieliska komanda un entuziasti. Uzzini vairāk par šī gada biedrības aktivitātēm!

Raksta attēls - Jaunajā LaIPA valdē – lieliska komanda un entuziasti. Uzzini vairāk par šī gada biedrības aktivitātēm!

15.04.2015 / Parmuziku.lv

Darbu uzsāk jaunā LaIPA valde: par priekšsēdētāju ievēl Elitu Mīlgrāvi un pieņem lēmumu piešķirt papildu finansējumu Latvijā radītas mūzikas konkurētspējas veicināšanai.

Nosakot biedrības attīstības virzienus, LaIPA valde par prioritātēm šogad ir izvirzījusi dialoga veicināšanu starp tiesību īpašniekiem un sabiedrību. Plānotās aktivitātes paredzēs piedāvāto servisu pilnveidošanu LaIPA klientiem un pārstāvētajiem tiesību īpašniekiem, kā arī sabiedrības izpratnes veicināšanu par blakustiesībām, kas ietver mācību metodiskā materiāla izstrādi un tā ieviešanu pamatskolu izglītības programmā.

“Esmu nedaudz satraukta par lielo atbildību, uzņemoties šo amatu, bet ceru, ka valdes locekļi, kas man uzticējušies, paši arī nāks talkā, lai kopā mēs attaisnotu uz mums liktās cerības. Man ir lieliska komanda valdē - gan jauni un entuziastiski, gan pieredzējuši un zinoši kolēģi, ar ko kopā varēsim īstenot iecerēto. Vienlaikus es ļoti ceru, ka arī pārējie Latvijas izpildītāji un producenti, kas ir LaIPA biedri, aktīvi iesaistīsies organizācijas darbā un palīdzēs mums veidot ciešāku dialogu gan ar sabiedrību, gan uzņēmējiem, skaidrojot LaIPA darbības būtību un mērķus. Ir svarīgi turpināt līdzšinējo abpusējo sadarbību ar mūzikas izmantotājiem, akcentējot to, ka LaIPA klienti ir mūziķu sadarbības partneri, bet pati mūzika ir vērtība, tāpat kā citas preces un pakalpojumi, ko mēs iegādājamies. Tāpat viena no galvenajām darbības prioritātēm neapšaubāmi ir arī Latvijas mūzikas konkurētspējas veicināšana gan vietējā līmenī, gan ārējos tirgos,” norādīja jaunā LaIPA valdes priekšsēdētāja, SIA Mikrofona ieraksti valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

LaIPA biedri 2015. gada 30. marta Kopsapulcē lēma, ka nolūkā veicināt Latvijas mūzikas eksportu un konkurētspēju biedrībai Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports arī šogad tiks piešķirts finansējums 3% apmērā no 2014. gadā iekasētajām atlīdzībām. Pēc biedrības aicinājuma piešķirt vēl papildu 1% finansējumu, biedri lēma šī jautājuma izskatīšanu uzticēt jaunās LaIPA valdes sastāvam.

Pēc rūpīgas izvērtēšanas, š.g. 14. aprīļa valdes sēdes balsojumā tika pieņemts lēmums biedrībai Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports piešķirt arī papildu finansējumu 1% apmērā, ko veido kā atsevišķu fondu finansiālam atbalstam mūziķiem ceļojumu izdevumu segšanai un dalībai mūzikas industrijas konferenču/festivālu skatēs jeb showcase.

“Aizvien vairāk starptautiskie mūzikas festivāli/konferences aicina savās skatēs jeb showcase piedalīties arī Latvijas mūziķus, tostarp arī jaunās grupas. Un tieši jaunās grupas bieži vien saskaras ar finansiālām grūtībām, kas attiecas uz ceļojuma un uzturēšanās izdevumiem. Turklāt jaunajiem māksliniekiem ir daudz grūtāk saņemt arī sponsoru atbalstu, nekā labi zināmiem un pieredzējušiem mūziķiem. Tādēļ šī papildu finansējuma piesaiste biedrībai palīdzēs veicināt Latvijas mūzikas konkurētspēju,” stāsta biedrības Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports vadītāja Agnese Cimuška.

Par valdes locekļiem no izpildītāju vidus tika ievēlēts grupu Melo M un Raxtu raxti mūziķis un Nepieradinātā Folka orķestra viesmākslinieks Kārlis Auzāns, izpildītājs Kārlis Būmeisters, grupas Prāta Vētra basģitārists, mūziķis Ingars Viļums un akadēmiskās mūzikas pārstāvis, DaGamba čellists Valters Pūce. No producentu vidus LaIPA valdē tika ievēlēta SIA Mikrofona ieraksti valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve, SIA Baltic Records Group vadītājs Arvīds Mūrnieks, Kultūras menedžmenta centra Lauska vadītājs Juris Zalāns un grupas Instrumenti producente Līva Pētersone.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!