Kā pazaudēt septiņus miljonus dolāru četrās minūtēs

Raksta attēls - Kā pazaudēt septiņus miljonus dolāru četrās minūtēs Ekrānšāviņš

04.11.2015 / Parmuziku.lv

Šis gads Farelam Viljamsam (Pharrell Williams) nav bijis īpaši priecīgs. Gada sākumā dziedātāja Mārvina Gaja (Marvin Gaye) ģimene iesūdzēja Farelu tiesā. Viljamsa, Robina Tika (Robin Thicke) un T.I. dziesma Blurred Lines, Gaja ģimenes skatījumā, bija Mārvina dziesmas Got to Give It Up plaģiāts.

Zvērinātie nostājās Mārvina Gaja ģimenes pusē, liekot Farelam Viljamsam un Robinam Tikam mūziķa ģimenei izmaksāt 7.4 miljonu ASV dolāru kompensāciju un uz laiku pārtraucot singla Blurred Lines tirdzniecību. 

Šobrīd atklātībā nonākuši ieraksti no tiesas procesa intervijām, kurā redzams, kā Farels Viljamss strīdas ar Mārvina Gaja ģimenes advokātu. Video redzams, kā Viljamss apsūdz Gaju juristu, ka tas uzdodot "neskaitāmus smieklīgus jautājumus".

Pirmajā video advokāts Ričards Bušs (Richard Busch) lūdz Farelam izskaidrot dažas dziesmas akordu progresijas. Uz advokāta lūgumu Vijamss atbild, ka neesot skolotājs un advokātam pašam to vajadzētu noskaidrot. Kad Bušs Farelam lūdz nosaukt 12-bar blues akordu progresiju, mūziķi atbild, ka neesot ieradies, lai mācītu mūziku. 

Strīdi par mūzikas lasīšanu turpinās. Kad jurists lūdz Farelam nosaukt divas uz lapas uzrakstītas notis, mūziķis atbild: "Šis mani neapmierina. Es zinu Every Good Boy Does Fine* un FACE**. Es nevaru atbildēt uz šiem jautājumiem."

Kad Bušs apsūdz Farelu mūziķa nespējā lasīt notis, Farels atbild: "Šis mani neapmierina."

Procesa laikā rodas arī jautājumi par Farela iepriekšējiem izteikumiem par dziesmu Blurred Lines. Atbildot uz advokāta jautājumiem par to, vai Mārvins Gajs ir bijis iedvesmas avots dziesmai Farels atbild: "Es negāju ierakstu studijā ar mērķi radīt kaut ko kas pēc izjūtām vai skaņas atgādina Mārvinu Gaju."

Kad Ričards Bušs turpina ar jautājumu "Vai ierakstot dziesmu Blurred Lines jūs kaut reizi iedomājāties par Mārvina Gaja Got To Give It Up?" Farels Viljams atbild ar vienkāršu: "Nē."

Advokāts tomēr turpina iztirzāt komentārus no Viljamsa intervijām presei par Gaja ietekmi dziesmā Blurred Lines, Farels atbild, ka Blurred Lines iedvesmoja Mārvins Gajs nevis Got To Give It Up un ka intervijas laikā viņš atsaucās uz sajūtām, ko Gaja mūzika ir radījusi. 

Video jau paspējuši radīt sensāciju sociālo lietotāju vidū. Daļa apgalvo, cik smieklīgi esot, ka tāds mūziķis kā Farels Viljams nemākot lasīt notis, kamēr paša Viljamsa fani apgalvo, ka jautājumi bijuši nevietā un advokāts mēģinājis panākt, lai Farels izskatās pēc muzikāla analfabēta.

lmfao wait omg does pharrell really not know how to read music

— debbie jellinsky ⚡️ (@trillton) October 24, 2015

2 quote Pharrell: "I'm not comfortable" watching his deposition for the Blurred Lines case. They question if he can read music. Cringeworthy

— JOAO (@SoftGlas) October 25, 2015

• if you think pharrell can't read music, you're foolish.

— loveTüesdāy. (@_loveTuesday) October 25, 2015

• if he would've proved he could read music, and the compositions of "blurred lines" x "got to give it up" matched up, he'd set himself up.

— loveTüesdāy. (@_loveTuesday) October 25, 2015

 Vai, tavuprāt, Blurred Lines ir Got To Give It Up plaģiāts vai tomēr tās ir divas dažādas dziesmas?

* Dziesma angļu valodā, kas radīta, lai bērni vieglāk apgūtu notis

** Mnemoniska ierīce daudzskaņu apguvei

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!