Industrijas Ziņas

9 iemesli, kāpēc apmeklēt festivālu "Rīgas Ritmi 2016"

Raksta attēls - 9 iemesli, kāpēc apmeklēt festivālu "Rīgas Ritmi 2016" Attēlā Dianne Reeves, publicitātes foto

07.06.2016

Festivāls “Rīgas Ritmi” šogad norisināsies sešpadsmito reizi, programmā piedāvājot vairāk kā 20 koncertus četru dienu garumā (no 29. jūnija līdz 2. jūlijam). Festivāls piedāvā 9 labus iemeslus, kas klausītājus iepriecinās muzikāli.

1. DIANNE REEVES

Izcilā amerikāņu džeza dīva Dianne Rīvza ir multi “Grammy” balvu ieguvēja – daļu no tām gūstot ar trīs albumiem pēc kārtas! Festivālā "Rīgas Ritmi” māksliniece uzstāsies ar jaunāko, Grammy apbalvotā albuma "Beautiful Life” programmu.

2. JUSTIN KAUFLIN

"Džastins Kauflins ir viens no talantīgākajiem pianistiem, kāds jebkad ir dzīvojis uz šīs zemes" – tā par izcilo džeza pianistu teicis leģendārais trompetists Klarks Terijs (Clark Terry). Kauflins savu talantu pasauli pārsteidza 15 gadu vecumā, VEER Magazine aptaujās tiekot nodēvēts par Gada Džeza mākslinieku (Jazz Artist of the Year).

3. CAVALCANTE & PIPOQUINHA

Jau agrā bērnībā nodēvēti par brīnumbērniem, kas nu jau kļuvuši par atzītām brazīliešu mūzikas zvaigznēm. Festivālā "Rīgas Ritmi" mūziķi apvienosies duetā.

4. PARIS COMBO

Nerimstošas ovācijas un piepildītas zāles visā pasaulē! French pop-jazz-world hybrid stila pārstāvētās grupas skanējums aizraus ikvienu.

5. JAMES MORRISON

Austrāliešu džeza leģenda, multi-instrumentālists Džeimss Morisons un Latvijas Radio Bigbends unikālā sadarbības projektā "Mare Balticum" atskaņos latviešu tautas dziesmu aranžējumus, sniedzot lielisku iespēju apskatīt latviešu folkloru no austrālieša skatu punkta!

6. YILIAN CANIZARES

Kubiešu dziedātāja un vijolniece, kura īpašu nozīmi mūzikā piešķir senču tradīcijām un rituāliem, tos apvienojot mūsdienīgā ietvarā. Festivāla "Rīgas Ritmi" apmeklētājus mūziķe pārsteigs, dziedot savu afrikāņu senču Jorubu valodā.

7. CAMILA MEZA

Pārsteidzošais atklājums no Čīles – ģitāriste un dziedātāja Kamila Meca – izteikti ekspresīva balss ar unikālu tembru un frāzējumu, savienojumā virtuozu ģitāras pavadījumu un aizkustinošām un dvēseliskām improvizācijām.

8.  MEISTARKLASES

Paralēli aktīvajai koncertu dzīvei, jebkurš interesents ir aicināts apmeklēt festivāla "Rīgas Ritmi" meistarklases, kas jau ilggadēji ir viens no festivāla stūrakmeņiem. Meistarklases ir unikāla iespēja ikvienam – no pilnīga iesācēja līdz profesionālam mūziķim - iegūt cita veida zināšanas un tikties ar pasaules klases mūziķiem.

9. OLAINFARM JAZZ NIGHTS

Olainfarm Jazz nights īpašā koncertu sērija notiks Mūzikas namā Daile, kur uzstāsies čīliešu, brazīliešu un franču mākslinieki.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!