Pieci + viens: intervija ar Alisi Josti

Raksta attēls - Pieci + viens: intervija ar Alisi Josti Foto: Guna Rubule

27.09.2015 / Alise Pabērza

Šoreiz uz sešiem, ar mūziku nesaistītiem, jautājumiem atbild folkmūziķe Alise Joste.

Alise Joste pie mūzikas apvāršņiem parādījās jau tālajā 2008. gadā un šoruden viņa gatavo savu otro albumu, kuru viņas klausītāji nepacietīgi ir gaidījuši vismaz piecus gadus. Tieši šodien dienasgaismu ieraudzīja otrais singls no gaidāmā albuma, tāpēc arī piedāvājām Alisei atbildēt uz pieci + viens jautājumiem, kuri kaut uz brīdi ļautu padomāt par ko citu, ne tikai mūziku.

 

Kas ir tas, kas visiem ļoti patīk, bet Tevi ļoti kaitina?

Laikam vieglāk būtu atbildēt, ja Tu vaicātu, kas mani nekaitina. Ar vīru abi divi esam baigie heiteri. Bet nu tas pat nav īsti tā nopietni, jo heitot ir izklaide. Tas pat savā ziņā ir kā izaicinājums - atrast jebkurā lietā kādu aspektu, kam piesieties un par kuru izbesīties. Ja es būtu drosmīgāka, tad es uz šo jautājumu atbildētu vienā vārdā. Piemēram. Dons. Vai divos vārdos. Prāta Vētra. Bet nu, kā jau minēju, mans heits nav jāņem par pilnu.

 

Kādi ir bijuši tavi absurdākie meli?

Es ilgi par šo domāju. Ja besīšanās par lietām ir mana ikdienas sastāvdaļa, tad ar meliem tik bieži nesanāk satusēt. Ir viens gadījums no bērnības. Man varēja būt kādi gadi četri. Spēlējoties rokās nonāca šķēres un attiecīgajā momentā likās ļoti interesanti, cik skaista ir šo šķēru un manu biezo zeķubikšu sadarbība. Aizrāvos un attapos tikai tad, kad uz abiem ceļiem bija izgriezti caurumi. Ļoti baidījos par to, ka mamma dusmoties. Kaut kā jau no tās situācijas bija jāiziet. Kad mamma vaicāja, kas notika, es teicu - pele sagrauza.

 

Kas ir tā lieta, kurai nav nekādas nozīmīgas materiālās vērtības, bet Tu to nepārdotu pat par miljonu eiro?

Es laikam cenšos vispār lietām nepieķerties. Zinu, ka cilvēkiem patīk glabāt visādu sentimentālu figņu. Arī es pāris gadus paglabāju un tad to visu izlidinu miskastē. Jo mazāk mantu (un tām piedēvētas vērtības), jo vieglāk dzīvot. Bet, ja man jāatbild, tad laikam kaut kādas bērnības fotogrāfijas.

 

Ko Tu teiktu savai 17 gadīgajai versijai, ja šodien to satiktu uz ielas?

Ejam iedzert?

 

Kas ir smieklīgākais/drausmīgākais darbs, kuru Tu esi strādājusi?

Mans CV ir diezgan patukšs šajā jautājumā. Esmu fragmentāri piedalījusies visādās haltūrās, bet neviena no tām nav bijusi ne drausmīga, ne smieklīga. Traģisks gadījums bija, kad man tika uzdots nolasīt jāņogu krūmu. Saņēmu 20 santīmus, kurus turpat zem krūma arī uzreiz aiz priekiem pazaudēju.

 

Kā arī jautājums, kuru iepriekšējā reizē uzdeva mūziķis NiklāvZ: Kas tev ir vajadzīgs, lai sasniegtu pilnību?

Es īsti neesmu droša, par kādu pilnību mēs te runājam. Pilnam vēderam vajag daudz ēdiena.

 

Savukārt pati Alise uzdod šādu jautājumu - Kāda ir pareizā atbilde uz šo jautājumu? 

Uz šo jautājumu nākamajā reizē lūkos atbildēt kāds cits mūziķis vai mūziķe.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!