Mēs viņu atradām! Intervija ar meiteni, kas bijusi visos Positivus festivālos

Raksta attēls - Mēs viņu atradām! Intervija ar meiteni, kas bijusi visos Positivus festivālos 2006. gada Positivus festivālā, Foto: Annas Ennītes personīgais arhīvs

30.05.2016 / Aiga Leitholde

Anna Ennīte dalās atmiņām par Positivus festivālu un iesaka, ko vēl izmēģināt, esot Salacgrīvā.

Kā sākās Tavs Positivus festivāla stāsts?

Kad 2006. gadā pirmo reizi notika Positivus festivāls, man bija 13 gadi. Negaidīti zvanīja mani vecāki, kas bija nopirkuši biļetes uz festivālu arī man. Šis pirmais gads man patīk vislabāk – bija maz cilvēku, bija atbilstoša mūzika. Vēlētos, kaut man toreiz būtu bijuši tik gadi, cik tagad.

Kā es vispār tieku pie Positivus festivāla biļetēm? Man ir dzimšanas diena 6. jūlijā un katru gadu vecvecāki man dāvina šo biļeti. Vecvecāki dzīvo Salacgrīvā, bet es esmu no Ainažiem. Ja šāds festivāls notiek pie pašām durvīm, muļķīgi būtu neiet!

Ārpus Latvijas uz festivāliem neesmu bijusi, bet savulaik man patika festivāls Zvērā un arī Fonofest. Positivus var satikt jaunus draugus, kurus nesatiksi ikdienā, bet atkalredzēšanās notiks nākamajā festivālā. Tā, piemēram, pirmajā festivāla gadā iepazinos ar Ralfu Eilandu. Mēs joprojām uzturam labus sakarus. Ja dažreiz festivāla muzikālā programma var likt vilties, festivāls pats par sevi vienmēr iepriecina, kā nekā šāds nosaukums -  Positivus! Arī es esmu iztikusi bez kašķiem. Esmu uz Tallinas šosejas sacentusies ar citu meiteni, kura visvairāk varēs piepumpēties. Nesen šo meiteni satiku Vecrīgā. Saskatāmies un atcerējāmies festivālu. Vēl prātā palicis, kā pagājušajā gadā līdz 9 rītā bija ieilgusi dīdžeju Artūra Medņa un Arta Dvarionas diskotēka. Cilvēki bija tādā ballīšu noskaņojumā, kad apsargiem nācās visus dzīt ārā no teritorijas, bet visi gribēja turpināt dejot. Ar Positivus festivālu saistīti daudz foršu notikumu!

Vai Tavi vecāki joprojām apmeklē Positivus festivālu?

Jā, arī maniem vecākiem joprojām patīk Positivus festivāls, bet viņi nav bijuši uz visiem gadiem. Ir interesants stāsts par Positivus festivālu un manu mammu. Toreiz, kad festivālā uzstājās Šaineda O'konora, manas mammas visu laiku mīļākā dziedātāja, tētis bija ārzemēs. Mamma uz festivālu devās tikai šī koncerta dēļ. Pēc koncerta, pavadījusi laiku ar mums līdz pat saullēktam, viņa nolēma doties mājās. Un viņa kājām aizgāja no Salacgrīvas uz Ainažiem, jo eiforija par redzēto koncertu viņai deva enerģiju.

Foto: Annas Ennītes personīgais arhīvs

Ko vēl var darīt - redzēt Salacgrīvā?

Salacgrīvā ir Veikparks, tāpat ir iespējams iznomāt laiviņu, lai laivotu pa Salacu. Salacgrīvā ir divas vietas, kur peldēties – upe un jūra. Otrpus tiltam ir skaisti sakopta jūrmala. Labi un lēti var paēst “Brīvajā vilnī”. Pilsētā ir jauniešu centrs, kas organizē aktivitātes. Lai gan Salacgrīva ir maza, pie mums viss notiek! Man ir draugi divdesmitgadnieki, kas dzīvo Salacgrīvā, un nemaz negrasās pārvākties.

Ko šogad noteikti gribēsi dzirdēt?

Šogad ļoti gribu dzirdēt M83. Protams, Igiju Popu un Čārzlu Bredliju, ar kuriem mani iepazīstināja tētis.  Katru gadu cenšos pirms festivāla iepazīties ar programmu, tagad vēl nav bijis laiks. Manuprāt, Elija Gouldinga neiederas festivāla Positivus programmā un labāk piestāvētu LMT Summer Sound.

Annas Top 10 Positivus festivāla koncertatmiņas:

1. Moby 2009. gads

Es ļoti gaidīju Moby uzstāšanos. Aizlauzāmies līdz pašai skatuves priekšai. Koncerts bija superīgs līdz vienā brīdī kāds vīrietis man iesita pa krūškurvi. Es paģību un nākamajā brīdī apsargi mani vilka otrajā pusē, glābdami manu dzīvību. Šīs nepatīkamais atgadījums neko nemaina, jo koncerts bija fantastisks!

2. "Placebo" 2015. gads

"Placebo" – tie ir mani vīrieši! Koncertā blakus gadījās draugi, kas mani pacēla uz pleciem, es biju stāvā sajūsmā!

3. "I`m from Barcelona" 2008. gads

Mans lielākais atklājums ir grupa “I’m from Barcelona”. Atceros, kā viņi skatītājos meta piepūšamās rotaļlietas un laivu. Tagad, kad man ir slikts garastāvoklis, “I’m from Barcelona” mūzika atkal dzīvi padara skaistu.

4. "The XX" 2013. gads

"The XX" uzstāšanās mani darīja īpaši laimīgu. Viss bija vienkārši un skaisti. Visapkārt laimīgi cilvēki, sēžu priedītēs un klausos mūziku, domājot, cik gan maz vajadzīgs laimei!

5. "Imagine Dragons" 2013. gads

Man ļoti patika “Imagine Dragons” uzstāšanās un tikai tāpēc, ka netālu bija milzīga peļķe, kas cilvēkus ļoti sajūsmināja. Cigarete vienā rokā, aliņš otrā un tu lēkā pa peļķi mūzikas ritmos.

6. "Stereophonics" 2006. gads

Labi atmiņā palikusi “Stereophonics” uzstāšanā, jo šī grupa ļoti patika manam tētim.

7. "Hurts" 2011. gads

Patika “Hurts” koncerts, uz kuru speciāli neietu, bet festivālā izbaudīju.

8. "Carnival Youth" 2014. gads

Es nezināju, kas ir “Carnival Youth”, pirms viņu uzstāšanās Positivus festivāla estrādē. Nejauši gāju garām un biju pārsteigta.

9. "Basement Jaxx" 2015. gads

"Basement Jaxx" – šķiet, šī ir īstā festivāla mūzika, vismaz man noteikti. Dažas dziesmas iepriekš zināju, bet daudzas bija jaunatklājums.  Iepriekš nebūtu domājusi, ka būšu tik patīkami pārsteigta.

10. "C2C" 2013. gads

Domāju, ka festivālā ir vajadzīga šāda mūzika, kur kājas pašas no sevis sāk kustēties un gribas dejot, dejot, dejot. Vispār, viņu dziesma "Happy" baigi labi der Positivusam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!