10 sirsnīgas latviešu Ziemassvētku dziesmas

Raksta attēls - 10 sirsnīgas latviešu Ziemassvētku dziesmas Ekrānšāviņu kolāža.

25.12.2015 / Parmuziku.lv

Šīs dziesmas kopā pulcē korus un talantīgākos dziedātājus, un tām līdzi dziedam arī mēs!

Zigfrīds Muktupāvels - "Nakts"

Jāņa Lūsēna svinīgā dziesma ar Guntara Rača vārdiem Zigfrīda Muktupāvela un zēnu kora dziedājumā.

"Ziemassvētki Baltajās mājās"

1999. gadā Dailes Teātrī bija skatāma izrāde "Sūnu ciema zēni", kurā skanēja Valta Pūces dziesmas un dzejnieces Ineses Zanderes vārdiem. Šīs dziesmas, tostarp arī "Ziemassvētki Baltajās mājās", savos repertuāros iemīļojuši kori.

Aija Kukule - "Ziemas ceļa idille"

Dziesma no tiem laikiem, kad decembris vēl bija sniegots mēnesis! Viļa Plūdoņa dzejoli ziemīgā dziesmā ietērpis Maestro Raimonds Pauls. Sākotnēji dziesmu izpildīja estrādes dīva Aija Kukule, bet vēlāk savā repertuārā iekļāva arī Linda Leen.

"Veltījums Mīlestībai"

Mārtiņa Brauna dziesma ar Māras Zālītes vārdiem, kuru pazīstam no 1993.gada latviešu filmas "Ziemassvētku Jampadarcis".

Līvi - "Vecgada dziesmiņa"

Ainara Virgas "Vecgada dziesmiņai" ar Guntara Rača vārdiem, tautās saukta arī par "Eglīti", mēs dziedam līdzi jau kopš astoņdesmitajiem gadiem.

"Circenīša Ziemassvētki"

Maestro Raimonda Paula dziesma ar Aspazijas vārdiem, kas vienmēr liek aizdomāties par tiem, pret kuriem dzīve nav tik vēlīga kā pret mums.

Lauris Reiniks - "Tik Balti"

Viena no visu laiku labākajām Laura Reinika dziesmām ar Mārtiņa Freimaņa vārdiem radio Ziemassvētku laikā skan jau no 2003. gada.

Brāļi Ziemeļi - "Uzsniga sniedziņš balts"

Dziesma "Uzsniga sniedziņš balts" mūziķiem atnesa uzvaru 1987. gada Mikrofona aptaujā.

Zvaigžņu koris - "Nāc"

Astoņdesmito gadu beigās Mikrofona aptaujas ietvaros pulcējās Zvaigžņu koris, kura sastāvu veidoja Olga, Igo, Imants Vanzovičs, Arnis Mednis, Alex, Ingus Ulmanis, Aigars Grāvers un citi, kopā izpildot Grāvera dziesmu ar Jāņa Baltausa vārdiem.

Kaut kur Ziemeļos - "Divas dvēseles"

2015. gada nogalē Ralfs Eilands dziesmā "Divas dvēseles" pulcējis kopā vairāk kā 20 Latvijas mūzikas zvaigznes un leģendas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!