Pašmāju grupas, kurās dalībnieku skaits krietni pārsniedz ierasto

Raksta attēls - Pašmāju grupas, kurās dalībnieku skaits krietni pārsniedz ierasto Publicitātes foto kolāža

16.11.2015 / Aiga Leitholde

Kad grupas dalībnieku skaits ir 6 un vairāk, uz koncertiem visdrīzāk būs jābrauc ar mazu autobusiņu un savākšanās kopā uz mēģinājumiem var kļūt par pārbaudi grupas pastāvēšanai.

Izlasē apkopotas stilistiski atšķirīgas Latvijas grupas - daļa no tām, neskatoties uz lielo sastāvu, ir ilgdzīvotājas, daļa vairāk uzskatāmas par unikāliem muzikāliem projektiem. Visbiežāk lielākos mūziķu sastāvos dzirdēsim folkmūzikas grupas. Taču arī panki labprāt papildina rokmūzikā ierasto sastāvu ar pūšamo instrumentu sekciju.

Labvēlīgais Tips

Roka, popa, pankšlāgera grupa Labvēlīgais Tips savu karjeru sāka tālajā 1992. gadā, un arī šobrīd turpina iepriecināt klausītājus ar radio hitiem un grandioziem šoviem. Grupas sastāvu veido astoņi vīri. Zināmākie no visiem - Fredis, Normunds Jakušonoks.

Very Cool People

Lai gan fanka grupas Very Cool People, pamatsastāvā ir tikai pieci mūziķi, aizvadītā gada laikā pateicoties projektam Funkology, tas ir trijkāršojies, pieaicināti pūtēji un pieci lieliski pašmāju solisti.

Oranžās brīvdienas

Turbofolka apvienība Oranžās brīvdienas savā lielajā deviņu vīru kolektīvā labprāt dodas Eiropas un Balkānu tūrēs. Grupas dalībnieki atpazīstami arī no citiem radošiem projektiem, tostarp RIGA Reggae un Rīta Stienis.

7 pieauguši vīrieši

Grupas 7 pieauguši vīrieši sastāvs ir mainīgs, bet tajā pašā laikā arī konstants. Grupā vienmēr būs septiņi vīrieši. Un daržreiz vīriešiem pievienojās arī Olga Rajecka. 7 pieauguši vīrieši daiļradē ikkatrs latvietis saklausīs sev ko pazīstamu. Grupa vairs nekoncertē, taču Facebook joprojām ir aktīva.

7 Dēli

Būtu jau forši, ja 7 pieaugušiem vīriešiem būtu 7 dēli, bet grupas savā starpā nav saistītas. 7 dēli spēlē lustīgu poproku latviešu valodā. Drīz būšot arī albums.

Future Folk Orchestra

Pasaules mūziku izpildošais Nepieradinātā Folka orķestris jeb Future Folk Orchestra kopā pulcē septiņus mūziķus, kas bez ierastajiem instrumentiem spēlē arī flautu, ulukeli, mutes harmonikas un citus.

Auļi

2003. gadā dibinātā dūdu un bungu grupa Auļi kopā pulcē desmit mūziķus.  Šajā laikā mūziķi veikuši latviešu folkloras un seno mūzikas instrumentu izpēti Zināšanas ļauj radīt mūziku ar saknēm pagātnē, taču ar mūsdienu skanējumu.

The Coco'nuts

The Coco'nuts ir muzikāli daudzveidīgi - izpilda fanku, džezu, blūzu, kopā apvienojot astoņus mūziķu. The Coco'nuts mūzika noderēs dejošanai, kā arī tīkamas noskaņas baudīšanai

Amorālā psihoze

Vai zināji, ka pankroka grupas Inokentijs Mārpls dalībniekiem ir blakusprojekts - artroka,krautroka, psihodēliskā roka grupa Amorālā psihoze? Tās sastāvs mēdz mainīties no 4 līdz 8 cilvēkiem. Amorālai psihozei ir arī albums Melnā Pasaka.

Jauno Jāņu Orķestris

Tālajā 2005. gadā grupa Dzelzs vilks izdeva albumu Kur vakara zvaigzne lec.  Folkmūzika Dzelzs vilks aizrāva arvien vairāk. Mūziķi organizēja Jāņu svinības, kas, piemēram, notika Andrejsalā. 2013. gadā, vēl nesot nosaukumu Dzelzs vilks Jauno Jāņu Orķestris, tika izdots albums Kālabad. Vēlāk, skaidrības labad, nosaukums tika noīsināts uz Jauno Jāņu Orķestris.

Alaska Dreamers

Pēc basģitārista Reiņa Ozoliņa un bundzinieka Rūdolfa Dankfelda iniciatīvas projektā Alaska Dreamers apvienojusies jaunā latviešu džezamūzikas paaudze.

Sus Dungo

Indie, folka grupas Sus Dungo sastāvs ir mainīgs - koncertos meitenēm bieži mēdz pievienoties dažādi viesi, taču pamatā grupā ir seši mūziķi. Šogad Sus Dungo ir aktīvi koncertē Eiropā, popularizējot jauno albumu Down the River.

Zāle

Arī jaunajās postfolka grupas Zāle sastāvā ir seši vai pat visi septiņi mūziķi. Šogad Zāle izdeva debijas albumu Viņa.

Raxtu Raxti

Arī folkgrupas Raxtu Raxti sastāvu veido seši cilvēki. Lielajos koncertos Raxtu Raxti ir redzēti sadarbojamies ar grupu Auļi, veidojot tik tiešām lielu muzikālo kolektīvu. Šogad iznācis Raxtu Raxti debijas albums Es atradu tautasdziesmu.

All Day Long

Visaktīvākajā un, šķiet, ka arī Latvijas visvecākajā ska panka grupā All Day Long nemainīgi spēlē seši vīri. Dažreiz grupai kāds pievienojas Slaveni ir Al Day Long jubilejas koncerti un tradicionālā Ziemassvētku tūre. Katrs atseviši ir atpazīstams arī no citiem lieliem kolektīviem, piemēram, 7 pieaugušiem vīriešiem.

Cosmos

Atskatoties vēsturē un arī izlases dažādībai, noteikti jāpiemin vokālā grupa - sekstets Cosmos. Kolektīva aktīvais koncertēšanas laiks bija no 2002. līdz 2009. gadam, kuru laikā tika izdot septiņi albumi!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!