Industrijas Ziņas

Uz 18 noteikti jāpaspēj! Redaktore izvēlas festivāla Positivus '16 māksliniekus

Raksta attēls - Uz 18 noteikti jāpaspēj! Redaktore izvēlas festivāla Positivus '16 māksliniekus

13.07.2016 / Aiga Leitholde

Festivāls notiek 3 dienas. 18 koncerti nozīmē 6 koncertus vienā festivāla dienā, un tas nemaz nav daudz.

Mūzikas festivāla ietvaros koncertus var apmeklēt 2 veidos. Pirmais, tu vienkārši ļaujies straumei un pārsteigumam. Satiktie draugi tev noteikti pastāstīs, ko vajag dzirdēt. Otrais – tu sāc gatavoties laicīgi, līdz ar festivāla programmas izziņošanu, savu pleilisti pakārtojot gaidāmajam vasaras notikumam. Vēlāk atliek atzīmēt  mākslinieku uzstāšanās laiku festivāla aplikācijā un cerēt, ka uz visiem paspēsi. Šis, otrais, ir mans variants.

 

Positivus festivāla aplikācijā esmu atzīmējusi vismaz 30 koncertus, kas man šajā festivālā būtu jādzird. Viena daļa mākslinieku man būs jaunatklājums (koncertā būšu pirmo reizi), otrie - jau ir ļoti labi pazīstami.  Realitāte, protams, ieviesīs savas korekcijas, bet uz 18 koncertiem noteikti ir jāpaspēj!

 

Izlase veidota hronoloģiskā secībā, no piektdienas virzoties uz svētdienu.

 

Visu festivāla programmu var aplūkot un lejupielādēt festivāla mājaslapā, sadaļā PROGRAMMA, kā arī aplikācijā Positivus '16, kas bez maksas pieejama App store un Google Play veikalos.

 

1. Sofi Tukker

Ņujorkiešu duets "Sofi Tukker" ir labs iemesls, lai piektdien festivāla teritorijā ierastos laicīgi. "Sofi Tukker" ir world un deju mūzikas sajaukums, kas, izmantojot disonējošus ģitāras efektus, atdod godu arī rokmūzikai. "Sofi Tukker" uzstāsies piektdien, plkst. 15:15 uz Nordea skatuves.

2. ho99o9

Ļoti iespējams, "ho99o9" ir visalternatīvākā muzikālā apvienība, kāda jebkad būs dzirdēta Positivus festivālā. Lai gan "ho99o9" ir hiphopa apvienība, tās izpausmes ies pie sirds arī HC punk un crossover mūzikas stilu cienītājiem.  Piektdien, plkst. 16:30, "ho99o9" varēs redzēt uz Nordea skatuves.

3. San Fermin

Arī "San Fermin" koncerts ir svarīgs iemesls, lai piektdien laicīgi paspētu uz festivālu. Kad akadēmiski skoloti mūziķi spēlē popmūziku, rezultāts ir  atmiņā paliekoša mūzika ar bagātīgu apdari. Piektdien, plkst. 17:15, "San Fermin" uzstāsies uz Lattelecom skatuves.

4. Singapūras Satīns

Hiphopa apvienība "Singapūras Satīns" nekaunīgi un radoši savā labā izmanto pasaules hiphopa mūzikas tendences, un šogad ir vieni no visvairāk apspriestajiem pašmāju māksliniekiem. Viņus piektdien būs iespējams dzirdēt plkst. 18:30 uz Palladium skatuves.

5. Ezeri

"Ezeri" ir dziesminieka Miķeļa Putniņa projekts, kas nu jau izaudzis par trio. Kopā viņi izpilda mūziku, ko var dēvēt par avangarda popu. Positivus festivālā nāks klajā "Ezeri" debijas albums "Ogle". Esi klāt prezentācijas svinībās piektdien, plkst. 19:30, Dabas skatuve.

6. Minor Victories

Daudzi  klausītāji ir iemīļojuši grupas "Mogwai", "Editor", melomāni noteikti zinās arī "Slowdive". Šo grupu dalībnieki ir apvienojušies "Minor Victories", izpildot atmosfērisku rokmūziku jeb shoegaze. "Minor Victories" uzstāsies piektdien, plkst. 20, uz Nordea skatuves.

7. NOËP

NOËP ir viens no Igaunijas aktuālākajiem māksliniekiem, kas savu popularitāti ieguvis, izmantojot interneta iespējas un citas aktuālas tendences.  Elektropops, kas nojauc mūzikas žanru robeža! Piektdien, plkst. 22, NOËP uzstāsies uz I Love You skatuves.

8. Mark Ronson

Marks Ronsons ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem un talantīgākajiem mūzikas producentiem. Sadarbojies ar Eimiju Vainhausu, Farelu Viljamsu, Bruno Marsu un citiem, kopā radot superhitus, kurus dungojam vairāku gadu garumā. Positivus festivālā viņš jau ir uzstājies ar grupu, savukārt šogad piektdienas naktī, ap plkst. 23:30, uz Lattelecom skatuves dzirdēsim Ronsona DJ setu.

9. Bandmaster

"Bandmaster" Positivus festivālā uzstājās jau pagājušajā gadā, bet lielu klausītāju uzmanību iemantoja 2015. gada nogalē ar singlu "Us". Ar tikko izdoto singlu "Get Live" kvalitātes latiņa ir pacelta vēl augstāk. Kā tas skan dzīvē, to dzirdēsim sestdien, plkst 16:30, kad "Bandmaster" uzstāsies uz Palladium skatuves.

10. Vladislavs Nastavševs

Vladislavs Nastavševs ir viens no šobrīd aktuālākajiem Latvijas komponistiem, kura klavieru skaņdarbi saviļņo un aizkustina,ļauj pasapņot. Viņš festivālā uzstāsies sestdienā, plkst. 18:15, uz Dabas skatuves.

11. Ralfs Eilands un Latvijas Radio Bigbends

Positivus festivālam sagatavotā koncertprogramma "Cits Pauls" būs dubultas svinības - šogad  jubileju svin gan Maestro, gan Latvijas Radio Bigbends. Pie mikrofona - Ralfs Eilands, viens no harizmātiskākajiem Latvijas dziedātājiem un šovmeņiem. Koncertprogrammu  "Cits Pauls"  dzirdēsim sestdienā, plkst. 19:15, uz Lattelecom skatuves.

12. Židrūns

Es piederu pie tiem klausītājiem, kas uzskata, ka "Židrūns" ir viena no Latvijas vislabākajām alternatīvajām grupām. "Židrūns" ir muzikāli skarbi, tekstos - tēlaini un poētiski. Koncertē salīdzinoši reti. Positivus festivālā viņi uzstāsies sestdien, plkst.22:15, uz I Love You skatuves.

13. M83

"M83" elektroniskai mūzikai piemīt spēks, lai satricinātu stadionus, un laba deva nostaļģijas, lai viņu mūzika kļūtu personīga. "M83" jaunākais albums "Junk" ir tieši kā radīts festivālu noskaņai - mūsdienīgā veidā atgādina par bērnības skaistajām vasarām. Sestdien, 23:30, "M83" kāps uz Lattelecom skatuves.

14. Charles Bradley

Amerikāņu souldziedātājs Čārlzs Bredlijs veldzē ar emocionālu priekšnesumu. Muzikāli turas pie soulmūzikas, fanka un R&B klasiskajām tradīcijām, ar saviem personīgajiem stāstiem līdz sirds dziļumiem aizkustinot klausītājus. Bredlijs kopā ar grupu uzstāsies svētdien, plkst. 16:15, uz Lattelecom skatuves.

15. Air

Vai atceries "Air" skaisto koncertu Rīgā, 2009. gadā? Vai "Air" sarastītos skaņu celiņus filmām "Virgine Suicides" un "Lost in Translation"? Šogad duets "Air" svin savu 20 gadu pastāvēšanu - kādam tas saistīsies ar labām atmiņām, citam tā būs jauna iepazīšanās ar franču melodiskās elektroniskās mūzikas pionieriem. "Air" uzstāsies svētdien, plkst. 20, uz Lattelecom skatuves.

16. Grimes

Eksperimentālā popa māksliniece Grimes bieži tiek saukta par brīnumbērnu. Kā gan citādi - viņa vienlīdz labi izpaužas dažādās mākslas sfērās. Grimes svētdien, plkst. 21:30, uzstāsies uz Nordea skatuves.

17. Sūdi

Leģendāra pašmāju grupa, saprotams, sava ironiskā nosaukuma dēļ. Dibināta jau 2004. gadā, koncertē ļoti reti. Es arī dzīvē vēl neesmu dzirdējusi. Tāpēc "Sūdu" koncerts svētdien, plkst. 21:24, uz Positivus Dabas skatuves noteikti jāatzīmē savā koncertu plānā.

18. Iggy Pop

Dzīva leģenda, pankroka krusttēvs, rokzvaigzne ar visām no tā izrietošajām sekām - tas ir Igijs Pops! Ļoti ceru, ka Pops spēlēs daudz dziesmu no jaunā, šogad izdotā albuma "Post Pop Depression" un pūlis ļausies trakojošai apļa dejai. Igijs Pops uzstāsies svētdien, plkst. 22:30, uz Lattelecom skatuves.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!