Industrijas Ziņas

Iepazīsties ar mūzikas, mākslas un kultūras festivāla Komēta programmu!

Raksta attēls - Iepazīsties ar mūzikas, mākslas un kultūras festivāla Komēta programmu! |Attēlā Dāvis Kaņepe, publicitātes foto

03.06.2016 / Aiga Leitholde

No 7.-10. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā notiks kosmisks kultūras festivāls Komēta, ko organizē Kaņepes Kultūras centrs (KKC) sadarbībā ar šī kūltūrvēsturiskā pieminekļa apsaimniekotājiem NVO ‘’Bolderājas grupa’’.

Festivāla galvenais vadmotīvs ir pievērst sabiedrības uzmanību Daugavgrīvas cietoksnim, lai vētītu idejas un ģenerētu vīzijas par tā turpmāko likteni kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas kontekstā, kā arī pašu vietējo Bolderājas apkaimes iedzīvotāju interesēs - lai šī vieta kalpotu sabiedrības labā.

 

"Mēs gribētu, lai festivāls kļūtu par tradīciju. Mūsu pašu nerakstīts mērķis - trīs gadu laikā, līdz Latvijas simtgadei, vēlamies uzrakstīt skrupulozu Daugavgrīvas cietokšņa attīstības plānu. Šogad skatīsimies, kā viss notiks. Nākamajā gadā attīstīsim idejas, bet 2018. gada festivālā ievāksim vēl trūkstošo nepieciešamo informāciju, lai 2018. gada novembrī mums būtu precīzi skaidrs vietas attīstības plāns, " festivāla preses konferencē sacīja Dāvis Kaņepe.

 

Festivāla progamma:

 

Urbānā laboratorijā Zvaigzne festivāla apmeklētāji kopā ar profesionāliem urbānistiem un arhitektiem tiks aicināti piedalīties dažādu vīziju ģenerēšanā: kā salai palikt ekoloģiskai, kā attīstīt ūdenstransportu. Tās būs 2 līdz 3 stundu ilgas darbnīcas līdz 30 cilvēku lielās grupās. Komētas Akadēmija festivālā piedāvās lekcijas par prāta ekoloģiju 3 galvenajos virzienos – vide un ilgtspēja, politiskais aktīvisms un pilsoniskā atbildība, kā arī alternatīvie scenāriji un prakses kultūrā, ekonomikā un domāšanā.

 

Ar īpašu 72 stundu dokumentālā kino retrospekciju kinoteātrī ‘Mēness’ tiks izrādītas slavenā kinomotogrāfista VINCENT MOON (Francija) īsfilmas, ļaujot iepazīties ar planētas civilizācijas neizmērojamo kultūras un tradīciju bagātību.

 

Sadarbībā ar mākslas centru Total Dobže festivālā darbosies improvizācijas skatuve ‘’Melnais caurums’’, kur mūziķi tiks izaicināti neierastajam, loterijas kārtībā improvizējot kopā ar citu mūzikas stilu, kontinentu un pat citu mākslas veidu - dejas pārstāvjiem. Savukārt klubu zonās ‘’Marss’’, ‘’Venēra’’ un ‘’Galaktika’’ visā festivāla laikā spēlēs vairāk kā 30 dīdžeju.

 

Mums ir svarīgi, lai festivāla apmeklētāji var piedzīvot visu mūziķu uzstāšanos. Tāpēc paralēli vakara programmai, kas notiks apmēram no plkst.19 līdz plkst. 1, nekas cits nenotiks. Lai festivālu nebūtu jāaizvada skrienot, no vienas uz otru skatuvi. Mēs piedāvājam programmu, kur nav iespējas kaut ko nokavēt. Festivālā uzstāsies mūziķi gandrīz no visiem pasaules kontinentiem,

 

sacīja Dāvis Kaņepe.

 

Festivālā uz galvenās skatuves ‘’Pasaule’’ uzstāsies tādi mūziķi un grupas kā OMAR SOLEYMAN (Sīrija), SKILLER (Bulgārija), ROCKY DAWUNI (Gana), YEMEN BLUES (Izraēla), VIEUX FARKA TOURE (Mali), AKUA NARU (ASV), DORIAN WOOD (ASV), DAKHA BRAKHA (Ukraina), OY (Vācija), SIG (Francija) & ARTIS ORUBS (Latvija), BROOKLYN GYPSIES (ASV), JUMPRAVA (Latvija).

 

Labākai nākotnei

 

Gatavojoties festivālam, jau aizvadītas divas talkas un talkas arī notiks 11. un 18. jūnijā, kurā visi ir aicināti piedalīties. Festivāla laikā liela uzmanība tiks pievērsta dabas saudzēšanai – gādāts par to, lai pēc apmeklētājiem nepaliek atkritumu un rasta alternatīva arī vienreizējiem trauktiem, lai būtu iespējams baudīt ekoloģiski kvalitatīvu pārtiku. Festivālā būs Saules bārs, kurš darbosies uz saules enerģijas pamata. Daugavgrīvas cietokšņa teritorijā paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai

 

Cilvēki aicināti uz festivālu doties ar sabiedrisko transportu vai ar velosipēdu. Plānots, ka uz festivāla norises vietu varēs nokļūt arī ar kuģīti. Nokļūšanai uz festivāla norises vietu bez sabiedriskā transporta (3.autobuss) tiks organizēts autobuss maršrutā KKC-Komēta-KKC.

 

Biļetes:

 Festivāla biļetes no 1. jūnija var iegādāties Kaņepes Kultūras centrā Rīgā, Skolas ielā 15, katru dienu no 13:00 līdz 23:00. *apmaksa skaidrā naudā

Cenas:
- Biļete visām festivāla dienām 65 EUR
- Bērnu biļete no 13 - 17 gadu vecumam 25 EUR
- Bērniem līdz 12 gadu vecumam vecāku vai aizbildņu pavadībā ieeja ir brīva

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!