Arī šogad Laba Daba priecēs ar burvīgu atmosfēru un iespēju baudīt labāko, ko sniedz etno-folka, regeja, roka un elektro vibrācijas, apvienojumā ar aizraujošām aktivitātēm visām paaudzēm.
Laba daba ir starptautisks mūzikas festivāls, kas jau septīto gadu notiks LU atpūtas kompleksā Ratnieki Līgatnes pagastā no 31.jūlija – 2.augustam.
Lūk, daži no tiem pašmāju māksliniekiem, kuru priekšnesumus noteiki būtu vērts apmeklēt!
Viena no pirmajām apvienībām, kas iesildīs festivāla atmosfēru ar teicamas kvalitātes rokmūziku - izjustām ģitāras solopartijām, izteiksmīgu un profesionāli nostrādātu ritma sekciju. Šis grupas dzīvais izpildījums tiešām ir ko vērts. Grupai nupat arī izdots albums, kas skanējuma ziņā ir daudz mierīgāks, kā enerģiskais dzīvais priekšnesums.
Apvienība, kas spēlē latviešu turbo folku, ietver sevī ska, regeju, metālu, roku, disko un citus mūzikas stilus, tiem pievienojot folka elementus. Grupa ir regulāri festivāla Laba Daba viesi un gaidāms, ka lielu daļu programmas aizņems dziesmas no tikko iznākušā albuma Tilti.
Grupai Aurora ir senas saknes pašmāju mūzikā, tikai 5 gadus ilgs mūžs, bet ar grandiozu atgriešanās aizvadītajā gadā! Savulaik Aurora paspēja iemantot teju kulta statusu, taču līdz šim nav izdots neviens oficiāls ieraksts. Šī gada rudenī grupa plāno izdot albumu, kurā tiks apkopotas arī vecās un labi zināmās dziesmas. Koncerts festivālā Laba Daba būs viens no pēdējiem šajā vasarā, un nav zināms, vai grupa pēc albuma izdošanas vēl kādreiz apvienosies.
Auļi ir instrumentālas mūzikas grupa, kuras izveidošanas iecere ir apvienot dūdas ar sitaminstrumentiem, izkopjot šāda veida mūziku Latvijā, kas latviešu folkloras materiālos minēta diezgan bieži. Grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem un tautasdziesmu aranžējumi. Uzstāšanās reizēs var dzirdēt īpatnēju tikai Latvijā fiksētu dūdu spēles tehniku (elkoņošanu), kā arī dažādus sitaminstrumentus – vara bungas, pašu gatavotas celma bungas (viena no tām ir lielākā Baltijā), gongus u.c.
Afroambient ir Latvijā pirmā etnoperkusiju grupa, kas darbojas kopš 2001.gada. Tās izveidotājs ir mūziķis Nils Īle, apvienojot savus perkusiju studijas Kanisaifa audzēkņus. Grupas nosaukums Afroambient nozīmē – Āfrikas noskaņas, taču koncertos var saklausīt arī Brazīlijas, Indijas, Austrālijas u.c. noskaņas. Uz to norāda arī daudzveidīgais mūzikas instrumentu klāsts. Katrs koncerts klausītāju piepilda ar pozitīvām vibrācijām. Diez, kāpēc tieši perkusijās ir tāds spēks?
Tapēc, ka visos ir ritms un, kad atgriežās pie saknēm (Latvijā senos laikos bija celma bungas), tad nevar palikt vienaldzīgs!
Einārs Latiševs, perkusionists
Viens no šī gada pārsteigumiem festivālā viennozīmīgi ir grupas S.I.L.S. apvienošanās. Vēl nav zināms, vai tas notiek tikai ekskluzīvam festivāla koncertam, vai apvienību turpmāk varēs redzēt koncertējam regulāri, bet festivāla organizatoriem ir īpašs prieks, ka pirmais koncerts notiks tieši Laba Daba.
Lieliska iesildīšanās festivāla noslēguma vakaram jautri noskaņotu aktieru kompānijā!
Fesivālā Laba Daba šī grupa uzstāsies otro reizi. Nebēdnīgi priekšnesumi, rokenrols sirdī un patiesu stāstu piesātinātas dziesmas ir šo mākslinieku galvenie trumpji.
Mēs sevi neuztveram pārāk nopietni, bet tas nenozīmē, ka mēs neuztvertu nopietni savu mūziku un to, ko darām. Mēs gribam, lai viss ir kvalitatīvi, bet arī paši pie reizes izklaidēties.
Kalvis Bormanis, vokālists, Radio Naba intervijā
Principā festivāla tradīcija- kārtīga ballīte šķūnī ar vienu no Latvijā vēcākajām vēl aktīvajām ska/punk žanrā spēlējošajām apvienībām. Kopumā grupas kontā vairāk kā 400 nospēlēti koncerti gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs, Krievijā, Somijā, Polijā un citur.
Ieskatam, aculiecinieces video:
Lieliskam festivāla noslēgumam! Orķestra repertuārā iekļaujas dažādu pasaules vietu un laiku mūzika, ietverot Īrijas, Balkānu, Izraēlas, Āfrikas, Malaizijas, Krievijas, Rumānijas, Igaunijas, Somijas u.c. tautu motīvus, kas sajaucas ar populāriem dažādu vietu un laiku autormūzikas elementiem, filmu mūzikas fragmentiem un pašu grupas mūziķu skaņdarbiem.