Industrijas Ziņas

Koncertzālē “Lielais dzintars” varēs noskatīties 5 filmas par mūziku

Raksta attēls - Koncertzālē “Lielais dzintars”  varēs noskatīties 5 filmas par mūziku Filmas "Whiplash" publicitātes foto

13.04.2016 / Parmuziku.lv

Sekojot līdzi sabiedrības vēlmēm un vēl vairāk dažādojot piedāvāto mākslas pasākumu klāstu, no 24. aprīļa līdz 22. maijam katru svētdienu plkst. 16 koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies īpaši Muzikālie kino vakari.

Piecas svētdienas pēc kārtas uz lielā ekrāna tiks demonstrētas filmas saistībā ar mūziku, deju, izcilām muzikālām personībām un to ceļu pretim izcilībai. Muzikālo kino vakaru cikls tiek rīkots sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs”, un tā būs pirmā reize, kad koncertzālē “Lielais dzintars” varēs baudīt kinofilmas.

Šobrīd koncertzāle saviem apmeklētājiem jau piedāvā daudzveidīgus mākslas pasākumus dažādos žanros – klasiskās un mūsdienu mūzikas koncertus, baleta uzvedumus, teātra izrādes, mākslas izstādes un citu žanru performances. Esam nolēmuši spert soli tālāk un sniegt iespēju ikvienam iepazīt aizraujošo un daudzšķautnaino kino pasauli. Muzikālie kino vakari būs īpaši, jo skatītāji varēs ne tikai noskatīties filmu, bet arī uzzināt vairāk par tās tapšanu, režisoriem un aktieriem. Cikla ietvaros koncertzālē viesosies kino jomas profesionāļi, kuri dalīsies ar interesantiem stāstiem un faktiem par konkrēto filmu,” pastāstīja koncertzāles vadītāja Baiba Bože.

Pirms katras kinofilmas notiks saruna ar kādu no Latvijas kino kritiķiem un nozares ekspertiem - Ditu Rietumu, Dairu Āboliņu, Dāvi Sīmani un Sergeju Timoņinu.

Muzikālo kino vakaru programma:

Svētdien, 24. aprīlī plkst.16.00 “Atsitiens” / “Whiplash”
ASV, 2014. gads, 107 min.
 

Endrjū vēlme kļūt par labāko bundzinieku drīz pārvēršas apsēstībā. Despotiskā pasniedzēja Terensa nežēlīgās mācību metodes nostāda viņu uz fizisko spēju un saprāta robežas. Kinoprojekta “Spektrs” līdzdibinātāja Sergeja Timoņina ievadllekcija.

 

Svētdien, 1. maijā plkst.16.00 “Viss šis džezs” / “All that Jazz”
ASV, 1979. gads, 123 min.
 

Režisora/horeogrāfa Boba Fossē gandrīz autobiogrāfisks stāsts par viņa bohēmisko, narkotiku un uzdzīves pilno dzīvi Ņujorkas skatuves dejotāju aprindās. Kino kritiķes Ditas Rietumas ievadlekcija.

 

Svētdien, 8. maijā plkst.16.00 “Kabarē” / “Cabaret”
ASV, 1972. gads, 124 min.
 

Kabarē dejotāja pirmskara Berlīnē iesaistās attiecībās ar diviem vīriešiem. Tikmēr Vācijā pie varas nāk nacistu partija. Kino kritiķes Dairas Āboliņas ievadlekcija.

Svētdien, 15. maijā plkst.16.00 “Vestsaidas stāsts” / “West Side Story”
ASV, 1961. gads, 152 min.
 

“Romeo un Džuljeta”, kas pārnesti 50-to gadu Manhetenā - jaunieši no dažādām aprindām iemīlas, bet nesaprašanās viņu draugu vidū rezultējas traģiskā finālā. Kinorežisora Dāvja Sīmaņa ievadlekcija.

 

Svētdien, 22. maijā plkst.16.00 “Amadejs” / “Amadeus”
ASV/Francija, 1984. gads, 160 min.
 

Neticams stāsts par mūzikas ģēniju Volfgangu Amadeju Mocartu, kuru atstāsta viņa laikabiedrs un lielākais sāncensis Antonio Salieri. Lektors tiks precizēts.

Plašāka informācija par seansiem pieejama koncertzāles mājas lapā www.greatamber.lv. Biļetes par 5 eiro pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!