Jauno mūziķu konkurss HADRONS notiek jau 10 gadu. Kā tas bija un kā būs šogad?

Raksta attēls - Jauno mūziķu konkurss HADRONS notiek jau 10 gadu. Kā tas bija un kā būs šogad?

18.05.2015 / Inese Grīnberga

HADRONS katru gadu liek sarosīties jaunajām studentu grupām! Uzzini, kas bija iepriekšējo gadu uzvarētāji un kas šogad finālā cīnīsies par uzvarētāja titulu!

Šogad Latvijas Universitātes jauno mūziķu konkurss Hadrons notiek jau desmito gadu un pirmo reizi paplašina iespēju konkursā piedalīties ne tikai LU studentiem. Kopumā visu gadu garumā konkursā dalību pieteikušas vairāk kā 200 grupas. Jaunajām mūzikas grupām tā ir iespēja parādīt sevi plašākai sabiedrībai, galvenajā balvā iegūstot ieraksta laiku studijā un uzstāšanos vasaras festivāla Laba Daba, festivāla Bildes un jauno studentu svētku Aristotelis skatuvēm.

Iepriekšējo gadu uzvarētāji izdevuši ierakstus, uzstājušies festivālos un daži kļuvuši atpazīstami arī ārpus Latvijas robežām. Parmuziku.lv nolēma atskatīties un Hadrona vēsturi un ielūkoties piecu konkursa mūziķu daiļradē.

Spēcīgs pieteikums instrumentālajā ģitārmūzikā - grupa

2013. gada Hadronā pirmo vietu ieguva grupa, kas pārstāvēja LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti. Grupa dibināta 2012. gadā. Tās pirmsākumos sastāvā bija 4 dalībnieki, taču dažādu apstākļu iespaidā sastāvs ir mazinājies un pamainījies. Tomēr šī apvienība joprojām vērtējama kā viena no spēcīgākajiem jaunajiem pieteikumiem alternatīvās instrumentālās mūzikas lauciņā Latvijā. 

Vispilsētnieciskākās garāžas industrijas fūzija dažādu akadēmisko novirzienu speciālistu izpildījumā - DJ Krankenwagen

Konkursā Hadrons 2014 publiku un žūriju iepriecināja jaunizveidota eksperimentāla  mūziķu apvienība Dj Krankenwagen, kas pārstāvēja LU Medicīnas fakultāti. Neparasti miksējot stilus un dziesmās apkopojot populāras frāzes un medicīnas terminus, baltajos halātos tērptie jaunieši uzvarēja konkursā, pēcāk izdeva debijas albumu un pildīja aizrautu klausītāju zāles koncertos. Jāpiebilst, ka grupas sastāvu rotāja arī iepriekšējā gada uzvarētāju, grupas , dalībnieki.

Electro un indie vēsmas no Cēsīm - Starmetis

2011.gada 12.maija vakarā septīto reizi noslēdzās jauno mūzikas grupu konkurss Hadrons. Šajā gadā pirmo vietu ieguva grupa Starmetis, kas pēcāk 2013. gadā izdeva debijas albumu I Like People audiokasetē.

Psihodēliskais folks - Das Sonntags Legion

Grupa Das Sonntags Legion sevi pieteica, piedaloties un uzvarot konkursā Hadrons 2007. Savu stilu dēvējot par Pārdaugavas postroku, grupā bija apvienojušies gan Vēstures un filozofijas, gan arī Juridiskās fakultātes studenti. Pēcāk apvienība ar panākumiem startēja arī citos vietējos un starptautiska mēroga konkursos. 2010. gadā grupa izdeva savu debijas albumu Acid Rain Will Eat Our Culture.

Pašmāju alternatīvais roks un starptautiski panākumi - The Movies (tagad Tribes of the City)

Tribes of the City, iesākumā pazīstami kā The Movies, ir apvienība, par kuru savulaik vārēja jautāt: "Tie tiešām ir mūsējie?" Grupa izveidota 2003. gadā un kopš 2009. gada ir izdevusi 3 albumus. 2007. gadā mūziķi sasniedza starptautisku atzinību un tika nominēti MTV Europe Music Awards.

Šī gada  jauno mūziķu konkursa Hadrons finālam izvirzītas 6 apvienības, kuras 21. maijā uzstāsies klubā NABAKLAB: S.A.D., TRIS, Cilvēks sapņotājs, Gatis Ziema un призраки разврата, AnimaVolo, kā arī Chomsky Chess Club.

Līdz 20. maija pusnaktij ikviens var nobalsot interneta vietnē naba.lv/hadrons par sev tīkamāko grupu, šādā veidā nosakot, kura no jauno mūziķu apvienībām saņems īpašu skatītāju simpātiju balvu. Konkursa galvenos uzvarētājus noteiks žūrija pēc finālgrupu priekšnesumiem. Finālistu uzstāšanos ikvienam būs iespēja vērot klātienē bez maksas. Fināla sākums plkst. 19:00, kā īpašie viesi uzstāsies vieni no iepriekšējo gadu uzvarētājiem Das Sonntags Legion.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!