Industrijas Ziņas

Vikipēdijas darbnīcā veidos ierakstus par Latvijas mūzikas vēsturē nozīmīgām personībām

Raksta attēls - Vikipēdijas darbnīcā veidos ierakstus par Latvijas mūzikas vēsturē nozīmīgām personībām Foto: pexels.com

03.03.2016 / Parmuziku.lv

Sestdien, 12. martā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiks LNB un projekta "Europeana Sounds" rīkotais edit-a-tons*. Tā laikā ikvienam interesentam būs iespēja izveidot jaunas lappuses Latvijas Vikipēdijā par nozīmīgām personībām 20. gs. Latvijas mūzikas vēsturē, un bagātināt tās ar skaņu ierakstiem no LNB kolekcijas.

Darbnīcā dalībnieki uzzinās, kā izveidot rakstus Vikipēdijā un pievienot tiem skaņu ierakstus. Būs iespēja izmantot arī dažādas mūzikas uzziņu grāmatas no LNB krājuma, lai Vikipēdijā ievadītā informācija ir precīza un uzticama. Tāpāt būs iespējams uzzināt vairāk par projektu "Europeana Sounds", kura ietvaros tiek apkopots Eiropas skaņu mantojums un padarīts digitāli pieejamāks.

Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja doties ekskursijā un redzēt vietas, ko ikdienā apmeklētāji neredz – Audiovizuālā centra un Mūzikas lasītavas krātuves – kurās droši tiek glabāti bibliotēkas krājuma dārgumi.

Edit-a-tona programma:
10:15 - 10:45 ierašanās, kafija, datoru uzstādīšana, pārbaude
10:45 - 11:00 prezentācijas par projektu "Europeana Sounds" un Latvijas vēsturisko skaņu ierakstu kolekciju
11:00 - 11:45 prezentācija, apmācība par Vikipēdiju
11:45 - 12:00 kafijas pauze
12:00 - 13:30 rakstu veidošana un papildināšana Vikipēdijā
13:30 - 14:15 pusdienas
14:15 - 15:45 rakstu veidošana un papildināšana Vikipēdijā
15:45 - 16:00 kafijas pauze
16:00 - 16:15 nobeigums, atskats uz paveikto, secinājumi
16:15 - 16:45 īpašā ekskursija

Dalība un reģistrācija bez maksas.

Maksimālais edit-a-tona dalībnieku skaits ir 30, tādēļ lūdzam neatlikt reģistrāciju uz pēdējo brīdi! Reģistrēties iespējams šeit: bit.ly/1KrDqeo   

Dalībniekiem jāierodas ar savu klēpjdatoru, austiņām, un jāizveido lietotājvārds Vikipēdijā. Ja līdz šim vēl neesat reģistrējies Vikipēdijā, ieteicams to izdarīt pirms pasākuma.

*Edit-a-tons tiešsaistes kopienu projektos (piemēram, Vikipēdijā) par edit-a-tonu­ (angļu val.: edit-a-thon) dēvē pasākumu, kurā pulcējas redaktori, ar nolūku papildināt vai uzlabot kāda specifiska temata saturu kopienas projekta mājaslapā. Jēdziens radies, apvienojot divus angļu valodas vārdus – edit (rediģēt) un marathon (maratons).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!