Apple Music nākotne. Veiksme vai izgāšanās?

Raksta attēls - Apple Music nākotne. Veiksme vai izgāšanās?

17.08.2015 / Parmuziku.lv

Viens no lielākajiem mūzikas straumēšanas servisiem Apple Music (AM) jau cīnās par auditoriju. Vai viņiem izdosies tas, ko jau paveikuši Spotify un Deezer?

Mūzikas industrijā Apple Music joprojām ir karstais topiks, jo netrūkst gan šī straumēšanas servisa kritizētāju, gan atbalstītāju, atzīmē Musicbusinessworldwide.com (MBW).

2015. gada augusta sākumā jau tika ziņots, ka Apple Music kopš servisa palaišanas 30. jūnijā ir piesaistījuši 11 miljonus lietotāju.

Tie ir aptuveni 315 000 jauno lietotāju katru dienu. Taču būtiski ir tas, ka visi šie lietotāji pašlaik izmanto 3 mēnešu bezmaksas Apple Music versiju. Potenciāli plānots, ka no šiem 11 miljoniem 9 miljoni izmantos ikmēneša 9.99 ASV dolāru servisu, bet 2 miljoni - 14.99 ASV dolāru paketi, ļaujot mūziku lietot visai ģimenei, līdz 6 personām.


Interesanti, ka, ja Apple patiešām izdosies piesaistīt šo 11 miljonu auditoriju maksas pakalpojumiem, lietotāju skaits pārsniegs Deezer'a 6 miljonus, nemaz nerunājot par nesen izveidoto straumēšanas servisu Tidal, kuru dibinājis mūziķis Jay Z kopā ar partneriem. Turpinot šo salīdzinājumu virkni, pašlaik 11 miljoni ir gandrīz puse no esošajiem 20 miljoniem Spotify lietotāju.

Ja viss notiks kā plānots ar ieņēmumiem, Apple Music ierakstu tiesību īpašniekiem izmaksās 71.5% no ieņēmumiem ASV un 73% citviet, ārpus ASV. No šīs naudas, savukārt, aptuveni 58% nonāks ierakstu izdevniecību un mākslinieku makos, bet atlikusī daļa - pašiem mūzikas autoriem.


Apple Music mērķis ir piesaistīt 100 miljonus subscriberu jeb lietotāju līdz 2015. gada rudenim.

Taču, kā atzīst paši MBW, īstais darbs sāksies tad, kad ar mārketinga palīdzību šie cilvēki būs jāpārliecina lietot maksas versijas. Tātad, nav īsti skaidrs, vai tie lietotāji, kuri izmanto bezmaksas streaming serverus jau pašlaik, būs pietiekami motivēti par līdzīgu saturu maksāt arī naudu, kaut arī tā ir relatīvi neliela summa.

Lai izlasītu pilno MBW rakstu, dodies šeit.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!