Jauns projekts ES radošākos prātus atalgos ar ceļojumiem

Raksta attēls - Jauns projekts ES radošākos prātus atalgos ar ceļojumiem

27.07.2015 / Parmuziku.lv

Jauna Eiropas Savienības izstrādāta programma veicinās sadarbību starp dizaineriem, mūziķiem, uzņēmējiem un māksliniekiem.

Radošuma attīstībai

Jaunais Eiropas Savienības projekts Ideas Powered ir radīts, lai vienuviet apkopotu visu ES dalībvalstu visu radošo industriju jaunos pārstāvjus – mūziķus, dizainerus, māksliniekus un uzņēmējus, tādējādi veicinot to ideju apmaiņu, sadarbību un radošumu. Nav taču noslēpums, ka domu apmaiņa ir viens no galvenajiem palīgiem jaunu ideju radīšanā, un

kā gan labāk iespējams iegūt jaunus iespaidus, ja ne iepazīstoties ar dažādu profesionāļu pieredzēm?

Šīs pieredzes un viedokļi tiks atklāti gan blogos, gan videorullīšos. Kā pirmais no Latvijas ar savu viedokli par to, kā intelektuālā īpašuma aizsardzība veicina radošumu, dalījies Kinoblogeri.lv radītājs Sergejs Timoņins.

Ideja par Ideas Powered radīšanu Eiropas savienībā radās pēc 2013. gadā veiktā pētījuma par pilsoņu izpratni par intelektuālo īpašumu. Pētījumā tika noskaidrots, ka:

1. 80% no ES jauniešiem uzskata, ka viltotu ražojumu iegāde negatīvi ietekmē ekonomiku.

2. 66% piekrīt, ka interneta satura nelegāla lejupielāde apdraud ekonomiku un darbavietas.

Šīs atbildes gan ir pretrunā ar nākamajos jautājumos noskaidroto:

3. 50% jauniešu attaisno viltojumu iegādi kā protestu vai gudru pirkumu.

4. 57 % domā, ka ir pieņemami personīgām vajadzībām nelegāli piekļūt ar autortiesībām aizsargātam saturam.

Parādi savu radošumu!

Bez pieredzes apmaiņas, Ideas Powered ikvienam ES iedzīvotājam vecumā no 15-24 gadiem piedāvā iespēju laimēt ideālu nedēļas nogales ceļojumu uz jebkuru Eiropas pilsētu. Viss, kas vajadzīgs, lai tur nokļūtu – videorullītis, kas ir ne garāks par trīs minūtēm. Tajā var būt redzams jebkas, kas saistīts ar kādu radošo nozari. Būtībā tas nozīmē, ka katra Tevis radīta lieta potenciāli var triumfēt, vienkārši jāizdomā labs veids, kā to pasniegt. Konkurss norisinās katru mēnesi, un ar pilniem tā noteikumiem vari iepazīties šeit.

Latvijā intelektuālo īpašumu aizsargā LaIPA

Latvijā par intelektuālā īpašuma aizsardzību atbild LaIPA jeb Latvijas izpildītāju un producentu apvienība, kas uzsver –

mūzikālajam darbam ir tāda pat vērtība, kā jebkuram citam darbam, ko cilvēks ir paveicis un par kuru viņš ir tiesīgs saņemt samaksu.

Tieši tāpēc LaIPA ne tikai administrē un izmaksā mūziķiem un producentiem to godīgi nopelnītās atlīdzības, bet arī regulāri informē sabiedrību par un ap intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumiem. Viens no pamanāmākajiem pasākumiem šogad bijis Kafija #ParMuziku, kuras laikā ikviens varēja bez maksas saņemt kafijas krūzi, vienkārši nodziedot dziesmu.

Patika raksts? Seko mums Facebook, Twitter un Instagram un uzzini unikālu informāciju par jaunākajiem mūzikas pētījumiem!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!