"Baltā flīģeļa" sezonas noslēgumā virtuozu "Duo Russo & Vilensky” koncerts un meistarklases

Raksta attēls - "Baltā flīģeļa" sezonas noslēgumā  virtuozu "Duo Russo & Vilensky” koncerts un meistarklases Publicitātes foto

01.06.2016 / Parmuziku.lv

4. jūnijā, sezonu noslēdzot, Siguldā viesosies virtuozie "Duo Russo & Vilensky” ar vienīgajām meistarklasēm Latvijā un jaunā diska
prezentācijas koncertu.

"Duo Russo & Vilensky” ir unikāls duets, kurā mūzikā satiekas divi spilgti mūziķi – viens no spilgtākajiem un pazīstamākajiem jaunās paaudzes Eiropas čellistiem Ruslans Viļenskis un  komponists, bandoneonists Paolo Ruso, kurš nesen debitējis slavenajā Ņujorkas Kārnegi zālē.

Bandoneons, līdzīgi kā akordeons, ir mēlīšu tipa mūzikas instruments, kam gaisu pievada ar rokām darbināmas plēšas, un tam abās pusēs ir pogas. Mūsdienās tas tiek uztverts galvenokārt kā neatņemama Argentīnas tango sastāvdaļa, tomēr patiesībā šis instruments nebūt nav Astora Piacollas monopols – tas radies Vācijā liturģiskās mūzikas praksē, vēlāk spēlēts romāņu zemēs un tikai pēc tam aizskanējis līdz Dienvidamerikai.

Virtuozo mākslinieku duets kopā spēlē jau vairākus gadus un šis enerģētiskais, karstasinīgais itāļu temperaments kombinācijā ar ziemeļniecisko vēsumu rada patiešām īpašu dialogu mūzikā.

Projekta "Duo Russo & Vilensky” programmā oriģinālas Paolo Ruso kompozīcijas, slavenā argentīnieša Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) skaņdarbi, Djego Skisi (Diego Schissi) mūzika un citu komponistu populāru melodiju aranžējumi.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!