Durbē koncertēs Īans Viljams Kreigs

Raksta attēls - Durbē koncertēs Īans Viljams Kreigs Publicitātes foto

21.06.2016 / Parmuziku.lv

Pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros 26. augustā Durbes luterāņu baznīcā savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs kanādiešu komponists un dziedātājs Īans Viljams Kreigs (Ian William Craig).

Savos lenšu atskaņotājos pinot koru, ambientās un trokšņu mūzikas pavedienus, komponists un vokālists Īans Viljams Kreigs auž skaņas gobelēnus ar kasešu lenšu radīto sņākoņu, melodiski biedējošu pastorāli un bangojošiem mākoņiem ainavā. Būdams skolots operas dziedātājs, Kreigs savus skaņdarbus būvē uz balss pamatiem, talkā ņemot analogos sintezatorus un jau pieminētās audio kasešu ierīces. Radītās skaņas šajos audumos ņirb un izšķīst, un aizkustina, klausītājam negaidot.

Savulaik absolvējis Albertas universitāti kā diplomēts grafiķis, Īans Viljams pārvācās uz Vankūveru un kopš tā laika nelielās tirāžās saviem spēkiem izdevis vairākus paša arī vizuāli noformētus ierakstus. Tiesa, pēdējo pāris gadu laikā dienasgaismu ieraudzījušie albumi “A Turn of Breath” (2014) un “Cradle For the Wanting” (2015) ir izskanējuši tālāk un plašāk. Žurnāls “Rolling Stone” pirmo ierindoja starp gada divdesmit ievērojamākajiem avangarda ierakstiem, bet britu laikraksts “The Guardian” Kreiguslavē kā reto no mūziķiem, kam izdodas bezbailīgi eksperimentēt un reizē radīt ko “fantastiski klausāmu”.

Īana Viljama Kreiga jauno albumu “Centres” jau nākošmēnes izdos pazīstamā britu izdevniecības “Fat Cat”. Ar šo ierakstu jaunu dzīvību atgūs izdevniecības atzars “130701”, kas savulaik radošās karjeras aizsākt palīdzēja mūziķiem Maksam Rihteram (Max Richter), “Hauschka” un Jouhanam Jouhansonam (Jóhann Jóhannsson). Augustā mūziķis dosies savā pirmajā koncertturnejā pa Eiropu, kuras noslēgums sagaidāms Durbē.

Īana Viljama Kreiga koncerts būs jau pasākums Durbē sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros, gaidot sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika”, kas Latvijas mazākajā pilsētā norisināsies 28. un 29. oktobrī.

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. Tikai pirmo 30 biļešu cena ir 8.00 EUR. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!