Seši rudens - ziemas festivāli Latvijā

Raksta attēls - Seši rudens - ziemas festivāli Latvijā Attēlā "Grandbrothers", publicitātes foto.

16.10.2015 / Aiga Leitholde

Kaut vasara ir beigusies, festivālu sezona turpinās, piedāvājot koncertus dažādām gaumēm, šoreiz bez nakšņošanas teltī.

Jaunās mūzikas festivāls "Arēna"

Jau 13. gadu rudenī no 14. oktobra līdz 6. novembrim norisinās laikmetīgās mūzikas festivāls Arēna. Koncerti izsaknēs Rīgas baznīcās, Rīgas Latviešu biedrības namā, Kultūras telpā 3 māsas, Mākslinieku savienības galerijā un kultūras pilī Ziemeļblāzma, kā arī Siguldā un Liepājā.

Meža dziesmas bērniem,  folkloras un mūsdienu mūzikas improvizācijas, F. Kafkas darbs Pils elektroakustiskā kameroperā - tie ir tikai daži no Arēnas notikumiem. Arēnas programmā ir arī meistardarbnīcas, piemēram, instrumentu darināšanā, un lekcija par Austrumu un Rietumeiropas mūzikas saskares punktiem.

Pilna festivāla programma atrodama šeit.
Biļešu cenas sākot no 2 EUR.

Festivāls "Bildes"

Šogad mūzikas un mākslas festivālam Bildes aprit 30 gadi. Festivāla ietvaros ir plānoti 8 koncerti, kas laika posmā no 21. oktobra līdz 29. novembrim norisināsies Mūzikas klubā Kaļķu vārti un Rīgas Kongresu namā.

Festivāla pirmajā koncertā uz vienas skatuves dzirdēsim vecākus un bērnus mūziķus. Piemēram,  Daci, Valtu un Valteru Pūces,  Robertu Gobziņu ar meitu Marutu un citus. Atsevišķos koncertos uzstāsies blūzmeņi, dziesminieki un folkmūziķi. Un jau tradicionāli Bildēs būs jauno grupu un īpaši bērniem sagatavoti koncerti, bet festivāla izskaņā - kopā sadziedās Bižu veterāni.

Pilna festivāla programma atrodama
šeit.
Biļešu cenas no 7 EUR.

Festivāls "Zemlika"

23. un 24. oktobrī Durbē norisināsies mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika. Festivāla programmā valda muzikāla daudzveidība - stili tiek sapludināti, žanru robežas lauztas.

Iespējams, šogad viens no visinteresantākajiem priekšnesumiem būs Karlas Bozulikas performance. Jaunas rokmūzikas piedzimšanu klausītāji piedzīvos Rīza Čethema koncerta laikā un labi izdejoties pie pašmāju grupas Martas Asinis mūzikas. Zemlikā tiks izrādīta izrāde Rondo, būs apskatāma foto izstāde Durbes arheoloģija. Notiks arī zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus.

Pilna festivāla programma atrodama šeit.
Biļetes cena 26 EUR.

Festivāla "Rīgas ritmi" ziemas koncertu sērija

Džeza festivāla Rīgas ritmi ziemas koncertu sērijā 4. novembrī Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies trio VEIN un saksofonists Gregs Osbijs. Mūzikas namā Daile 24. novembrī varēs dzirdēt trompetistu, komponistu Kristianu Skotu kopā ar grupu, bet 2. decembrī - Antonio Sanchez & Migration, kuras  līderis ir  bundzinieks Antonio Sančezs. Viņš pazīstams arī kā filmas The Birdman skaņu celiņa autors.

Plašāka informācija atrodama šeit.
Biļešu cena no 15 EUR.

Pasaules mūzikas festivāls "Porta"

31. oktobrī un 7. novembrī mūzikas namā Daile norisināsies pasaules mūzikas festivāls Porta. Šogad klausītāji varēs dzirdēt mūziku no Gruzijas, Igaunijas, Portugāles, Ukrainas. Piemēram, Oreka TX priekšnesumā varēs izbaudīt baksu sitamā instrumenta čalapartas skanējumu. Bet Gasandži savā mūzikā sapludina soulmūziku, popmūziku, regeju, džeza un afrikāņu tautas mūzikas ietekmes.

Pilna festivāla programma atrodama šeit.
Biļešu cena no 25 EUR.

Taustiņmūzikai veltītais festivāls "Takts"

No 4. līdz 6. decembrim Ventspilī, teātra namā Jūras vārti notiks pirmais starptautiskais taustiņmūzikai veltītais festivāls Takts. Sešos koncertos tiks izpildīta jaunradīta mūzika un  darbu interpretējumi.

Festivālā tausiņinstrumentus varēs atklāt mūsdienīgās kombinācijās. Piemēram, duetu Grandbrothers veido džeza pianists Erols Sarps un sintezatoru konstruktors Lūkass Fogels, kopā radot minimālistisku, ambientu elektronisko mūziku. Bet festivāla noslēgumā ar savu autormūziku uzstāsies pašmāju teātra režisoriem Vladislavs Nastavševs, izpildot skaņdarbus no saviem iestudējumiem.

Pilna festivāla programma atrodama šeit.
Biļešu cenas no 8.50 EUR.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!