Jūlijā Cēsīs svinēs Imantdienu 40 gadu jubileju

Raksta attēls - Jūlijā Cēsīs svinēs Imantdienu 40 gadu jubileju Foto: Leta

16.05.2016 / Parmuziku.lv

Šogad tradicionālie komponista Imanta Kalniņa mūzikas svētki Cēsu Pils parka estrādē notiks 9. jūlijā ar devīzi "Imantdienām 40”, jo tieši tik gadu pagājis kopš šīs tradīcijas iedibināšanas. Ņemot vērā apaļo jubileju, Imantdienu koncertā gaidāmi daudzi īpaši pārsteigumi.

Imantdienu 40 gadu jubileja zīmīgi saskan ar citiem nozīmīgiem svētkiem, jo tieši šogad komponists Imants Kalniņš svin savu 75. dzimšanas dienu. Dubultajos svētkos klausītājiem tiks dāvāti daudzi jaunu dziesmu pirmatskaņojumi vairāku kolektīvu izpildījumā.

Koncerta pirmajā daļā tradicionāli uzstāsies grupa "Turaidas roze”, solisti Olga Rajecka un Uģis Roze. Viņu izpildījumā skanēs gan jaunas dziesmas, gan labi pazīstamas melodijas.

Savukārt koncerta otrajā daļā muzicēs apvienība "Raxtu Raxti”, piedāvājot vairākus pirmatskaņojumus, kā arī labi pazīstamas un iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.

Koncerta kulminācija sagaidāma trešajā daļā līdz ar grupas "Autobuss debesīs” un īpašo viesu uzstāšanos. Arī šajā koncerta daļā būs vairāki pirmatskaņojumi, bet noslēgumā uz skatuves kāps Renārs Kaupers, atdzīvinot 1997. gada ieraksta "Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” dziesmas.

Līdztekus Imantdienu apmeklētājiem būs unikāla iespēja atkal dzirdēt pirms vairākiem gadiem no Latvijas emigrējušās dziedātājas Agneses balsi. Īpaši šim pasākumam par godu viņa solījusi ierasties Latvijā un piedalīties Imantdienu koncertā, dziedot pazīstamākās Imanta Kalniņa dziesmas no albumiem "Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” un "Es redzēju sapnī”. Koncerta noslēgumā sagaidāma neiztrūkstošā tautas sadziedāšanās.

Imantdienu koncerta sākums gaidāms plkst. 20.00. Biļetes uz koncertu jau pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!