Kurp doties šajā nedēļas nogalē? Spilgtāko muzikālo pasākumu ceļvedis

Raksta attēls - Kurp doties šajā nedēļas nogalē? Spilgtāko muzikālo pasākumu ceļvedis

20.08.2015 / Parmuziku.lv

Jau pavisam drīz vasara būs galā, bet vēl vari paspēt izbaudīt to dažādos brīvdabas mūzikas pasākumos. Piedāvājam ceļvedi šai nedēļas nogalei.

 

Kulakova nakts

Kad un kur? 22. augusts, Ogres estrāde

Par to, kas ir grupa Pērkons, šķiet, nevienam nav jāstāsta. Un kurš gan var iedomāties grupu Pērkons bez Jura Kulakova? Viņam veltītajā festivālā Kulakova nakts dzirdēsim ne vien pašu grupu Pērkons, bet arī grupas Instrumenti, Menuets un Rīgas Modes, Ogres pūtēju orķestri un kori Gaudeamus. Gaidāmi arī jauno un talantīgo grupu priekšnesumi un DJ seti.

Šogad aprit 30 gadi kopš 1985.gada 6.jūlija, kad pēc grupas uzstāšanās šai pašā vietā – Ogres estrādē – fani koncertā gūto emociju uzplūdā, vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus. Arī šajā koncertā tiks izvietots vagons, taču organizatori vairākkārt uzsvēruši, ka demolēšanai tas nebūs paredzēts. Vai tomēr būs gaidāmi pārsteigumi?

Biļetes cenās no 10-20€ ir pieejamas šeit.

 

Ezera skaņas 2015

Kad un kur? 21.-22. augusts, Vestienas pagasts (Kāla Ezers)

Ezera Skaņas ir unikāls muzikāls pasākums, kas sāksies neilgi pirms saullēkta 5:00 no rīta. Koncerta galvenā skatuve atradīsies ezera vidū, bet koncerta apmeklētāji – laivās. Ikviens, kas kādreiz šajā pasākumā pabijis, atzīst, ka sajūtas ir neaprakstāmas, un notiekošais  vairāk atgādina sapni, nevis īstenību. Izpaliks oficiālas uzrunas, uzvārdi un noteikumi, šeit galvenais ir sajūtas un emocijas, ko rada mūzika, tumsa un daba visapkārt.

Biļetes cena 8€, un tās var iegādāties šeit

 Plašāka informācija šeit

 

Ezīšfests 2015

Kad un kur? 22. augusts, Rīgas Domes stāvlaukums iepretim Palasta ielai

Jau trešo gadu pēc kārtas Vecrīgas populārais bārs Ezītis miglā vasaras izskaņā, 22.augustā rīko iemīļoto pilsētas festivālu. Uz festivāla skatuves uzstāsies Laime Pilnīga, Pienvedēja Piedzīvojumi, Origo Boys.feat Full Retard Slumber Party Records, Be Reet, Hipstokrātija, All day long un citas pašmāju grupas, kā arī igauņu apvienību I see a lion. Paredzētas arī tradicionalās burgerēšanas sacensības, tirdziņi, foto stūrītis, pudeļu apgleznošana, hennas tetovējumu veidošana, kā arī stand-up comedy izrādes.

Ezīšfesta tēma šajā gadā ir MEŽA ZVĒRI un apmeklētāji tiek aicināti sagatavot atbilstošu tērpu vai masku. Labāko tērpu autorus sagaida pārsteigumu balvas. 

Ieeja pasākumā bez maksas. 

 

Carnikavas XIV Nēģu svētki

Kad un kur? 22. augusts, Carnikava (Atpūtas ielas galā un citur pilsētā)

Šogad svētkos paredzēts gan pikniks Gaujmalā, gan mākslinieciskas delikateses daudzveidīgos koncertos Carnikavas parkā kopā ar Raimondu Paulu, Olgu Rajecku, Aminatu, grupu The Sound Poets, muzikālo apvienību Vintāža un daudziem citiem.

Neizpaliks arī tradicionālā, 400 litru katlā vārītā nēģu zupa, nēģu ātrēšanas sacensības, laivu parāde un Svētku gājiens, kā arī citas vērienīgas izklaides kā maziem, tā lieliem visas dienas garumā.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

maDARA

Kad un kur? 22. augusts, Ziemupes jūrmala

maDARA ir atpūtas pasākums visai ģimenei, kura mērķis ir nesteidzīga kopā būšana un laba laika pavadīšana.

Pasākumu atklās jauniešu pūtēju orķestris Auce. Dienas pirmajā pusē būs iespējams baudīt mūzikas grupas LATA DONGA un Katlkalna folkloras kopas Rāmupe priekšnesumus. Vakara programmā dzirdēsim folkloras kopu Sudobri, kā arī vienu no pirmajām Lietuvas Žemaitijas novada etnogrāfiskajām kopām Kurtuove no Kurtuvēniem.

Paredzēts arī brīvdabas kino, paparžu pirts, rotu darbnīcas, tirdziņš un dažādas citas aktivitātes gan lieliem, gan maziem.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Veselīga dzīvesveida festivāls Helsus

Kad un kur? 22. un 23. augusts, Lucavsala

Festivāls Helsus pulcēs vairāk nekā 100 dažādu sfēru speciālistus. Notiks lekcijas, meistarklases, koncerti, bet pasākumu noslēgs vērienīgs uguns rituāls. Festivālā darbosies septiņas meistarklases jeb dārzi, kuri tiks veltīti konkrētām tēmām - uzturam, fiziskajai kultūrai, veselībai, sevis izziņai, garīgajai izaugsmei, videi un bērnu izglītībai.

Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies grupa Iļģi, dziedātāja Mntha, dziedātājs Miks Dukurs un citi.

Biļetes cenās no 15,50 līdz 34,50 € pieejamas šeit.

 

Lienes ielas svētki

Kad un kur? 22. augusts, Lienes iela posms no Avotu līdz Krāsotāju ielai

Uz skatuves, kas atradīsies centrā Koka Rīga Lienes un Krāsotāju ielas stūrī, uzstāsies Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, komponists Uldis Marhilēvičs, grupas Colt, Pirmais kurss, B optimist un Divas takas. Klausītājus priecēs Varis Vētra, Laimis Rācenājs, Ineta Rudzīte un Valdis Dvorovs un Liene Šomase kopā bērnu un jauniešu radošās studijas audzēkņiem, kā arī citi mākslinieki.

Paredzētas arī ekskursijas, stafetes, izstādes,  tirdziņš un citas radošas un izklaidējošas aktivitātes.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

 

Šlāgermūzikas festivāls Vēl mirkli vasarā

Kad un kur? 22. augusts, Rīga, Mežaparka Zaļais teātris

Sestdien Mežaparkā norisināsies īsta zaļumballe, kurā līdz pat svētdienas rīta gaismai uzstāsies tādas Latvijā visiem zināmas grupas un solisti kā Galaktika, Klaidonis, Dakota, Rumbas kvartets, Zeļļi, Apvedceļš, Jūrkant, Tequila band, Ivo Fomins & grupa, Žoržs Siksna, Linga, Tēva nams.

Par labu noskaņojumu un jautrību parūpēsies Jānis Jarāns, Jānis Kirmuška un Imants Vekmanis. Būs iespēja piedalīties arī dažādos konkursos un atrakcijās, bet pats galvenais – lustīgi izdancoties un dziedāt līdzi tautā iemīļotām dziesmām.

Biļetes cenās no 5-10€ pieejamas šeit.

 

LNSO Vasarnīca

Kad un kur? 21. līdz 23. augusts, Vidzemes koncertzāle Cēsis

Šajā nedēļas nogalē norisināsies arī Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra festivāls LNSO Vasarnīca. Piektdienas programmā paredzēta Baibas Skribes vijoļspēle, sestdien Spīķeru Kvarteta un Vestarda Šimkus uzstāšanās, bet svētdien gaidāms Riharda Vāgnera operas Loengrīns atskaņojums soprāna Magdalēnas Annas Hofmanes, mecosoprāna Taņas Ariadnes Baumgartneres un tenora Korbija Velča izpildījumā.

Paredzētas arī dažādas radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem, Goran Gora koncerts jauniešiem un pat muzikālās jogas nodarbība!

Biļetes cenās no 10-70€ ir pieejamas šeit

 

Festivāla Via Baltica atklāšana un koncerti Liepājā un Kuldīgā

Kad un kur? 21. augusts, Liepājas Promenade Hotel Hika zāle; 23. augusts, Kuldīgas Kultūras centrs

Kamermūzikas festivāls Via Baltica šogad no 21.-29.augustam norisināsies Liepājā, bet 23.augustā paredzēts koncerts Kuldīgā.

Festivāla atklāšanas koncerts Tuvu tuvumā notiks 21.augustā Promenade Hotel Hika zālē. Koncertā piedalīsies klarnetists Egīls Šēfers, pie klavierēm - Toms Ostrovskis. Programmā - Roberts Šūmanis, Igors Stravinskis, Klods Debisī, Svens Dāvids Sandstrēms, Stīvs Reihs, igaunis Arvo Perts un pašmāju iemīļotais komponists Ēriks Ešenvalds. Muzicēšanu papildinās Literatūras gada balvas ieguvēja Liāna Langa ar savu aktuālo, emocionāli un sociāli uzlādēto dzeju un Jāņa Deinata fotogrāfijas.

23.augustā šī pati koncertprogramma būs dzirdama arī Kuldīgas kultūras centrā. Pirms tam notiks arī koncerts Kvartets un latvieši, kurā būs dzirdami trīs latviešu komponistu skaņdarbi Spīķeru kvarteta izpildījumā.

Biļetes uz Liepājas koncertu ir nopērkamas šeit, cena 7€. 

 

Dimas Bilana koncerts

Kur un kad? 22. augusts, Dzintaru koncertzāle

Eirovīzijas dalībnieks, vietējais Krievijas superstārs Dima Bilans turpina lauzt meiteņu sirdis un šoreiz uzstāsies ar savu jauno programmu 33. Un kādēļ gan nē?

Biļetes cenās no 15-70€ ir pieejamas šeit

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!