10 albumi Latvijas mūzikā, kuri šogad svin desmitgadi

Raksta attēls - 10 albumi Latvijas mūzikā, kuri šogad svin desmitgadi

27.09.2016 / Aiga Leitholde

Šo 2006. gadā izdoto albumu dziesmas joprojām labi zinām no galvas. Gads atnesa arī spilgtus debijas albumus, piesakot jaunu mūziķu paaudzi.

Astro'n'out - "Kuš Kuš"

Dziesmas "Daļa Rīgas","Tanki", "Gravitātei Nē" ir grupas debijas albuma vislielākie hiti, kuri pieskaitāmi pie latviešu populārās mūzikas klasikas, tāpat kā pats albums "Kuš Kuš", kas, starp citu, 2015. gadā piedzīvoja pārizdošanu.

Tribes of the City - "For The Sleepy People"

Grupa "Tribes of the City" pārsteidza ar Latvijas mūzikai neierasto skanējumu, un otrais albums "For The Sleepy People" grupai atnesa klausītāju un kritiķu atzinību. Piemēram, nomināciju MTV Europe Music Awards kā labākā Baltijas grupa.

Gustavo - "Pa Pāris Pantiem / Viesības Viesnīcā"

Arī albums "Pa Pāris Pantiem / Viesības Viesnīcā" ir klasika! Lielākie hiti - "No lūpām lasi",  "Ak tu dieniņ", "Citu variantu nav", plejāde ar viesmāksliniekiem gan no Latvijas, gan ārzemēm - Krievijas un ASV, bet albuma tematika - bohēmiska.

Age of Stones - "Sapņojiet"

"Beidzam Valmierā", "Sapņojiet", "Skaisti rīti", kā arī bonuss "Skaisti" ir rokgrupas "Age of Stones" debijas albuma populārākās dziesmas. "Age of Stones" klausītāju uzmanību ieguva, pateicoties Radio SWH raidījumam "Priekšnams". Savukārt albumu izdeva "Raibā Tauriņa" ieraksti, specializējoties tieši uz alternatīvo mūziku.

Mofo - "Mofo"

Sākumā britroka stilistikā muzicējošo grupu "Mofo" klausītāji iepazina ar tādiem radio hitiem kā "Nekas nav beidzies", "Tavs radio melo", "Daudz par daudz" un "Mans lielais rakstāmgalds" kaverversiju, visbeidzot sagaidot arī debijas albumu.

Double Faced Eals - "Zilais valis"

"Double Faced Eels" debijas albumu "Zilais valis" izdeva tad, kad kopā bija spēlējuši pāris gadus un sevi pierādījuši ar spēcīgiem radio hitiem. Nekaunīgas dziesmas latviešu valodā (pāris arī angliski) vibrēja tolaik aktuālajā pop pankrokā.

R-Viss - "Fokusu pokusu meklējumos"

"Šubi dubi" un "Neliec uz varbūt" ir repera R-Viss albuma "Fokusu pokusu meklējumos" lielākie radio hiti. Kopā albumā 16 dziesmas, kuru producents ir Gustavo. Albumā piedalās viesmāksinieki - Gustavo, Čižiks, Kurts no S'T'A, Guiseppe, kā arī DJ Monsta.

Dons - "Lights On"

"Lights On" ir dziedātāja pirmais soloalbums ar 10 dziesmām. Tobrīd Dons vēl dzied angļu valodā, "Lights On" dziesmas stāsta par mūziķa pasaules skatījumu - šo tematisko iezīmi Dons ir saglabājis vēl joprojām.

Rosewater - "Bloodcount"

"Bloodcount" ir industriālās mūzikas trio "Rosewater" trešais albums, specifiskākais albums grupas diskogrāfijā, tāpēc vēl jo vairāk novērtēts starp industrial pazinējiem.

Iļģi - "Ne uz vienu dienu"

"Iļģi" ir postfolkloras kustības aizsācēji un viena no pasaulē zināmākām latviešu grupām.  Albumu "Ne uz vienu dienu" veido 12 tradicionālas dziesmas, kuras veltītas kāzu tematikai, radot emocionālu un savā ziņā pat maģisku atmosfēru.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!