10 latviešu dziesmas jautram Vecgada vakaram

Raksta attēls - 10 latviešu dziesmas jautram Vecgada vakaram Foto: unisplash

31.12.2020

Kad aizvadīti mierīgākie svētki, laiks mazliet patrakot un iesākt nākamo gadu uz pozitīvas nots. Šeit lieti noderēs dziesmas, kas kaut uz mirkli ļaus aizmirst par pasaulē notiekošo un liks kājām dejot. Tādēļ piedāvājam 10 pašmāju dziesmas pie kurām izdejoties vai izdziedāties, tik cik sirds prasa!

Līvi – Eglīte (Vecgada dziesmiņa)
Dziesma, kas vienam saistās ar Ziemassvētkiem, citam ar Vecgada vakaru. Un ne velti tā, jo kā intervijās atzinies pats teksta autors Guntars Račs, dziesma sākotnēji tapusi zem nosaukuma ‘‘Vecgada dziesma’’. 1990. gados teksts ticis pārrakstīts uz – Ziemassvētki klāt, tādējādi pietuvinot to svētkiem. Nosaukuma un teksta izmaiņas gan nemainīja klausītāju vēlmi Vecgada vakarā dzirdēt tieši ‘‘Eglīti’’.
 
 
Dzeltenie Pastnieki – Jaunais Gads
Leģendārā jaunā viļņa un sintpopa grupa ‘‘Dzeltenie pastnieki’’ skaņdarbu ‘‘Jaunais Gads’’ izdeva vairāk kā trīsdesmit gadus atpakaļ. Vieglā, ritmiskā un nedaudz melanholiskā dziesmiņa ļaus radīt 1980. gadu diskotēkas sajūtas arī jūsu mājās.
 
 
Tumsa – Zvaigžņu kabarē
Viens no zināmākajiem skaņdarbiem no apvienības piektā studijas albuma ‘‘1 000 000 itnekā’’, kurš izdots 2004. gadā. Rotaļīga dziesma par mīlestību ar šķipsniņu Mārtiņa Freimaņa trakulības un neizmērāmi lipīgu piedziedājumu.
 
 
Lilita Ozoliņa, Viesturs Dūle – Tu Mans Mazais Čipendeils
Dailes teātra aktrises Lilitas Ozoliņas un jaunā mākslinieka Zuargusa Zarmasa (tad vēl Viestura Dūles) duets, kas lieliski iederējās skatītāju iecienītajā komedijseriālā ‘‘Sirdsmīļā Monika’’.
 
 
Oranžas Brīvdienas – Nerunāsim Aplinkus
Latviešu turbofolka grupa ‘‘Oranžas Brīvdienas’’ dziesmu ar neierasti krāsaino videoklipu un jestro dziesmas tekstu izdeva 2010. gadā. Interesanti, ka iespēju nofilmēt profesionālo dziesmas klipu iegūta balvā par uzvaru kādā grupu konkursā vien gadu iepriekš.
 
 
Labvēlīgais Tips – Omnibuss
Tautā mīlētā šlāgermūzikas apvienība ‘‘Labvēlīgais Tips’’ palīdzēs uzņemt apgriezienus gan vasaras karstākajā zaļumballē, gan drēgnā Vecgada vakara pasēdēšanā vienas mājsaimniecības lokā.
 
 
Singapūras Satīns – Planēta: Pritons
Latvijas repa supergrupas ‘‘Singapūras Satīns” puiši pēdējos gados nākusi klajā ar vairākiem radio hitiem, tai skaitā arī šo 2018. gada deju mūzikas iedvesmoto, trako ballīšu himnu. Grupas zviedru izcelsmes menedžeris Olafs par dziesmas klipa filmēšanu reiz teicis: ‘‘Filmēšanā gāja diezgan karsti un lielākā daļa uzfilmēto kadru nemaz nav izmantojami, jo tad klips būtu ‘‘YouPorn’’, nevis ‘‘YouTube’’.’’
 
 
Prāta Vētra – Viss Ir Tieši Tā Kā Tu Vēlies
Dziesma no ‘‘Prāta Vētras’’ 1997. gada albuma ar tādu pašu nosaukumu. Jāatzīmē, ka šis studijas ieraksts iegājis Latvijas mūzikas vēsturē kā pirmais mūzikas albums, kuram piešķirts Zelta diska statuss. ‘‘Viss Ir Tieši Tā Kā Tu Vēlies’’ ar savu nedaudz šlāgērisko, taču joprojām roķīgo un līdzi dziedamo skanējumu neliks vilties.
 
 
Pērkons – Slidotava
Viena no 1980. gadu populārākajām un skandalozākajām rokgrupām Latvijā, tās darbība padomju laikā pat divreiz tika aizliegta. Taču neskatoties uz iegūto reputāciju, viena no grupas populārākajām dziesmām ir tieši mīļi naivā un ziemas motīviem bagātā ‘‘Slidotava’’.
 

 

Los Amigos – Tavs Jaunais Gads
Roberta Gobziņa vadītā grupa ‘‘Los Amigos’’ šī gadsimta sākumā ierakstīja vairākus deju hitus, kuri, visticamāk, biežāk tika spēlēti kultūras namos un mājas ballītēs kā radio stacijās. Nebūtu pārsteigums, ja tuvākā vai tālākā nākotnē grupa spēs ielavīties arī Latvijas kultūras kanonā.
 
 
 
 
 
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!