Andrejs Osokins izsludina jauno Amerikāņu mūzikas izrādi “PĒC PUSNAKTS / after midnight”

Raksta attēls - Andrejs Osokins izsludina jauno Amerikāņu mūzikas izrādi “PĒC PUSNAKTS / after midnight” Foto: Jānis Romanovskis

13.12.2016 / Parmuziku.lv

8.aprīlī Mūzikas namā “Daile” sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā notiks Amerikāņu mūzikas izrāde “PĒC PUSNAKTS / after midnight”. Izrādē mūzika, teātris un deja savīsies stāstā par vienas būtnes dažādām šķautnēm paralēlās pasaulēs. Vienai iemiegot, parādīsies cita…

Līdzīgi sapņiem, izrādes gaitā būs neprognozējami sižeta pavērsieni, tie izpaudīsies arī neparastā klasisko kompozīciju skanējumā un savienojumā, ko radīs Andreja Osokina neizsmeļamās pianistiskās iespējas, Elvija Endeļa visdažādākā veida sitaminstrumentu plašā krāsu palete, Katrīnas Gupalo vienlaikus spēcīgais un īpaši sensuālais balss tembrs un Gabijas Bīriņas dejas ekspresija un temperaments. Zemapziņas spēlēs koķetais flirts pārvērtīsies trakulīgā kaislē, neizpaliekot maigumam, humoram un pašironijai.

Balansējot uz saprāta un neprāta robežas skanēs 20. gs. amerikāņu mūzikas zelta laikmeta kompozīcijas ''Need a Little Sugar in my Bowl'' ,"I Put a Spell on You'', "Whatever Lola Wants, Lola Gets'', ''Cry me a river'' un citas. Maldoties starp sapņiem, murgiem un realitāti tiks izjustas Kola Portera, Kurta Veila, Reja Čārlza rakstītās, Merilinas Monro, Ninas Simones, Petsijas Klainas un Džūlijas Londonas izpildītās, kinofilmās ''Wild is a wind’', ''Riders in the Sky'', ''Blue velvet'', ''Let’s make love'', ''Boardwalk Empire'' un mūziklos ''Bye Bye Birdie'', ''Leave It to Me!'' skanošās dziesmas.

Visi četri jaunā projekta dalībnieki mācījušies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Katrīna, Gabija un Elvijs pat vienā klasē. Pēc skolas ceļi šķīrušies – Katrīna studējusi ASV un Londonā, Gabija – Dānijā, Andrejs izbraukājis teju visu pasauli, lai tagad satiktos kopīgajā projektā šeit, Latvijā. 

Projekta mūziķus vieno būtisks fakts – viņi, dažādos gados ir prestižā Yamaha Music Foundation of Europe konkursa uzvarētāji. Latvijas publika Katrīnu un Elviju iepazina pirmajā Latvijas Televīzijas klasiskās mūzikas konkursā “Radīti mūzikai”. Līdztekus solodarbībai Elvijs ir arī meistarīgs kamermūziķis, viņš aktīvi koncertē Latvijā vienīgajā sitaminstrumentālistu ansamblī Perpetuum Ritmico. Pērn Katrīnas un Andreja pirmais kopprojekts "100 GADI AR PIAFU" izpelnījies lielu skatītāju mīlestību, ar stāvovācijām ir izskanējis jau 12 Latvijas pilsētās un vēl turpina savu ceļojumu. Savukārt Gabija pēc darba Latvijas Nacionālās operas Baleta trupā, pievērsusies savu oriģinālhoreogrāfiju veidošanai vairākām apjomīgām izrādēm, tai skaitā koncertšovam ''Tā nav dzīve, tas ir kino''.

Amerikāņu mūzikas izrāde “PĒC PUSNAKTS / after midnight” notiks arī 14.februārī Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”  un 4.martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” .

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā. Ar ISIC karti 50 % atlaide.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!