Ar neaizmirstamām emocijām izskanējis lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā"

Raksta attēls - Ar neaizmirstamām emocijām izskanējis lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā" Foto: Jānis Spigovskis

10.11.2016 / Parmuziku.lv

Krāšņi un emocionāli priekšnesumi, skaistas un līdzi dziedamas melodijas, kustīgi un enerģiski deju iznācieni – grandiozi izskanējusi „Mikrofona ieraksti” 20 gadu jubilejas kulminācija – lielkoncerts „20 gadi latviešu mūzikā”, kas norisinājās 9.novembrī Arēnā Rīga.

Koncerta ieskaņā uz skatuves kāpa Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš pateicās “Mikrofona ieraksti” vadītājiem par nozīmīgu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā, pasniedzot īpašu prezidenta piemiņas balvu.

Pasākumu atklāja „Menuets” ar negaidītu leģendārās „Dziesma, ar ko tu sāksies” izpildījumu, kurā grupai uz skatuves pievienojās vienpadsmitgadīgā soliste Dārta Stepanova. Vareni turpinājumā skanēja Trīs tenoru dziedājums kopā ar vīru kori „Frachori”, izpildot Dzīru dziesmu no Dž.Verdi operas „Traviata”.

Kā jaunākās mūziķu paaudzes pārstāvji, „Musiqq”, Kristīne Prauliņa, Valters un Kaža un grupa „Četri vienā” koncertam piešķīra svaigu un jauneklīgu atmosfēru. Roķīgās notis Arēnā ieskandināja „Relicseed” un „Colt”. Grupas „Pērkons” leģendārā „Mana dienišķā dziesma”, „Tumsas” izpildītā „Redz, kā tu ar mani”, sentimentālā Aijas Andrejevas un Alex, un „Colt” dziesma „Tu un es”, Igo „Bet dzīvē viss ir savādākj” ļāva dziedāt līdzi visiem klātesošajiem.

Elektroniskās mūzikas aizsācēji Latvijā „Zodiac” atskaņoja senu dziesmu jaunās skaņās „Pacific time”, estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks izpildīja R.Paula „Varbūt”. Kantrī mūzikas žanru koncertā pārstāvēja „Sestā jūdze” ar dziesmu „Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”, bet „Credo” iepriecināja klātesošos ar aktuālu dziesmas „Disnejlenda” versiju.

Daudziem par pārsteigumu, otro daļas sākumā Uldis Marhilevičs vienojās dziesmā „Rēdereja” kopā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru. Latviešu mūzikas estrādes dīva Laima Vaikule kopā ar vienmēr elegantajiem Intaru Busuli un Jāni Stībeli izdziedāja „Viss nāk un aiziet tālumā”. „Es karājos tavā bizē” skanēja „Līvi un Buks” izpildījumā, ko papildināja sievišķīgs aktrišu trio „Saldais”.

Ar savu labāko dziesmu popūrijiem klausītājus priecēja „Prāta Vētra”, „Labvēlīgais Tips”, „bet bet” un „Dzeguzīte”. Normunds Rutulis iekustināja klausītājus ar Maestro Raimonda Paula dziesmu izlasi. Deju mūzikas popūriju ar Robertu Gobziņu, Agri Semēvicu (100.debija), Jāni Grīnvaldu (“BTH”) papildināja enerģisks priekšnesums deju studijas „PRO-X” izpildījumā.
Olga Rajecka un „Turaidas Roze” veidoja krāšņu priekšnesumu dziesmai „Karsta mana jauna dziesma” kopā ar TDA „Līgo”.

Īpašus aplausus sanākušie pēc Laimas Vaikules aicinājuma veltīja Maestro Raimondam Paulam, kurš arī pats pagodināja koncertu ar savu klātbūtni.

Foto: Jānis Spigovskis

Mūziķu un dejotāju iznācienu starplaikos tika demonstrēti retrospektīvi video atskati uz „MicRec” 20 gadu darbību, video tiešraides un intervijas ar mūziķiem no aizskatuves, kā arī video sveicieni no mūziķiem, kā Laura Reinika, Katrīnas Binderes, un citiem Latvijas iedzīvotājiem.

Ar aizkustinājuma asarām koncerta noslēgumā dalībnieku kopkoris un solists Ivo Fomins vienojās dziesmā „Nekas jau nebeidzas”.

Pēc koncerta Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde kompānijas vadītājiem pasniedza ministrijas augstāko apbalvojumu “Atzinības rakstu” par “profesionālu un nozīmīgu ieguldījumu latviešu mūzikas industrijas vērtību saglabāšanā, izaugsmes veicināšanā un popularizēšanā”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!