Bezmaksas festivāls “Fono Cēsis” izziņo pirmās dienas mūziķus

Raksta attēls - Bezmaksas festivāls “Fono Cēsis” izziņo pirmās dienas mūziķus Publicitātes foto

12.05.2016 / Parmuziku.lv

Festivāls “Fono Cēsis”, kas norisināsies Cēsu 810 gadu svinību laikā 22. un 23. jūlijā, izziņo pirmās dienas mākslinieku sarakstu, ko galvenokārt veido pašmāju roka apvienības.

22. jūlijā uz “Fono Cēsis” skatuves kāps tādas grupas kā “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Linga”, “Inokentijs Mārpls”, “Laika suns”, “RR Band”, “Doni Tondo”, kā arī īpašie viesi no Igaunijas – “Sibyl Vane”. Pēc piektdienas koncerta par dejām un ballīti gādās dīdžejs un radio personība Artis Dvarionas.

Pēc uzvaras Igaunijas jauno grupu konkursā “Sibyl Vane” ir kļuvusi par pieprasītu alternatīvā roka, blūza un popmūzikas apvienību, atzīmējoties arī ārpus savas valsts robežām. Latvijas publikai “Sibyl Vane” ir pazīstama pēc uzstāšanās festivālos “Positivus”, “Summer Sound”, kā arī grupas “Garbage” iesildīšanas koncertzālē “Palladium”.

“Fono Cēsis” programmas direktors Marts Sildniks norādīja, ka festivāla pirmās dienas vakarā uzsvars ir likts uz pašmāju rokmūzikas māksliniekiem, taču jau nākamajā nedēļā tiks izziņoti 23. jūlija mākslinieki, kuru vidū arī gaidāmi festivāla galvenie viesi no Lielbritānijas.

Atgādinām, ka 2014. gada vasarā SIA “Fono” direktors Lauris Sildniks norādīja, ka “Fono Cēsis” ir paredzēts kā jauna tradīcija, aizstājot agrāk astoņus gadus notikušo mūzikas un sporta festivālu “Fonofest”. Šogad tas pirmo reizi norisināsies “smilšu laukumā” pie Cēsu stacijas, kurā pasākuma teritorijai tiks pievienota arī telšu pilsēta.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!