Bundzinieks Andris Buiķis izdod solosinglu

Raksta attēls - Bundzinieks Andris Buiķis izdod solosinglu Publicitātes foto

14.09.2020

Ar pirmo solosinglu “Tam vienam” klausītājus pārsteidzis Latvijas džeza un populārās mūzikas aprindās zināmais bundzinieks Andris Buiķis, kurš ir arī džezfanka grupas “Very Cool People” pastāvīgais dalībnieks. Jaunais singls ir priekšvēstnesis debijas soloalbumam “Zaļš” un dziesmai uzfilmēts arī videoklips.

Dziesmas “Tam vienam” mūzikas autors ir Andris Buiķis, tekstam izmantota Jāņa Damrozes dzeja, vokālus iedziedājusi gan Aija Vītoliņa, gan arī pats autors, bet par videoklipa ideju un montāžu kopā ar neizbēgami visur klāt esošo autoru parūpējies režisors Valdis Krūmiņš. Jaunais skaņdarbs un arī drīzumā gaidāmais albums ierakstīts un miksēts “Ciemupe Productions” studijā. Māsteringu jeb skaņas gala apstrādi izveicis Earle Holder “HDQTRZ Mastering Studios” ASV.

“Esmu absolūts astoņdesmito gadu fans!” savu pirmo solosinglu komentē tā autors. “Domāju, ka līdzīgas sajūtas ir ikvienam, kurš izdzīvojis savu bērnību tieši tajā laikā. Tas ir un paliks spilgtākais piedzīvojums mūsu sirdīs un atmiņās.”

“Neviens vēl nebija saindējies ar 5G un dzīve likās tāda, kādai tai vajadzēja būt – primitīva, vienkārša un vienota,” nostalģiski turpina iesmaidīt Andris. “Tieši tāda pati bija arī tā laika mūzika, ko klausījos, tādēļ uzrakstīju šo dziesmu – apliecinājumu tam, ka enerģija un draudzība ir nemirstīga. Un man nebija nekādu šaubu, ka vēlos, lai to iedzied burvīgās astoņdesmito gadu stila balss īpašniece Aija Vītoliņa!”

Abi mūziķi ir pazīstami jau daudzus gadus, sadarbojušies neskaitāmos projektos un Andris neslēpj, ka uzskata Aiju par vienu no labākajām mūsu zemes balss īpašniecēm.

“Tekstu izvēlējos ātri un nemaldīgi, kad pēc ilgas dzejas tekstu nelasīšanas bibliotēkā atvēru Jāņa Damrozes grāmatu un sapratu, ka te tas ir!” autors komentē singla teksta izvēli. “Nostalģisks gars ar lielo jautājumu par to, kas esam, ko te darām un kā no šejienes tikt prom, ja to vēlamies...”

Pēc dziesmas tapšanas radās ideja par attiecīgo noskaņu vizualizēšanu, tādēļ talkā tika pieaicināts video mākslas jaunais speciālists Valdis Krūmiņš. Kā saka Andris, “foršs čalis, jaunās paaudzes censonis, kurš šķietami ir aizņemts ar notiekošā un sevis meklējumiem... Ideāls šim skaņas un video kopdarbam.”

Jaunā dziesma “Tam vienam” jau noklausāma populārākajos mūzikas straumēšanas servisos un labākajās pašmāju radiostacijās, bet tās video atrodams “YouTube” ārēs. Andra Buiķa debijas soloalbumu “Zaļš” ieplānots laist klajā 26. oktobrī.

Albums būs arī jaunizveidotās mūzikas izdevniecības “Very Cool Music” pirmais projekts. Jaunais leibls plāno palīdzēt izdot, producēt un līdzproducēt gan grupas “Very Cool People” dalībnieku soloalbumus, gan vēl citus funk, soul un jazz mūzikas ierakstus.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!