“Country Bauska 2020” – gaidāmas amerikāniskās kantrī vēsmas

Raksta attēls - “Country Bauska 2020” – gaidāmas amerikāniskās kantrī vēsmas Publicitātes foto

04.03.2020

Šovasar, 3. un 4. jūlijā Bauskas pilskalna estrādē norisināsies kantrī mūzikas festivāls „Country Bauska 2020”. Jau divdesmit otro gadu pēc kārtas festivāls pulcēs kantrī mūzikas draugus, piedāvājot apmeklētājiem plašu mūzikas un izklaides programmu.

 Ar īpašu šovu, uz festivāla Lielās skatuves, uzstāsies Džesika Linna (Jessica Lynn) no ASV. 

Šogad mūziķu klāstu festivālā pārstāvēs tādi iemīļoti latviešu mūziķi kā “Tequila Band”, “The Rolltones”, “Klaidonis”, “Dakota” un “Sestā Jūdze” un citi. Divu dienu laikā klausītājus priecēs arī ārzemju viesi – Doug Adkins (ASV), Jonis un “Crazy Crow” (Lietuva). Pirmajā festivāla dienā klātesošajiem būs iespēja baudīt jaunās, perspektīvās mākslinieces Džesikas Linnas uzstāšanos.

Džesika Linna šobrīd ir viena no talantīgākajām ASV jaunajām māksliniecēm, kuras tēls un maniere ir tuvs Šenijai Tveinai (Shania Twain). Perspektīvās mūziķes panākumus veicina ģimenes saknes – viņas vectēvs populārs stīla ģitārists, tēvs, kā arī dzīvesbiedrs ir izcili mūziķi, kuri viesosies festivālā. Par daudzsološās dziedātājas talantu liecina arī muzikālās prasmes, kuras viņa neslēpj savā radošajā darbībā. „Dziedātājai ir tikai divdesmit seši gadi, savā radošajā darbībā viņa lieliski spēj apvienot moderno un tradicionālo kantrī. Džesikas sniegtais koncerts noteikti daudziem būs atklājums un sniegs radošu iedvesmu tālākajā izaugsmē latviešu mūziķiem. Šobrīd Amerikā kopumā tiek radīta liela sasaiste starp kantrī un popmūziku. Manuprāt, lieliski, ka arī latviešu, un ārvalstu viesiem festivālā būs iespēja iepazīt pašreiz aktuālās kantrīmūzikas vēsmas no ASV,” uz festivālu aicina „Country Bauska” producents Uldis Ozoliņš. „Šāds šovs festivālā būs pirmo reizi. Patiesu gandarījumu sniedz arī mūsu pašu spēcīgā, jaunā paaudze – grupa „Carnelian”, kurām šāds festivāls ir lieliska pieredze, vērojot citu paaudžu māksliniekus.”

„Veidojot festivālu, vēlamies, lai tas būtu interesants dažādām paaudzēm, piedāvājot plašu mūzikas un izklaides iespēju klāstu,” uzsver „Country Bauska” producents Mārtiņš Jātnieks. „Šogad pasākumu veidosim īstā lauku idilles stilā – būs virkne aktivitāšu papildu iespējām gūt muzikālo baudījumu, tajā pašā laikā festivāla teritorija būs iekārtota tā, lai būtu iespēja arī atvilkt elpu un nesteidzīgi ģimenes un draugu lokā pavadīt šīs divas dienas. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt kantrī mūzikas svētkus visā to krāšņumā.”

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Divu dienu biļetes iepriekš pārdošanā maksā 25 eiro (pasākuma norises dienā 30 eiro). Savukārt bērniem līdz 11 gadu vecumam (vecāku pārvaldībā) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (uzrādot 1. vai 2. grupas invaliditātes apliecību un personu apliecinošu dokumentu) ieeja bez maksas. Bērniem no 12 – 16 gadu vecumam vienas dienas biļete – 5 eiro.

Bauskas Pilskalna estrādē festivāls notiek jau kopš 1999. gada. Līdz šim festivālā ir piedalījušies 26 latviešu grupas un 47 ārvalstu mūziķi no ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Nīderlandes un citām Eiropas valstīm, radot lielisku festivāla programmu. Vairāk informācijas par festivālu un programmu: https://www.countrybauskafestival.lv/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!