Debijas singlu izdevusi konkursa “Ondo.lv Mūzikai” uzvarētāja Megija Petinena

Raksta attēls - Debijas singlu izdevusi konkursa “Ondo.lv Mūzikai” uzvarētāja Megija Petinena Publicitātes foto

16.04.2021

Savu pirmo singlu un arī videoklipu laidusi klajā “Zelta Mikrofona” un “Ondo.lv” organizētā konkursa “Ondo.lv Mūzikai” uzvarētāja Megija Petinena. Dziesma saucas “Spēles” un tās mūziku un vārdus radījusi pati dziedātāja.

Konkurss “Ondo.lv Mūzikai” norisinājās pērn un tajā četrus mēnešus pēc kārtas kāds jaunais mūziķis varēja iegūt EUR 1000 lielu stipendiju dziesmas ierakstam vai videoklipa uzfilmēšanai. Megija uzvarēja ceturtajā, novembra balsojumā.

Dziesma radās jau pērn augustā. “Gluži nejauši un nakts laikā,” uzsver autore. “Naktī piecēlos jau ar šo melodiju galvā, iedungoju to telefona balss ierakstos un pusmiegā sarakstīju vārdus turpat telefona piezīmēs. Nākamajā rītā piecēlos un pārsteigta secināju, ka tas nav bijis tikai sapnis.” Sapņa rezultāts iepatikās ne tikai pašai Megijai, viņas radiem un draugiem, bet arī citiem klausītājiem un profesionālai žūrijai.

Pēc uzvaras konkursā Megija uzrunāja vienu no vadošajiem Latvijas popmūzikas producentiem Kasparu Ansonu, un dziesmai “Spēles” tapa kvalitatīvs studijas ieraksts. Videoklips savukārt tika nofilmēts Lūznavas muižā.

“Šo vietu izvēlējos tāpēc, ka pati esmu uzaugusi Latgalē un noteikti vēlējos izmantot izdevību parādīt plašākai sabiedrībai tieši šo muižu, jo, manuprāt, tā ir viena no maģiskākajām vietām Latgalē!” turpina Megija. “Ņemot vērā muižas vēsturisko atmosfēru, uzrunāju talantīgo dizaineri Annu Elizabeti Kasparsoni (“Anna Elizabete Fashion”) un mēs kopā izvēlējāmies ļoti romantiskus tēlus, kas lieliski iederējās muižas interjerā.”

Video veidojis Ivars Utināns un kopā ar dziedātāju klipā redzams arī aktieris Genādijs Smirnovs. Radošajā procesā piedalījās arī grima māksliniece Darja Pujate. Iedvesmojoties no “Netflix” seriāla “The Queens Gambit”, Megija vēlējās savas dziesmas video izmantot kādas galda spēles elementus. “Šahs būtu pārāk tieša atsauce, tādēļ pēc diezgan ilgām pārdomām izvēlējos spēli, ko tautā zina kā “Desas”,” smej dziedātāja. “Videoklipā spēles norise mijas ar atmiņu uzplaiksnījumiem no abu tēlu iepriekš piedzīvotā, tādējādi katrs spēles solis tiek veikts, balstoties uz emocijām no pagātnes.”

Megija uzsver, ka “Spēles” ir dziesma, kurā stāstīts par fundamentālu atziņu – ikviens ir pats savas dzīves spēlētājs, un, vadoties pēc iepriekš gūtās dzīves pieredzes, katrs “dzīves spēli” spēlē pēc saviem ieskatiem un noteikumiem. ““Dzīves spēli” var attiecināt uz jebkuru no aspektiem,” piebilst Megija. “Būtībā esmu radījusi dziesmu, kuru katrs cilvēks var brīvi interpretēt pēc savām sajūtām un emocijām, ko arī aicinu darīt.”

Megija Petinena nākusi no Kārsavas novada Malnavas pagasta, mācījusies Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā un tagad attālināti studē angļu filoloģiju un džeza mūziku Sauthemptonas universitātē Apvienotajā Karalistē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!