"Deep Forest" Latvijā uzstāsies kopā ar senegāliešu mūziķi un britu dīdžeju

Raksta attēls - "Deep Forest" Latvijā uzstāsies kopā ar senegāliešu mūziķi un britu dīdžeju Publicitātes foto

13.04.2016 / Parmuziku.lv

Jau mazāk nekā pēc 2 nedēļām ar koncertiem četrās Latvijas pilsētās uzstāsies etnoelektroniskās mūzikas pamatlicēji - izcilā franču apvienība "Deep Forest". Mūsu valsts ir pirmā, kurā mākslinieki viesosies paša jaunākā albuma “Evo&Devo” atpazīstamības veicināšanas koncerttūres ietvaros.

Par "Deep Forest" vizītkarti nepārprotami kalpo "Sweet Lullaby" (pamatā tradicionāla Zālamana salu iedzīvotāju melodija), kas joprojām ir viens no etnoelektronikas visspožākajiem sacerējumiem. Tomēr šis franču projekts pazīstams arī ar virkni citu labi atpazīstamu kompozīciju, piemēram, "Marta’s song  no Grammy balvu (pirmo reizi franču māksliniekiem!) ieguvušā albuma “Boheme” vai sadarbībā ar Pīteru Geibrielu tapušais "While The  Earth Sleeps". Visas šīs dziesmas joprojām tiek atskaņotas radio.

Grupas līdzdibinātājs, komponists, multiinstrumentālists un patlaban vienīgais oriģināldalībnieks Ēriks Mukē atklāj, ka šiem koncertiem viņš sev līdzi uzaicinājis senegāliešu mūziķi un solistu Alūnu Vadē, kā arī britu DJ Daimondu Dagalu. To visu papildinās īpaši šai koncertsērijai sagatavotas videoinstalācijas.

Jautāts par mūziķu izvēli, Ē.Mukē paskaidro: “Mūzikas būtība ir dalīšanās prieks un draudzība. Jā, Daimonds nāk no pavisam citas vides, tāpat Alūns Vadē, bet, kad mēs satikāmies studijā un sākām kopā muzicēt, sajūtas bija tādas, it kā mēs to būtu darījuši gadu gadiem! Man patīk tie elementi, ko viņi pievieno, es skaidri sajūtu viņu muzikālo izcelsmi un prasmes. Izbaudu iespēju vienlaikus būt starp Senegālu, Indiju, Angliju un Franciju.”

Stāstot par jaunā albuma (oficiāli iznāks š.g. 10.jūnijā) tapšanu, Ēriks atklāj: ““Evo&Devo” balstās vienkāršā idejā, ka visas skaņas nāk no pamatsinusoīdas, kuru tu vari modelēt un formēt tā, lai panāktu kompleksu tekstūru. Tādējādi šis albums galvenokārt tapa ar modulāro un analago sintezatoru palīdzību.”

Kā jau ierasti Deep Forest, arī šoreiz Ēriks lūkojies pēc savdabīga etniski sakņota muzikāla materiāla, kuru attiecīgi apstrādājot, radīta kompozīcija Oyme’s Song. Izrādās, ka pirms dažiem gadiem kādā festivālā Krievijas somugru grupa Oyme uzdāvinājusi viņam savu CD un pēc laika atgādinājusi par sevi, elektroniski atsūtot dažus dziedājumus: “[..] tas izrādījās īstajā brīdī [..], es nolēmu paeksperimentēt, ar harmonijām, apstrādājot viņu balsis. Rezultātā sanāca tieši tās sajūtas, pēc kurām tiecos – kaut kas pa vidu starp Austrumiem un Rietumiem .”

Deep Forest esot ieinteresēti sadarbībā, tāpēc ieteikumi un muzikāli piedāvājumi ir laipni lūgti.

Francijā jau ar pilnu krūti ziedot pavasaris, kas sniedzot Ērikam Mukē un viņa kolēģiem - muzikantiem - īpašu enerģiju. Tāpēc tagad viņi ar nepacietību gaidot iespēju uzstāties Latvijā

21. aprīlī viesosies Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, 22.aprīlī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 23.aprīlī Latgales vēstniecībā “Gors” un 24.aprīlī Rīgas Kongresu namā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!