Deniss Paškevičs īpašā projektā kopā ar Džeisonu Hanteru

Raksta attēls - Deniss Paškevičs īpašā projektā kopā ar Džeisonu Hanteru Publicitātes foto

14.09.2016 / Parmuziku.lv

Pašmāju daudzpusīgākais saksofonists Deniss Paškevičs turpina pārsteigt klausītājus un arī pats sevi ar arvien jauniem sadarbības projektiem. 16. septembra vakarā blūza un džeza bārā “Blues 54 Jazz” (Tērbatas ielā 54) tiks piedāvāts vienīgais projekta “Hard Bop Legacy” koncerts Rīgā kopā ar amerikāņu trompetistu Džeisonu Hanteru (Jason Hunter).

“Hard Bop Legacy” ir Denisa projekts, kas piedāvā klausītājiem amerikāņu džeza tradīciju, atskatoties uz 50. un 60. gadu labākajām hard bop stila tēmām. Turklāt tas tiek darīts, pieaicinot talkā interesantus un muzikāli prasmīgus viesus no dažādām valstīm.

Šoreiz “Hard Bop Legacy” pievienosies Džeisons Hanters. Trompetists, aranžētājs un komponists no Losandželosas, kurš savulaik studējis Fulertonas un Bērklija mūzikas koledžās un pēcāk apceļojis pasauli, piedaloties dažādos projektos gan kā grupu vadītājs, gan kā piespēlētājs. Nesen viņš kā aranžētājs un mūziķis palīdzēja džeza un soulmūzikas vokālistei Sofijai Rubinai (Sofia Rubina) iegūt Igaunijas 2015. gada Džeza albuma balvu. Šobrīd viņš apceļo Eiropu un gatavojas jaunas mūzikas izdošanai. Speciālisti viņa stilu apzīmē kā Amerikas rietumkrasta džeza sakņu sakausējumu ar modernā džeza radošumu, kā rezultātā rodas lieliska mūzika kā ausij, tā dvēselei.

Deniss par šo sadarbību izsakās īsi, bet kodolīgi:

Tenorsaksofons un trompete ir neapšaubāma kombinācija hard bop džeza stilam!

“Hard Bop Legacy” pamatsastāvā bez paša Denisa šobrīd muzicē arī Staņislavs Judins (bass), Atis Andersons (klavieres) un Jānis Jaunalksnis (bungas). Līdz šim projekts izdevis jau divus CD – “Hard Bop Legacy Vol. 1” un “Hard Bop Legacy Vol. 2”. Tajos piedalījušies Latvijas džeza elites mūziķi: jau minētais basists Staņislavs Judins, pianists Madars Kalniņš un bundzinieks Kaspars Kurdeko, kā arī somu trompetists Miko Gunu Karjalainens (Mikko Gunu Karjalainen).

Deniss tikmēr atgriezies no starptautiska džeza festivāla “Jazz on the Dnieper” Ukrainā, kur uzstājās kopā ar pieckārtējo “Grammy” balvas ieguvēju, septiņdesmitgadīgo trompetistu Rendiju Brekeru (Randy Brecker) no ASV, piedaloties arī viņa tautietim, ģitāristam Polam Bolenbekam (Paul Bollenback), krievu pianistam Andrejam Kondakovam (Andrei Kondakov), franču mutes harmoniku ģēnijam Olivjē Keruro (Olivier Ker Ourio), zviedru basistam Rikardam Malmstenam (Rickard Malmsten) un igauņu bundziniekam Tanelam Rubenam (Tanel Ruben).

Koncerta sākums plkst. 21.30, ieejas dzēriens – EUR 10, telefona numurs galdiņu rezervēšanai – 26826999. Bāru “Blues 54 Jazz” jau sešus gadus apmeklē daudzi džeza un blūza mūziķi un šādas mūzikas cienītāji. Tur notiekošie koncerti allaž ir ekspresīvi un tradīcijām bagāto mūzikas stilu auras piesātināti. Bāra arsenālā ir arī plaša viena iesala viskiju izvēle, kā arī laba ēdienkarte. Vairāk informācijas – facebook.com/PiecdesmitCetri.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!