Dokumentālā filma par Niku Keivu būs redzama arī uz Latvijas kino ekrāniem

Raksta attēls - Dokumentālā filma par Niku Keivu būs redzama arī uz Latvijas kino ekrāniem

29.11.2016

1. decembrī plkst. 19.00 kinoteātris Cinamon Rīgā un Cinamon pārstāvētais kinoteātris “Balle” Liepājā piedāvā kino un mūzikas gardēžiem īpašu piedzīvojumu – Endrjū Dominika (Anrew Dominik) dokumentālās filmas “One More Time With Feeling” seansu Latvijā. Izcilais darbs veltīts mūziķim Nikam Keivam (Nick Cave).

“One more time with feeling” apvieno melnbaltos un krāsu kadrus. Tā veidota, pamatā izmantojot režisora E. Dominika sarunu ar Keivu, kā arī vairāk nekā 30 minūšu ilgu ierakstu no Londonas studijas, kur mūziķis ierakstīja jaunāko albumu “Skeleton Tree”. Filmas pirmizrāde bija Venēcijas filmu festivālā š.g. septembrī, kad to vienā dienā noskatījās 125 tūkst. cilvēku. Pasaulē filma izrādīta jau vairāk nekā 950 kinoteātros 30 pasaules valstīs.

Mūzikas cienītāji un filmu kritiķi filmu vērtē kā vienlaikus trauslu un raupju liecību par mūziķi, kas cenšas atrast savu vietu un ceļu pasaulē. Filmā attēlota arī mūziķa nesenā traģēdija – no klints nokrita viens no viņa dēliem. Notikums iespaidojis Keiva radošo lidojumu, kā arī Nick Cave and The Bad Seeds jaunāko albumu “Skeleton Tree”, kur iekļautas tādas dziesmas kā “I need you”, “Rings of Saturn” un “Jesus Alone”.

“Filma visā pasaulē tiek vērtēta izcili, vidējo vērtējumu pietuvinot 9 punktiem no 10. Varētu teikt, ka dokumentālais šedevrs šogad kļuvis par filmu bestselleri un teju par kases grāvēju. Tas ir maģisks stāsts, kas ļauj pietuvoties vokālista iekšējai pasaulei un dziļāk izprast viņa jaunāko dziesmu jēgu,” saka Aļona Romanova, kinoteātra Cinamon vadītāja. “Latvijā Cinamon filmu kinoteātros Rīgā un Liepājā rādīs tikai vienreiz, un tā ir vienīgā iespēja uz lielajiem ekrāniem noskatīties izslavēto filmu, kas ar pirmizrādi satricināja Venēciju.”

Nick Cave and The Bad Seeds ir alternatīvā roka grupa, kas radās 1983.gadā Melburnā, Austrālijā. Tās sastāvā ir mūziķis Niks Keivs, multiinstrumentālists Miks Hārvijs (Mick Harvey) un ģitārists Bliksa Bargelds (Blixa Bargeld). Grupai iznākuši 16 albumi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!