Džeza saksofonists Toms Rudzinskis izziņo jaunu bigbenda albumu SPACE BIG BAND

Raksta attēls - Džeza saksofonists Toms Rudzinskis izziņo jaunu bigbenda albumu SPACE BIG BAND Publicitātes foto

05.05.2021

Latviešu džeza saksofonists Toms Rudzinskis un dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens parakstījis līgumu ar Vācijas izdevniecību “Double Moon Records”, lai 2021. gada rudenī laistu klajā mūsdienu džeza bigbenda albumu “Space Big Band”

“Šis nav tradicionāls bigbends, bet gan svaigs un mūsdienīgs džezs,“ tā saka Folkers Dīks, “Double Moon” izdevniecības dibinātājs un mākslinieciskis vadītājs, par izvēli parakstīt albuma izdošanas līgumu ar Knudsen/Rudzinskis Space Big Band. Albums tiks izlaists sadarbībā ar Nīderlandes “Challenge Records”, kas pārstāv plašu klaisko un džeza mūzikas izpildītāju klāstu.

Šī gada rudenī gaidāmā abuma 10 kompozīcijas ieskaņojuši paši komponisti, saksofonists Toms Rudzinskis un godalgotais dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens, kā arī īpaši izvēlēts mūziķu sastāvs no ASV, Francijas, Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Dānijas un Zviedrijas. Mūzikas tematiskajā centrā – Visums un mūsu zināšanas par to – no Galileo līdz Stīvenam Hokingam, no Zemes ģeloloģiskā laika līdz Keplera planētu frekvencēm un jaunākajiem mūsdienu kosmosa izpētes notikumiem. Albums ierakstīts Berlīnes skaņu ierakstu studijā “Blackbird Music Studio” un pirmatskaņots džeza klubā “B-Flat Berlin” divos pārpildītos koncertos 2020. gada janvārī pirms pandēmijas ierobežojumiem.

Rudzinska vārdiem: “Līguma parakstīšana par albuma izdošanu ir īpašs notikums. Lai arī mūzikas industrija mainās, tas vēljoprojām nozīmē iespēju sasniegt jaunus klausītājus un nest Latvijas vārdu plašāk pasaulē!” Mūziķis piebilst, “protams, mēs esam noilgojušies spēlēt koncertus dzīvajā, šis nav viegls laiks. Džezs tomēr ir mākslas forma, kas pastāv “te un tagad” un kopā ar klausītāju.”

Šobrīd Rudzinskis un Knudsens gatavojas albuma izlaišanas koncertiem šī gada rudenī Japānā un Dānijā, kā arī piedalās šobrīd notiekošajā JazzAhead! mūzikas gadatirgū. Jaunais albums ir tikai sākums Rudzinskis/Knudsen Space Big Band projektam un jaunai, mūsdienīgai mūzikai džeza orķestriem un džeza mūzikas klausītājiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!