Dziedātāja un komponiste Nora Anna izdod pirmo singlu no topošā albuma

Raksta attēls - Dziedātāja un komponiste Nora Anna izdod  pirmo singlu no topošā albuma Publicitātes foto

16.04.2021

“I’ve Changed” ir dziesma par laika skrējienu, par atzīšanos un samierināšanos, par pārmaiņām un pazušanu, par gaismas meklēšanu un māju sajūtu, par spēku, kuru dod beznosacījuma mīlestība un par šaubām, kas to aptumšo - tā ir gan par būtisko, gan par nebūtisko.

Pati dziedātāja saka tā: ““I’ve Changed” tapa pirmās pandēmijas sākumā Gilfordā, Anglijā (Guildford, UK). Sāku ar klavieru pavadījumu un vārdi paši par sevi atnāca kopā ar melodiju. Rakstot dziesmu, caur to es stāstu, kā es tajā brīdī jūtos un par ko domāju, un šī dziesma sanāca kā tāda asociāciju ķēde no viena temata uz otru. Manuprāt, šī dziesma pārstāv dzīves nedaudz mākoņainās un nostaļģiskās dienas, kad rodas vēlme kaut ko savā dzīvē izmainīt un Tevī sāk skaloties un burbuļot tāda kā cerību un iedvesmas jūra. Es droši varu teikt, ka šīs ir vienas no tām dienām, kas manu dzīvi tiešām padara dzīvošanas vērtu.” 

Klāss Vāvere: ''No Noras Džounsas līdz Teilorei Sviftai - introspektīvas meiteņu pop-balādes jau sen ir stabila un cienījama mūsdienu mūzikas tendence, kurā arvien pārliecinošāk iekļaujas arī Noras Annas balss. I’ve Changed ir labi izstrādāta un eleganti izpildīta dziesma, kurā dzirdam ne tikai nevainojamu tradīcijas izpratni, bet arī pašas autores intonāciju, kas kļūst arvien pārliecinošāka''.

Nora Anna nesen pabeigusi studijas Anglijā un tur arī turpina savas mūzikas karjeras gaitas, uzstājoties gan ar pašas komponētām dziesmām, gan ar džeza repertuāru. Dziedātāja un komponiste savas dziesmas pārsvarā raksta angliski un sauc tās par “maziem, nostaļģiskiem, pasakainiem hibrīdiem”, jo tajās var saklausīt nedaudz no popa, džeza, blūza un folka stila. Piedalījusies vairākos Anglijas festivālos (piemēram, Weyfest un Staycation) un koncertējusi gan Londonā, gan citviet Anglijā. Noras dziesmas ir tikušas atskaņotas Latvijas un Anglijas radio, un tās ir aizceļojušas arī pie klausītājiem Amerikā un Austrālijā. Paralēli oriģināldziesmu rakstīšanai, Nora kopā ar ģitāristu Vilu Lūmu (Will Looms), ieraksta dažādu populārās mūzikas dziesmu aranžijas un tās Spotify sakrājušas vairāk kā miljons klausījumu. Pašlaik viņa strādā pie sava pirmā albuma ierakstīšanas un “I’ve Changed” ir pirmais singls no tā.

Dziesmas “I’ve Changed” vārdi, mūzika, vokāls  – Nora Anna, ģitāra un producēšana - Vils Lūms (Will Looms, UK), bungas - Alijs Makdugals (Ally McDougal, UK), klavieres un elektriskās ērģeles “Wurlitzer” - Niks Kovans (Nick Cowan, UK). Ieraksti notika pandēmijas laikā attālināti, katram savā mājas studijā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!