“Eirovīzijas gada koris 2017” starptautiskajā žūrijā būs arī Elīna Garanča

Raksta attēls - “Eirovīzijas gada koris 2017” starptautiskajā žūrijā būs arī Elīna Garanča Foto: Edijs Palēns/LETA

11.07.2017 / Parmuziku.lv

Deviņu Eiropas amatieru koru priekšnesumus vērtēs britu komponists Džons Raters (John Rutter), latviešu mecosoprāns Elīna Garanča un šveiciešu diriģents Nikolass Finks (Nicolas Fink).

Džona Ratera darbi ieņem stabilu vietu mūsdienu kormūzikas repertuārā, tos bieži izpilda kori visā pasaulē, īpaši slavenos skaņdarbus Requiem un Gloria.

 Latviešu mecosoprāns Elīna Garanča izpilda vadošās lomas prestižākajās pasaules koncertzālēs un operteātros, tai skaitā Vīnes Valsts operā Austrijā, Ņujorkas Metropolitēna operā ASV un Bastīlijas operā Parīzē.

 Trešais žūrijas loceklis – Nikolass Finks no Šveices ir pieredzējis kordiriģents un starptautisku dziedāšanas projektu vadītājs. Viņš ir strādājis ar Ķelnes un Leipcigas radio koriem, kā arī ar Berlīnes Radio kori, Francijas Radio kori un citiem augsta līmeņa mūzikas kolektīviem. 2014. gadā viņš kļuva par Šlēsvigas‑Holšteinas Festivāla kora direktoru.

 Eiropas Raidorganizāciju Apvienības (EBU) un vācu kultūras organizācijas INTERKULTUR rīkotais konkurss “Eirovīzijas gada koris” iekļausies Eirovīzijas konkursu saimē, kuras galvgalī ir labi zināmais Eirovīzijas Dziesmu konkurss. Konkurss “Eirovīzijas gada koris 2017” notiks Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros, ko rīko INTERKULTUR sadarbībā ar LIVE RIGA. Uz šo pasākumu Rīgā ieradīsies vairāk nekā 150 kori no visas pasaules.

Ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai pie Latvijas Televīzijas ekrāniem, bet arī klātienē sekot līdzi koru sacensībai - “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv turpinās biļešu tirdzniecība uz konkursu.

“Eirovīzijas gada koris 2017” dalībnieki ir gan savās valstīs, gan starptautiskos konkursos godalgoti amatieru kori. Plašāka informācija: http://eurovisionchoir.tv/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!