Ekstrēms somu metāla vakars Jelgavā ar Death Design un Enragement

Raksta attēls - Ekstrēms somu metāla vakars Jelgavā ar Death Design un Enragement Death Design. Publicitātes foto.

10.01.2019 / Parmuziku.lv

Piektdien, 18. janvārī, Jelgavas klubā Melno Cepurīšu Balerija, uzstāsies divas somu death metal grupas ‘’Death Design’’ un ‘’Enragement’’.

Death Design izveidojies 2016. gadā pēc vairāku citu grupu pajukuma. Grupa strauji progresēja un ļoti drīz notika ne tikai pirmie koncerti, bet tika izdots arī pirmais singls "Drown with me". 2017. gadā izdots grupas EP ‘’Vicious World’’.

Grupas stils ir smags, precīzs, un ātrs. Mūzikā caurvijas brutāli, chugging riffi un interesanti ritmi, taču kopā ar blast beat stila bungu pavadījumu veido nemanāmu, bet smalku melodiju. Dziesmu tēmas ir visnotaļ atbilstošas tās skanējumam "Vicious World" stāsta par nāvi, ciešanām, naidu, taču arī par eksistenciālismu un melanholiju. Death Design vislabāk raksturo žanru sajaukums modern/progressive death metal, kā arī minot zināmākus vārdus, stils līdzinās kaut kam starp modernā žanra gigantiem Meshuggah un Gojira.

‘’Enragement’’ eksistē jau kopš 2006. gada, taču ilgi definēja savu sastāvu un stilu. 2014. gadā beidzot tika izdots debijas albums ‘’Omnimalevolence of Man’’, pēc trīs gadiem seko nākošais, kurš tiek prezentēts klausītājiem arī šajā tūrē – ‘’Burned, Barren, Bloodstained’’.

Interesantākais "Enragement" aspekts ir tās vokāls. Stāstus par karu, ārprātu un vardarbību, jeb pašiem tumšākajiem cilvēces faktoriem growling stilā izpilda trīs no četriem tās dalībniekiem, padarot skanējumu vēl plosošāku. "Enragement" visvieglāk likt zem brutal/extreme death metal, taču mūzikā jūtama old school, slam death metal, black metal un grindcore stilu ietekme.

Grupas uzstāsies Jelgavas Melno Cepurīšu Balerijā jau piektdien, 18. janvārī. Koncerta sākums 21:00. Ieejas maksa 3eur. Koncerta laikā filmē un fotogrāfē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!