Noklausies divas kompozīcijas no Elizabetes Balčus drīzumā gaidāmā albuma

Raksta attēls - Noklausies divas kompozīcijas no Elizabetes Balčus drīzumā gaidāmā albuma Foto: Zigmunds Ziemelis

17.10.2016 / Parmuziku.lv

Elizabete Balčus 26. oktobrī laidīs klajā jaunu albumu “Conarium”, kuru izdos UK neatkarīgais leibls “Liminal Noise”.

“Šis    albums    būs    kā    zemapziņas    slavinājums,    pievēršanās    citādajam,    netaustāmajam. Dziesmas pārsvarā ir kolāžveidīgas, ar pēkšņiem, iracionāliem paversieniem, līdzīgi kā sapnī, kad tiekam iemesti no viena notikuma nākošajā. 

Vārdam “Conarium” nejauši uzdūros internetā, meklējot sinonīmus vārdam “acis”. No latīņu valodas vārdam ir divas nozīmes. Pirmkārt tas ir čiekurveida dziedzeris starp cilvēka smadzenēm, kas piedalās laimes un miega hormonu izstrādē, kā arī, tiek uzskatīts, ka tas izdala psihotropo vielu dimetiltriptamīnu (DMT) – visvairāk tad, kad mēs piedzimstam un nomirstam, taču dzīves laikā šī viela nelielos daudzumos izdalās arī tad, kad mēs sapņojam. Šo dziedzeri mēdz saukt arī par trešo aci.

Otra nozīme vārdam ir medūzu dzimtas jūras iemītnieka Velella Velella, jeb violetās burotājas agrīnākā metamorfozes stadija. Kad šī radība ieņemtu pieaugušu veidolu, tā pretēji citām medūzām, peldētu ar galvu otrādi pa okeāna virsmu.

“Conarium” vārds nes sevī kustību, ceļošanu, plūsmu un mainīgumu. Līdzīgi dziedzerim, albums būs kā iekšējais novērotājs, transformators, kas neiejaucas fiziskās apziņas ikdienas izpausmē, bet uztver paralēlo pasauļu plūsmu – dievišķu un baisu, un pievēršas tai ar galvu otrādi.”;

Gaidāmā albuma pamatā ir elektroniska, datorā veidota mūzika, kas papildināta ar flautu un vokālu visdažādākajos veidos un efektos, pildot gan harmoniskas, gan melodiskas, un ritmiskas funkcijas. Dažās dziesmās pievienojušies viesmākslinieki – pūtēju grupas un čellisti.

Albumā būs 13 kompozīcijas angļu un latviešu valodā, kuru mūzikas autore ir Elizabete, izņemot grupas CocoRosie dziesmu, kura būs dzirdama jaunā aranžējumā. Bez pašas rakstītajiem tekstiem, ietverti arī dzejnieku O.Vācieša un Aspazijas dzejoļi. Albumu izdos UK neatkarīgais leibls “Liminal Noise”, kura paspārnē ir dažādi eksperimentālās mūzikas albumi.

Pirms albums nonāk veikalu plauktos, Elizabete aicina noklausīties divu albuma dziesmu versijas atpakaļgaitā, tādējādi rosinot klausītāju iztēli, paturot īstās versijas kā pārsteigumu līdz albuma izdošanas dienai, 26.oktobrim, kad tas būs pieejams tas būs pieejams mūzikas veikalos Latvijā un Anglijā, kā arī digitāli pieejams visā pasaulē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!