Folkloras kopai "Lāns" iznāk otrais albums "Dzērves un dzērvenes"

Raksta attēls - Folkloras kopai "Lāns" iznāk otrais albums "Dzērves un dzērvenes" Publicitātes foto

14.12.2015 / Aiga Leitholde

Albumā "Dzērves un dzērvenes" apkopots pēdējo gadu repertuārs - dažādu novadu un dažādu tēmu latviešu tautasdziesmas .

Folkloras kopa "Lāns" dibināta 1999.gadā Rutas Stepiņas vadībā. Kopai ir savs muzikālais rokraksts un skanējums, kas gadu gaitā mainījies, bet tomēr labi atpazīstams. Tam raksturīgi smalki aranžējumi, plašs izmantoto tautas mūzikas instrumentu klāsts un tautas melodiju mūsdienīgs skanējums, vienlaicīgi saglabājot senatnīgo noskaņu.

Cenšamies caur sevi atrast katras dziesmas vēstījumu, sajūtu, pietuvoties tās dziļākajai būtībai. To visu kopā saliekot, esam savā ogu grozā ielasījušas mūsu otro albumu "Dzērves un dzērvenes". Aicinām ar mums kopā izstaigāt, izlānot šī brīža Lāna takas.

Ierakstā Lānam dažās dziesmās piebiedrojušies pazīstamā koklētāja Laima Jansone un mūziķis Ivars Cinkuss.

Albums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, kā arī Inženieru biroja Būves un Būvsistēmas atbalstu.

Albuma ieskandināšana gaidāma 18.decembrī, plkst. 19.00 Kultūras un tautas mākslas centrā "Ritums", Vecrīgā, Jaunielā 29a.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!