FonoKlubs ar optimistisku video sveicienu atzīmē 12. dzimšanas dienu

Raksta attēls - FonoKlubs ar optimistisku video sveicienu atzīmē 12. dzimšanas dienu Foto: Lauris Mihailovs

21.10.2020

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu "Fonoklubs" klusā un saviesīgā gaisotnē svinēja savu 12. gadu esošajās telpās. Pretēji ierastajiem koncertiem un dīdžeju performancēm, šogad klubs plašākas svinības neizvērsa, tā vietā piedāvājot digitālu sveicienu.

Iepriekšējos gadus oktobra pirmajā pusē “Fonokluba” jubileja tika atzīmēta ar bezmaksas koncertiem, uz skatuves kāpjot pazīstamiem pašmāju māksliniekiem, kā arī ar prāvu dīdžeju skaitu, vienā vakarā uzstājoties pat 10 diskžokejiem. Šogad plašās svinības līdz agrai rīta stundai nomainīja svinīga pasēdēšana pārdesmit cilvēku pulkā līdz pusnaktij.

Taču, lai viss netiktu ieturēts tik drūmās krāsās, brāļi Sildniki, sadarbojoties ar Mārtiņu Purmali (Swamp Edge Studio) un Lauri Mihailovu no dueta “Transleiteris”, radījuši nelielu video sveicienu saviem apmeklētājiem, iezīmējot cerības pēc gaišākas nākotnes.

“Mēs atvērāmies 2008. gadā. Tad bija krīze. Tagad ir 2020. gads – ir jauna krīze. Pārdzīvosim arī to un, cerams, “Fonoklubam” būs vēl daudz gadu priekšā,” video norāda “Fono” direktors Lauris Sildniks.

“Pret Covid-19 ierobežojumiem mēs attiecamies ļoti atbildīgi. Sākoties pandēmijai martā, mēs pilnībā slēdzām klubu līdz pat jūlija vidum, kad atsākām darbu tikai ar āra terasi. Šī bija pirmā reize, kad 12 gadu laikā bijām slēgti,” norāda Sildniks.

“Haosu rada nemitīgi mainīgie noteikumi, kas liedz konsekventi plānot savu darbu, kā arī dažādās interpretācijas noteikumiem. Tomēr aicinām gan savus kolēģus, gan apmeklētājus pret situāciju izturēties atbildīgi pēc būtības, kas, cerams, varētu rezultēties ar situācijas normalizēšanos visiem.”

“Fonoklubs” tika dibināts 2007. gadā, paralēli festivālam “Fonofest”. Pirmo pastāvēšanas gadu tas atradās esošās Vidzemes koncertzāles telpās, taču 2008. gada oktobrī no jauna atklājās Rīgas ielā 47, kur tas atrodas aizvien. Gaidu gaitā “Fonoklubā” ir uzstājušies tādi mākslinieki kā Frenks Tērners, “Ewert and the Two Dragons”, “Instrumenti”, “Skyforger” un daudzi citi.

Šobrīd trīs brāļi Sildniki paralēli kluba darbībai rīko arī mūzikas festivālu “Fono Cēsis”, kas arī šajā jūlijā pirmo reizi tika Covid-19 dēļ tika atcelts.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!