FOTO: Maestro Raimonds Pauls uzvelk hūdiju un piedalās interesantā fotosesijā

Raksta attēls - FOTO: Maestro Raimonds Pauls uzvelk hūdiju un piedalās interesantā fotosesijā Publicitātes foto: Linda Klētniece

01.03.2018 / Parmuziku.lv

Muzikālā projekta “Visas Taisnības” ietvaros Maestro Raimonds Pauls tika aicināts piedalīties albuma vāciņa tapšanas fotosesijā. Interesantas detaļas par fotosesijas aizkadriem atklāj fotogrāfe Linda Klētniece.

Fotogrāfēt Raimondu Paulu bija vienkārši lieliski. Lai panāktu īpašu noskaņu attēliem, fotogrāfēju ar filmu fotokameru, un tas ir samērā lēns process, jo vienā rullī ir tikai 9 kadri. Fotosesijas laikā nomainījām vairākas filmas. Maestro bija ļoti saprotošs, pacietīgs un pretimnākošs visa šī garā procesa ietvaros,

par procesu stāsta fotogrāfe, kuras fotogrāfijas tapa ar Zviedrijā ražoto “Hasselblad” firmas vidējā formāta filmu fotoaparātu.

Starp filmu nomaiņu fotosesijas laikā, Linda un Maestro Raimonds Pauls ir paspējuši arī apspriest un novērtēt izmantoto tehniku:

Maestro kungs arīdzan bija ieintersēts fototehnikā, kuru es izmantoju un zināja teikt, ka, manis izmantotais, veclaicīgais “Hasselblad” fotoaparāts Padomju laikos esot bijis katra īstena fotogrāfa sapnis. Mums abiem interesants likās arī fakts, ka šis ir vienīgais fotoaparāts, kurš ir bijis uz mēness, jo tas tika izmantots pirmajā NASA “Apollo” misijā un kopš tā laika NASA uzticas tieši šai firmai.

“Kādā brīdī, starp filmiņu nomaiņu, Paula kungs paspēja apsēsties pie klavierēm un mūs palutināt ar skaistām melodijām. Tas bija brīnišķīgi un neaizmirstami,” Linda min, ka šis ir palicis atmiņā kā viens no aizkustinošākajiem mirkļiem fotosesijā.  

Uz “Visas Taisnības” albuma vāciņa Raimonds Pauls ir redzams ietērpies “hūdijā” jeb jakā ar kapuci, kādi ir ļoti iecienīti jauniešu vidū:

Iespējams, šī ir pirmā reize, kad Raimonds Pauls ir fotogrāfējies kādam albuma vāciņam jakā ar kapuci. Tā kā projekts "Visas taisnības" ir 70. gados radītās Raimonda Paula mūzikas ietērpšana mūsdienu laikmetam raksturīgajās notīs, mums likās atbilstoši arī Paulu ieģērbt mūsdienu laikmetam raksturīgā apģērbā. Maestro šo ideju atbalstīja un tā mums tapa albuma vāciņa bildes ar Raimondu Paulu “hūdijā”. 

“Visas Taisnības” albums šobrīd ir noklausāms interneta straumēšanas vietnē Spotify, bet no piektdienas to būs iespējams iegādāties CD formātā “Visas Taisnības” koncertos RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 Aisteres zālē, Durbes ielā 4, Rīgā.

Vairāk par “Visas Taisnības” koncertiem var uzzināt Ziedoņa muzeja mājaslapā un sociālajā tīklā Facebook.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!