Gaidot pirmizrādi dokumentālajai filmai Prāta Vētra: starp krastiem

Raksta attēls - Gaidot pirmizrādi dokumentālajai filmai Prāta Vētra: starp krastiem Foto: Edgars Dubrovskis

29.10.2015 / Parmuziku.lv

30. oktobrī kinoteātros visā Latvijā uz lielajiem ekrāniem nonāks dokumentālā filma Prāta Vētra: starp krastiem, kuras sižets seko līdzi leģendārās Jelgavas grupas Prāta Vētra attīstībai Latvijas un pasaules vēstures notikumu kontekstā.

“Filma ir mēģinājums atbildēt uz jautājumiem: kas ir tas, kas veido Prāta Vētras fenomenu, kādēļ cilvēki viņus mīl un reizē arī kritizē, kā grupa ir spējusi uzveikt daudzās krīzes un tomēr palikt kopā jau 25 gadus? Nu jau viņi ir daļa no mūsu  nacionālās identitātes. Varētu šķist, ka veidot filmu par Prāta Vētru ir panākumus sološs pasākums, taču patiesībā viņi ir snieguši tik daudz interviju kā neviens, un sākumā škiet, ka par viņiem jau zinām visu,” stāsta viens no filmas veidotājiem Sandijs Semjonovs.

“Izpētes darbs pirms filmas uzņemšanas sākās, kad Kaspara Rogas mamma mums uzticēja kopš grupas dibināšanas rūpīgi krātās publikācijas un intervijas. Tie ir vairāki desmiti sējumu! Tika caurskatītas neskaitāmas stundas ar arhīva videomateriāliem – gan grupas pašu filmētais, mājas video, televīzijas raidījumi un videoklipi. Vēlējāmies atklāt vairāk puišu personības un savstarpējās attiecības. Tas bija liels izaicinājums, jo viņi ir profesionāļi un kameras klātbūtni jūt pat neskatoties,” papildina otrs filmas veidotājs Gundars Rēders.

Filmas veidotāji - Sandijs Semjonovs, Audinga Kucinskaite, Undīne Buka, Gundars Rēders, Edgars Dubrovskis. Filma tapusi studijā SKUBA films. Filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Latvijas Dzelzceļš. Filmā piedalās Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons, Kaspars Roga.

No 30. oktobra filma būs skatāma kinoteātros Rīgā, Ventspilī, Valmierā, Liepājā, Cēsīs, Siguldā, Daugavpilī, Rēzeknē un vēlāk arī citās pilsētās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!