Ģitārists Roberts Dinters laiž klajā pirmo solo albumu Recycling

Raksta attēls - Ģitārists Roberts Dinters laiž klajā pirmo solo albumu Recycling Foto: Armands Sausiņš

08.04.2021

Ģitārists un producents Roberts Dinters digitāli laiž klajā elektroniskās mūzikas albumu Recycling.

Roberts Dinters ir producents, multiinstrumentālists, skaņu meklētājs, komponists, kurš kopš 2000. gada aktīvi sadarbojas ar dažādiem Latvijas mūziķiem pārsvarā rokmūzikas kontekstā (Ivo Fomins, Fēlikss Ķiģelis, Valdis Indrišonoks, Karīna Tatarinova u.c.) kā arī darbojas ansambļos Illa, Nejauši, DivDiv. Tagad nolēmis izdot savu soloalbumu eksperimentālās nokrāsās. "Man pašam ļoti patīk eksperimentēt ar skaņu un meklēt, ja ne globāli, tad vismaz sev jaunus muzicēšanas veidus un skaņas", izsakās pats mūziķis.

Albumam par iedvesmu bija aktrises un dziedātājas Karīnas Tatarinovas piedāvājums sarakstīt mūziku Liepājas teātra radio lugai "Atkritumu stāsti", kas tika atskaņota Rietumu Radio. Radio lugas ietvaros kompozīcijas protams tika pielāgotas lugas vajadzībām, bet mūziķim šķita, ka materiālu vajag izdot arī kā atseviņšķu mūzikas albumu ar kompozīcijām pilnā garumā. "Ar elektronisko mūziku eksperimentēju jau kādu laiku. 2019. gadā ar kolēģi Valdi Skareviču ansamblī "Nejauši" iemēģinājām roku izdodot ar dzejnieces Maijas Kalniņas dzeju piesātinātu elektroniskās mūzikas albumu "01.01". Tagad Karīnas (Tatarinovas) piedāvājums bija labs iemesls, lai beidzot pieķertos individuāli pats savam materiālam" stāsta mūziķis.

Albuma ierakstā ir izmantoti arī skaņu mākslinieces Kristas Dinteres vides samplu ieraksti. Krista ir arī veidojusi albuma vizuālo noformējumu. Ieraksta master apstrāde ir veikta EZ Media.

https://open.spotify.com/embed/album/2xUgxeZyraTjDmAXbVO1Ug

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!