Grupa Double Faced Eels izdod dziesmu “Ideāli”

Raksta attēls - Grupa Double Faced Eels izdod dziesmu “Ideāli” Foto: Roberts Āboltiņš

01.11.2019

No šodienas, 1. novembra visās lielākajās straumēšanas vietnēs pieejama grupas “Double Faced Eels” dziesma “Ideāli”, kas tapusi skolēnu izglītības un radošās attīstības projekta ietvaros un pievēršas būtiskai tēmai skolās un jauniešu vidū — mobings.

“Mums ir gandarījums, ka varam būt daļa no šīs ieceres, kuras laikā jauniešiem Latvijā tiek dota iespēja attīstīt mūsdienās aktuālas prasmes un izpausties radoši. Tāpat svarīga ir arī tēma, kurai projekta ietvaros tiek veltīta uzmanība — mobings. Ar savu dziesmu gribam iedrošināt būt drosmīgākiem, parādīt savu unikalitāti un savus talantus, kā arī būt iejūtīgākiem vienam pret otru, nenodarot pāri, “ ar gandarījumu stāsta Double Faced Eels dalībnieks Mārtiņš Gailītis.

Projekta idejas autori ir programmēšanas skola bērniem “Learn IT”, ar “Cognizant” atbalstu un grupas Double Faced Eels dalību. Konkursa ietvaros visas Latvijas skolēni no 3.klases līdz 9. klasei tika aicināti piedalīties, veidojot videoklipu grupas dziesmai.

Pagājušās nedēļas izskaņā tika noteikti 3 labākie skolēnu kolektīvi, kuru izdoma un talants pārsteidza konkursa rīkotājus un grupas dalībniekus. Skolēnu iesniegtās skices tiks apvienotas režisora Toma Kraukļa un grupas dalībnieku vadībā un galarezultāts, dziesmas video, būs skatāms “Double Faced Eels” YouTube kanālā no 25. novembra.

“Dziesmas tēma norezonēja arī ar mums, jo tas ir kaut kas, ar ko mēs esam saskārušies katrs – vai kā “mobētājs”, vai kā “mobētais”, vai skatītājs no malas. Gribam likt aizdomāties, un iedrošināt neklusēt, ja redzi, ka ir jāpalīdz kādam, kas ir nonācis šajā situācijā, “ turpina Reinis “Varu konkrēti minēt par sevi. Skolas laikā tiku apcelts gan par liekā svara problēmām, gan par to, ka aizrāvos vairāk ar mūziku nekā sportu. Tīņa gados ar to saskāros mazāk, jo interesēties par mūziku kļuva stilīgāk un pats izstīdzēju, tad biežāk noskatījos uz situācijām no malas. Ir grūti atzīt, bet man ne katrā reizē bija gana drosmes iejaukties un apcelšanu pārtraukt. Dažkārt likās, ka tas ir normāli, bet tikai vēlāk nāk apskaidrība, ka tā tam nav jābūt.”

Grupa “Double Faced Eels” Latvijas klausītājiem ir pazīstama jau kopš 2000. gada, tajā darbojas Mārtiņš Gailītis (Marka), Reinis Straume un Viktors Maslovs. Grupa daudziem ir zināma ar agrīno 2000. gadu pankroka hitu “Zilais valis” un dziesmām “Dagmāra” un ”Krokodils”. Savukārt 2018. gada EP albuma “Atspulgs” dziesmās valda mūsdienu popmūzikas izteiksmes līdzekļi sajaukumā ar grupas ierasto, nu jau ar pieaugušāku dauzonīgumu. Grupas jaunajā veidolā dziedātāja lomu uzņēmies līdzšinējais grupas ģitārists un X Faktors Latvija 2. sezonas finālists Reinis Straume, kamēr Marka sevi pārliecinoši piesaka kā grupas muzikāla skanējuma producents.

Grupa guvusi starptautisku atzinību, uzvarot šovā “Best.Cover.Ever”, kas norisinājās Losandželosā, kur izveidojot kaverversijas dziedātājas Bebe Rexha un producenta Martin Garrix skaņdarbiem, latviešu grupa ieguva Rickey Minor, Ludacris un pašas Bebe Rexha simpātijas un atzinību.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!